כיצד משפיע ההקשר על רמת החינוך של הילד?

כיצד משפיע ההקשר על רמת החינוך של הילד
כיצד משפיע ההקשר על רמת החינוך של הילד?
האם אתה מאמין שהקשר משפיע על רמת החינוך של הילד? בואו נסתכל מקרוב.

לסביבה שבה ילדים מתפתחים יש השפעה ישירה ומשמעותית על התפתחותם הקוגניטיבית. ניכרת ההשפעה שיש ל"הקשר" על הרמה החינוכית של הילד, שכן היא מקיפה את כל הדרכים שבהן ילדים מתקשרים עם החברה.

זה כולל משפחה, חברים, טיולים חברתיים, פרסום, מה שהם קוראים, מה שהם רואים והאידיאולוגיות שמקיפות אותם. לכל מה שמרכיב את ההקשר התרבותי שבו הם גדלים, ואת אירועי חייהם, יהיו השלכות.

כיצד משפיע ההקשר על רמת החינוך של הילד?

משפחה כהקשר ראשוני

המגע הראשון של ילדים עם החברה מתרחש דרך משפחותיהם, האנשים שיעצבו את האופן שבו הם בנויים כפרטים.

בין אם קיבלת מספיק אהבה בילדות המוקדמת, שמעו אותך והעריכו אותך, גדלת עם ליקויים רגשיים או חומריים, או שהיית קורבן להתעללות, כל הגורמים הללו ישפיעו על היכולת שלך ללמוד דברים חדשים.

תרומות של משפחה:

ילדים לומדים מיומנויות חברתיות מהמשפחה הגרעינית. ככאלה, כשהם נכנסים למערכת החינוך, הם מגיעים כבר לאחר שספגו מידע רב.

הדימויים העצמיים הנבנים של ילדים קשורים למה שהם צופים סביבם ולאופן שבו הסובבים אותם פותרים מצבים.

הקשר כבעל ברית

ההתפתחות האינטלקטואלית של ילדים נובעת מהסביבות החברתיות שבהן הם גדלים, המסייעות להם לצמוח באופן אינדיבידואלי וביחס לאחרים. בלי קשר לשאלה אם ההקשר חיובי יותר או פחות, אם נבין אותו במונחים של מערכות החינוך שלנו, יהיה הרבה יותר פשוט להבטיח שהם לא יתייאשו.

התקשורת

כשמדברים על התפקיד שממלא ההקשר ברמת החינוך של הילד, עלינו להזכיר את התקשורת. הסיבה לכך היא שהיא תופסת חלק משמעותי מתשומת הלב של הילד, ומפציץ אותנו כל הזמן כחברה במסרים על כל צורותיה.

הטלוויזיה מיומנת בללכוד את תשומת הלב של הילדים, וככזו יש לה השפעה רבה עליהם. קל לראות מה מועבר. לפעמים הם אפילו לא מודעים למה שהם רואים, אבל המסר ברור.

בנוסף, צריכת הטלוויזיה שלהם נוטה לגדול עם הזמן. ילדים לוקחים את מה שהם לומדים מהטלוויזיה כמובן מאליו, במיוחד בגיל צעיר. זה יוצר סוג אחר של הקשר בתוך ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם.

טכנולוגיות חדשות

טכנולוגיות חדשות מסירות את המדיה המסורתית ומשנות את תהליכי ההוראה הנוכחיים. הדורות של היום דורשים היבטים אינטראקטיביים, מהירות ותמיכה טכנולוגית. הכל קשור להקשר שבו הם גדלו ולמידע שהם למדו בו.

אנחנו לא צריכים להתעלם מהגורמים האלה. במקום זאת, כדאי לנצל אותם, להיות מודעים לכך שהם חלק מההקשר של הילדים ולהשתמש בהם לטובתנו.

באופן כללי, המשפחה והחברה יוצרות את ההקשר שבו הילדים שלנו גדלים. השפעתם על רמת החינוך של הילד ניכרת, לכן חשוב ליצור מודלים חדשים שיסבירו זאת. זה מספק מסגרת חשובה לאופן שבו כל תלמיד מסתדר.

פופולריים