6 שינויים חשובים בין הגילאים 2 עד 3

שינויים חשובים בין הגילאים 2 עד 3
שינויים חשובים בין הגילאים 2 עד 3.
כמה מהשינויים הגדולים ביותר בחייו של ילד מתרחשים בין הגילאים 2 עד 3. גלה מה קורה בגיל הזה!

בין הגילאים 2 עד 3, הקטנים שלנו הופכים מתינוקות להיות ילדים. בשל כך, אנו יכולים לצפות שבשלב זה של התפתחות הילדים יחוו מגוון שלם של שינויים - קוגניטיביים, פיזיים, רגשיים וחברתיים.

האם תרצה לדעת כמה מהשינויים החשובים ביותר המתרחשים בגיל זה? המשך לקרוא ונספר לך.

6 שינויים חשובים בין הגילאים 2 עד 3

בנוסף לגדילה פיזית, ילדים בגילאי שנתיים עד 3 מתבגרים גם ברמה קוגניטיבית. רבות מהיכולות שלהם יתפתחו באופן נרחב במהלך שלב זה.

הם גם מתחילים להתייחס לעולם בצורה אחרת ולקבל אוטונומיה ועצמאות. הם מתחילים לקחת על עצמם משימות מסוימות שלא יכלו לעשות קודם לכן, או שהם נהגו לבצע בעזרת הוריהם או מבוגרים אחרים.

בדרך זו, הורים יבחינו כיצד ילדיהם משתנים ויהיו מוכנים יותר ויותר ללמוד ולרכוש מיומנויות חדשות.

"יש יופי ושמחה בכל שלב בחייו של ילד, אבל יש מעט כאב בלתי נמנע כשהם עוברים משלב אחד לאחר".

- ניקול נורדמן -

1. בין הגילאים 2 עד 3 ילדים רוכשים אוטונומיה ללכת לשירותים

לפי צוות הטיפול המוקדם של לה ריוחה, ספרד, בגיל שנתיים, ילדים מסוגלים לזהות את הסיר ואת האסלה. הם יכולים אפילו להשתמש בהם כראוי, בתנאי שאדם מבוגר יראה להם כיצד.

כשהם בני 3, ילדים בדרך כלל מבקשים ללכת לשירותים. הם יכולים אפילו ללכת לבד, למרות שהם בדרך כלל זקוקים לעזרה כדי לנקות את עצמם לאחר מכן. בנוסף, לאחר שסיימו לדאוג לצרכיהם, הם מסוגלים לשטוף ולייבש את ידיהם באופן אוטונומי.

2. הם רוכשים אוטונומיה מסוימת להתלבש בעצמם

מסקנה על שינויים בין הגילאים שנתיים עד 3
מסקנה על שינויים בין הגילאים שנתיים עד 3.

רוב הילדים בני שנתיים יודעים להוריד את הנעליים והמכנסיים, אם מישהו פתח אותם בעבר. עד גיל 3, הם הופכים מיומנים יותר בתחום זה; הם לומדים להתפשט ולהלביש את עצמם בעזרת מבוגרים.

3. הם לומדים לאכול באופן עצמאי

שינוי בולט נוסף בין הגילאים 2 ל-3 הוא שילדים עוברים מהאכלה בכפית לאכילה בעצמם. הם יתקשו ללמוד כיצד לשלוט לחלוטין בשימוש בסכו"ם, אבל עם הזמן הם ישפכו פחות ופחות אוכל.

4. הדיבור הופך מורכב ומובן יותר

במהלך שנת חייהם השנייה, ילדים משתמשים בשפה פשוטה המבוססת על השלמת משפטים שנוצרו על ידי שם עצם ופועל. לדוגמה: "אני רוצה מים " או "אמא בואי". בנוסף, הם עונים על שאלות פשוטות, כמו: "מה אתה עושה?", "מה אתה רוצה?", "איפה זה?"

עם זאת, במהלך השנה השלישית שלהם, הדיבור הופך מורכב ומובן יותר. ילדים ילמדו לשלוט כמעט בכל הפונמות ויוסיפו לאוצר המילים שלהם פעלים גרונדיים, רבים, כינויים ומאמרים. זה גורם להם לשפר את שפתם בעל פה ומאפשר להם לספר לאחרים מה הם עושים, מה הם רוצים או מה קורה להם.

5. חיי חברה מוגברים

בין הגילאים שנתיים עד 3 רוב הילדים יתחילו ללכת לגן, והם יעברו מהתייחסות כמעט אך ורק לגרעין המשפחתי לאינטראקציה עם ילדים אחרים ומבוגרים אחרים (הסייעות/מורים).

אז זהו זמן שבו, על ידי הגדלת חייהם החברתיים באופן משמעותי, הם לומדים מיומנויות הקשורות לנורמות והרגלי התנהגות מקובלים חברתית.

6. הם מתחילים לעזור בבית

למרות שזה אולי נראה מוקדם, ילדים בין הגילאים 2 עד 3 יכולים להתחיל לעזור בבית, לעזור לסדר דברים. לדוגמה, הם יכולים לעזור להרים ולהניח את הצעצועים שלהם או לשים כמה חפצים פשוטים על השולחן, כמו צלחות, מפיות, כפיות וכו'.

מסקנה על שינויים בין הגילאים שנתיים עד 3

ילדים בגילאי שנתיים עד שלוש חווים שינויים רבים בחייהם. שינויים אלו משפיעים גם על ההורים, שחייבים לקבל את העובדה שילדיהם גדלים ואינם תלויים כמו פעם.

עם זאת, אם, בגיל זה, חלק מהשינויים שהזכרנו לעיל אינם מתרחשים, אז אין צורך להיבהל, שכן כל ילד עוקב אחר קצב ההתפתחות והלמידה שלו.

פופולריים