חשיבות ללמד את ילדינו לכבד את הטבע

חשוב ללמד אותם לכבד את הטבע
ברגע שילדים מתחילים להיות מודעים לעולם הסובב אותם, חשוב ללמד אותם לכבד את הטבע.
ילדים הם המטפלים העתידיים של כדור הארץ. החל מהילדות, הם צריכים ללמוד לטפל בטבע. עם זאת, ללמד אותם לכבד את הטבע אין פירושו להרצות אותם. הם ילמדו את הערכים הללו באמצעות דוגמאות טובות וניסיון.

ברגע שילדים מתחילים להיות מודעים לעולם הסובב אותם, חשוב ללמד אותם לכבד את הטבע. למדו אותם להעריך את הסביבה שלהם, ולהפיק ממנה תועלת מבלי לפגוע בה. במובן זה, תחילה עליך להסביר שכדור הארץ הוא הבית של כולם.

הבריאות של כדור הארץ תלויה באופן שבו אנשים מתייחסים אליו. מדובר בטיפול בכל המינים וכמובן, בכל בני האדם.

למד את המשפחה שלך לכבד את הטבע

הכללים האתיים והחברתיים שאתה לומד ממשפחתך נוטים להישאר איתך. טיפול בסביבה צריך להיות חלק מחיי היומיום של המשפחה שלך. בנוסף, הרגלים אלו מועברים מדור לדור.

צמחים

עם זאת, לפעמים אנו עשויים שלא להוות את הדוגמה הטובה ביותר לקטנטנים שלנו. אולי נקטוף פרח כדי להכניס להם בשיער, או לקרוע להם ענף כדי להשתמש בו כחרב. האמת היא שהפעולות הקטנות האלה באמת יכולות לפגוע בצמחים.

אם יש לכם גינה או עציצים, הילדים שלכם יכולים לעזור להשקות אותם. הם יכולים גם לעזור לקטוף את הפירות והירקות כשהם בשלים.

עבור ילד, זה כל כך מעניין לשתול זרע ולראות אותו גדל ומשתנה. ילדים יכולים ללמוד על מעגל החיים. הם יכולים אפילו לטפל בצמחים שלהם.

טיולים בטבע יכולים להיות פעילות טובה לזיהוי סוגי צמחים ולתת להם ערך. הם דברים חיים, ייחודיים ויפים שמשחקים תפקיד חשוב בסביבה.

חיות

אתה יכול להשתמש בחיות מחמד כדי ללמד ילדים לכבד את החיים. הם גם טובים ללמד אותם ליצור מערכות יחסים וחיבה עם בעלי חיים. להחזיק חיות מחמד היא דרך מצוינת לילדים ללמוד שהם לא צריכים לפגוע או להזיק לבעלי חיים.

אתה יכול להשתמש בחיות מחמד כדי ללמד ילדים לכבד את החיים
אתה יכול להשתמש בחיות מחמד כדי ללמד ילדים לכבד את החיים.

נושא נוסף שכדאי ללמד עליו ילדים הוא שבעלי חיים מסוימים נמצאים בסכנת הכחדה. צור מודעות לגביהם ולפעולות שאתה יכול לנקוט כדי לשמר אותם.

מים

מים הם הבסיס לחיים על פני כדור הארץ. כאשר אתה מלמד ילדים לכבד את הטבע, כלול את החשיבות של חיסכון במים. אסור לנו ללכלך בנהרות, ימים ואגמים. אתה יכול גם ללמד אותם לבחור מוצרי ניקוי מתכלים.

אם ילדים ילמדו לקרוא תוויות ואת החשיבות של זה כשהם צעירים, זה יהפוך להרגל.

קמפינג

טיולי משפחות או טיולי קמפינג הם דרכים נהדרות להתחבר לטבע. בטיולים אלה, ילדים יכולים ליצור מגע עם בעלי חיים, צמחים ומים. מלבד היותם מהנים, הם גם הזדמנויות למידה נהדרות.

במהלך טיולים או טיולים, מומלץ תמיד לעקוב אחר השבילים. כך תעזור למנוע שחיקת קרקע. כדאי גם לחנות רק במקומות שבהם הם מאפשרים קמפינג. זה טוב לבטיחות החניכים והטבע גם יחד.

אשפה

כולם יכולים לעבוד ביחד. יש ללמד ילדים לזרוק אשפה בפחי אשפה. אם אין פח אשפה, שמור את האשפה איתך עד שתמצא. המטרה היא להשאיר את המקום כפי שמצאתם אותו. כל היצורים החיים נהנים מהפעולות הקטנות הללו.

ללמד כבוד לטבע על ידי מיחזור

מיחזור הוא הרגל שאתה יכול להקנות מילדות. ילדים יכולים להפריד אשפה ולעזור להבין איך לעשות שימוש חוזר בדברים. מיחזור יכול להיות גם משחק, שכן אתה יכול לעשות צעצועים עם חומרים ממוחזרים כמשפחה. הילדים שלכם ילמדו ערכים חשובים מאוד.

קניות באחריות

יש דברים שמוסיפים לאט לאט את הצורך לשמור על הסביבה. כשאתה הולך לסופר, אתה יכול להשתמש בשקיות רב פעמיות. כך תוכלו להימנע משימוש בשקיות ניילון המזהמות את הסביבה.

קניית מוצרים מקומיים היא עוד דרך טובה לעשות קניות באחריות. הרעיון הוא להימנע מגרימת זיהום שהובלת מזון מייצרת.

אתה יכול גם לבחור ללכת ברגל כאשר אתה צריך ללכת למקום קרוב. לאחר מכן, לא תגרום לזיהום על ידי שימוש במכונית. כל פעולה שאתה נוקט עוזרת ליצור את האישיות וההרגלים של ילדך.

פופולריים