10 כללי בטיחות שילדיך צריכים לדעת

למדו את ילדיכם את כללי הבטיחות הללו מוקדם כדי שהם יידעו מה לעשות במצבים קשים
למדו את ילדיכם את כללי הבטיחות הללו מוקדם כדי שהם יידעו מה לעשות במצבים קשים.
למדו את ילדיכם את כללי הבטיחות הללו מוקדם כדי שהם יידעו מה לעשות במצבים קשים.

חשוב ללמד את ילדיך כללי בטיחות מסוימים מגיל צעיר. זה נורמלי ואינסטינקטיבי שהורים מודאגים לגבי רווחתם של ילדיהם מרגע לידתם. זה נכון במיוחד כשמדובר בבטיחותם הפיזית והרגשית.

למרות שהורים רוצים לתמוך ולעזור לילדיהם ככל האפשר, חשוב גם לא להיות מגונן יתר על המידה. ילדיכם בסופו של דבר יגדלו ויצטרכו להתמודד עם מצבים מסוימים בעצמם. זו הסיבה לתת להם כלים שימושיים, כמו כללי בטיחות אלה, יועילו.

10 כללי בטיחות ללמד את ילדך מגיל צעיר

1. חשוב מאוד שהילדים שלכם ידעו לא לפתוח את הדלת כשמישהו דופק, במיוחד אם הם לבד בבית. הדבר נכון גם לגבי הטלפון. עדיף לא לענות אלא אם יש לך זיהוי מתקשר.

2. למדו את ילדיכם לבקש עזרה כשהם זקוקים לה, במיוחד אם הם עשויים להיות מטרה לבריונות. הנושא הזה עולה על ילדים צעירים יותר ויותר, במיוחד עבור ילדים עם פחדים מסוימים.

כאשר ילדים נמצאים בעצמם, הם הופכים למטרה מושלמת למתעללים. חשוב ליידע את ילדיכם שבקשת עזרה אינה סימן לחולשה, אלא לאינטליגנציה.

3. למדו את ילדיכם שצריך לגעת בגוף שלהם רק על ידי עצמם, ולעולם לא על ידי זרים. חיבוקים, נשיקות וליטופים צריכים להיות רק מאנשים שהם כבר מכירים.

כמו כן, יידעו שחלקים מסוימים בגופם אפילו לא צריכים להיות נגעו על ידי אנשים שהם מכירים וסומכים עליהם, ושאם זה קורה, עליהם לספר להוריהם מיד.

חשוב ללמד את ילדיך כללי בטיחות מסוימים מגיל צעיר
חשוב ללמד את ילדיך כללי בטיחות מסוימים מגיל צעיר.

4. כלל בטיחות נוסף הוא לוודא שהילדים יודעים את כתובת ביתם ומספר הטלפון של ההורים. כדאי גם ללמד אותם את מספר החירום של המדינה שבה אתה גר.

זה גם רעיון טוב ללמד אותם שאם הם אי פעם הולכים לאיבוד, הם צריכים להישאר במקומם, למרות שהם יכולים לבקש עזרה ממבוגר.

5. למדו את ילדיכם לחצות את הרחוב בבטחה, תוך שימוש במעברי חציה והמתנה לאור. חשוב גם להסתכל לשני הכיוונים לפני החצייה.

6. חיוני ללמד את ילדיכם את ההבדל בין נכון לרע. למד אותם לעולם לא לשמור סודות שגורמים להם להרגיש אי נוחות, מפוחדים או מודאגים.

כדי לעזור בכך, חשוב לספק הזדמנויות לתקשר בפתיחות עם ילדיכם, מבלי לגרום להם להרגיש רע על שום דבר שקרה.

7. כשהילדים שלכם מתחילים להשתמש באינטרנט, חשוב מאוד ללמד אותם לא לשתף מידע אישי באינטרנט, כמו כתובת הבית שלכם, ולעולם לא לדבר עם זרים.

8. למדו את ילדיכם לא לקבל הסעות מזרים, גם אם הם טוענים שהם חברים של הוריהם.

באופן דומה, ההורים והסבים יאספו ילדים מהמקום המוסכם, ואם הם מאחרים, הילד צריך להמתין.

9. טכניקת הגנה טובה היא ללמד את ילדיכם לומר "עצור" או "עזוב אותי בשקט" כשמשהו מפריע להם. הם צריכים ללמוד להגיד לא בתקיפות אם הם לא אוהבים משהו.

10. ילדים צריכים ללמוד לשחק בבטחה. למד אותם לא להכניס חפצים קטנים לפה ולא לשחק עם דברים שיש להם להבים חדים. כמו כן, הם לא צריכים להרגיש בלחץ אם ילדים אחרים רוצים שהם יעשו משהו במשחק שהם לא רוצים לעשות.

בנוסף לכללי הבטיחות, חשוב שילדים ילמדו לסיים את מה שהם מתחילים. בנוסף, עודדו את ילדיכם לפעול בהתאם לרגשותיהם הפנימיים, ולא לאישורכם.

כך ילדיכם ילמדו לפעול בעצמם, מבלי להיות מושפעים מאחרים, ואפילו מבלי לדאוג למה שאחרים אומרים או חושבים עליהם.

כל כללי הבטיחות שאתה קובע צריכים להיות ברורים ובעלי השלכות ידועות. עליך לשמש דוגמה, לתת עצות ולהיות עקביים בדבריך.