האזנה למוזיקה עוזרת לתינוק שלך לדבר מוקדם יותר

המוזיקה עוזרת גם להרגיע אותם
בנוסף לסיוע בפיתוח השפה אצל ילדים, המוזיקה עוזרת גם להרגיע אותם, כמקור מוכר של הנאה ושלווה.

גירוי שמיעתי והתפתחות שפה קשורים קשר ישיר. שמיעה היא חלון המאפשר לך לעורר את התפתחות הדיבור של תינוקך במספר דרכים. האזנה למוזיקה היא אחד מהם, עוזרת ומעודדת ילדים ללמוד לזהות צלילים, לשיר שירים ולקחת חלק בפעילויות.

ישנם מחקרים מדעיים רבים המצביעים על כך שמוזיקה מעוררת ילדים בצורה חיובית. אחד מהם, שבוצע על ידי המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת ויסקונסין (אירופה), הגיע למסקנה ספציפית שלמידת מוזיקה ופיתוח שפה פועלים באמצעות מנגנונים דומים.

מחקר אחר שבוצע באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל (אירופה) מראה שרמות הפעילות המוחית עולות באזורים הקשורים לדיבור אצל ילדים הנחשפים לדפוסים מוזיקליים במהלך היום. החוקרים מציינים שחשיפה למוזיקה משפרת את יכולתם של ילדים לשמוע דפוסים בצליל, מיומנות חשובה לתחילת דיבור.

האזנה למוזיקה מועילה לילדים

מוזיקה מועילה לילדכם עוד לפני הלידה, והרבה יותר לאחר לידתו. מוזיקה מושכת את תשומת לבו של הילד; מסיבה זו הוא משמש ככלי טיפולי.

אחד המשאבים הטובים ביותר לעזור לילדכם לדבר הוא לשיר איתו או איתה שירים, על פי ראיון שפורסם באינטרנט עם המטפל בדיבור ופסיכולוג הלמידה Claustre Cardona, חבר באיגוד הספרדי ללוגופדיקה, פוניאטריה ואודיולוגיה.

המומחה הזה מסביר שתרגיל השירה עם ילדכם מייצר אינטראקציה עשירה, והופך את השפה שבה הוא משתמש באותו רגע למשמעותית.

המשמעות היא שהילד מתחיל לקשר בין צלילים לחפצים, במיוחד אם משתמשים בשירי ילדים. למעשה, שירה עם תינוקות היא אחת הפעילויות בהן משתמשים מטפלי תקשורת ושפה עם ילדים שיש להם בעיות בפיתוח שפה.

ללא מוסיקה, החיים יהיו טעות

ניטשה-

האזנה למוזיקה היא אחד מהם
האזנה למוזיקה היא אחד מהם, עוזרת ומעודדת ילדים ללמוד לזהות צלילים, לשיר שירים ולקחת חלק בפעילויות.

באופן דומה, מוזיקה היא כלי יעיל ובעל ערך רב בטיפול בהפרעות כגון דיסלקציה ואוטיזם, המסייעת לפתח ולשפר את היכולות הקוגניטיביות של ילדים בכל שלב של גדילה.

לשיר עם התינוק שלך הוא כלי שעוזר לו לדבר

לשיר עם התינוק שלך מועיל במיוחד. אנחנו יכולים ללמד אותם לא רק לשנן מילות שיר, אלא גם לבטא מילים בצורה נכונה ולפתוח את הפה הקטן כדי לדבר. כדי שתרגיל זה יעבוד, השירים צריכים להיות קצרים, עם צלילים שהילד יכול לקשר לדברים שהוא מכיר.

שירים הם אחד הכלים היעילים ביותר לעורר דיבור של תינוקות. בראיון שפורסם באינטרנט, מסביר בנג'י מונטויה, המוזיקאי והמנהל הקריאטיבי של בייבי רדיו, תחנה שתכניותיה מיועדות במיוחד לקטנטנים (ולהוריהם), כי "מוזיקה היא ערוץ שמחבר אותנו לרגשות של הילד".

מוזיקה יכולה לשנות את העולם, כי היא יכולה לשנות אנשים

-בונו, מלהקת U2

אז שירי ילדים – העשירים בביטויים מחורזים וחזרות – מאפשרים לתינוקות להניח את היסודות להבנה ולפיתוח שפה. תינוקות שמחקים צלילים מוזיקליים וחוזרים על צליל שוב ושוב מתחילים לבנות שפה באופן אינטואיטיבי.

מוזיקה היא תמיד כלי חיובי

בנוסף לעזרה להם ללמוד לדבר, מוזיקה מעוררת ילדים בדרכים חיוביות מרובות, תורמת להתפתחות המוחית והנפשית שלהם . מוזיקה מעוררת את היצירתיות של הילדים ועוזרת להם לשפר את הזיכרון שלהם. זה גם מפחית כל חרדה שיש לילד.

מוזיקה תורמת להתפתחות הנוירולוגית של תינוקות. המוח שלהם מופעל בדרכים שונות כאשר הם שומעים צלילים. כל הפעילות הנוירולוגית הזו יוצרת קשרים חדשים המטפחים התפתחות קוגניטיבית, כמו גם מיומנויות מוטוריות ושפה.

לעורר את התינוק שלך עם מוזיקה זה תמיד רעיון טוב. זה מרגיע אותם, מבדר אותם ומלמד אותם. לא במקרה אמהות שרות לילדיהן באופן אינטואיטיבי כדי להרגיע אותם ולעזור להם להירדם. בנוסף לסיוע בפיתוח השפה אצל ילדים, המוזיקה עוזרת גם להרגיע אותם, כמקור מוכר של הנאה ושלווה.

פופולריים