איך אחים משפיעים על החברותיות של הילדים?

האם אחים משפיעים על החברותיות של הילדים
האם אחים משפיעים על החברותיות של הילדים?
עם או בלי אחים, הכישורים החברתיים של הילדים יהיו תלויים מאוד במה שהם לומדים מהוריהם ובאופן שבו הם משתלבים בקבוצה. תפקידו של ההורים הוא חיוני בכל הנוגע ללמד ילדים כיצד להיות חברתי.

האם קיום אחים משפיע על החברותיות של הילדים? לעתים קרובות אנשים חושבים שרק ילדים הם אימפולסיביים, מרוכזים בעצמם או מפונקים. הורים רבים אף מחליטים להביא ילדים נוספים לעולם כדי למנוע מילדם להיות חלק מהסטיגמה של הילד היחיד.

ברור שזה לא תמיד כך. למרות הקלישאות על אחים וילדים יחידים, כל המשפחות שונות. עם זאת, האם יותר אחים משפיע על החברותיות של הילדים?

האם אחים משפיעים על החברותיות של הילדים?

לסביבה שבה ילדים גדלים, במיוחד בשנים הראשונות לחייהם, יש השפעה חיונית על אישיותם. הדברים החשובים ביותר הם סביבה בריאה והורות המבוססת על אהבה.

האמפתיה, הביטחון העצמי, היכולות האינטלקטואליות והכישורים החברתיים של ילדים תלויים במה שקורה ב-12 עד 24 החודשים הראשונים לחייהם. זה תלוי גם בתמיכה ובקרבה שהם מקבלים מהוריהם.

דחיית הורות

משפחות מודרניות, על כל המגוון שלהן, אינן עוקבות אחר הרבה דפוסים משפחתיים מסורתיים. להיפך, זוגות מעדיפים לעתים קרובות לתעדף את עבודתם או לנסוע לפני שהם עושים את הצעד העצום של ההורות.

לכן, זוגות שנהנים ללא ילדים יוצרים עיכוב בהקמת משפחה. כאשר שני בני הזוג מגיעים לגיל מסוים, הם מוכנים להתמסר לגידול טוב של בן או בת.

לאלו שהגיעו לראשונה הביתה לאחים ולמי שפגש אותם מאוחר יותר, הקשיים בחברותא זהים.

בקשרים החברתיים שלהם, רק ילדים נוטים יותר להתיידד עם כולם. זה בגלל שאין להם אחים לשחק איתם בבית. להיפך, בתים עם מספר ילדים נוטים לעזור לכולם להתרועע.

יותר אחים, פחות אחים, אין אחים

לאחים יש גם יתרונות יפים וגם אתגרים קשים לילדים. בנוסף, רק לילדים יש גם יתרונות ואתגרים. לגבי האם האחים משפיעים על החברותיות או לא, התשובה היא לא בהכרח.

עם זאת, לילדים עם אחים תמיד יהיה עם מי לשחק. בנוסף, הם יחושו פחות לחץ, מאחר שהם חולקים את הציפיות של הוריהם עם אחרים. לפחות במהלך הילדות, אחים ואחיות הופכים כל יום למרגש יותר.

רק ילדים רשאים להילחם בשקט נגד הבדידות. הורים לא צריכים לנסות לפצות על המחסור באחים עם עוד ועוד צעצועים. הם צריכים לתת לילד שלהם אהבה ותשומת לב איכותית. כך, הביצועים החברתיים והאקדמיים שלו יכולים להיות הכי טובים שהם יכולים להיות.

לתת לילד ילדות בריאה, כמו גם סביבה חמה, הרמונית ומאוזנת הוא המתכון הטוב ביותר לקיום זוגיות איכותית. עם או בלי אחים, כל ילד הוא ייחודי וראוי לגדל אותו בצורה מיוחדת.

לסיכום, הדבר היחיד שמונע מידה טובה של חברותיות אצל ילדים, עם או בלי אחים, הוא הדוגמה שהם מקבלים מסביבתם.

בתורם, ילדים שהצרכים הבסיסיים שלהם מספקים, בין אם יש להם אחים ובין אם אין להם, יהיו מאושרים. הם יוכלו לתקשר בצורה בריאה עם חבריהם, כמו גם עם דורות אחרים.

פופולריים