7 טיפים ללמד אושר

ניתן להפיק מספר עצות מהמודל הזה שיכולים לעזור לך ללמד את ילדך אושר
ניתן להפיק מספר עצות מהמודל הזה שיכולים לעזור לך ללמד את ילדך אושר.

אולי המשאלה העמוקה ביותר של כל אם היא שהילד שלה ימצא אושר מעל הכל, ושידעו להתגבר על המכשולים שהחיים מטילים בדרכם. שלא יהיו הנסיבות, הם תמיד מצליחים לראות את הצד החיובי של המצבים; לנצל אותם ולעשות אותם לטובתם במקום לשחות נגד הזרם.

כל האמהות רוצות שהילדים שלהן יהיו מאושרים. אבל מעבר לרצונות האלה, חשוב שנעשה את עצמנו מודעים למה שאנחנו יכולים לעשות כדי לעזור להם ללמוד לראות את הטוב בכל הדברים. פרספקטיבה זו יכולה להיות מושגת באמצעות יישום של טכניקות פסיכולוגיות חיוביות.

אתה יכול לתרום לאימון המוח, הגוף והלב של ילדך כך שתשומת הלב שלו תתמקד בנקודות החוזק שלו ושל הסובבים אותם. זוהי אחת המטרות של אסכולה הנקראת פסיכולוגיה חיובית.

פסיכולוגיה חיובית יכולה לעזור לנו ללמד את ילדינו להרגיש שהם בעלי ערך וחזקים, ויכולה להתקדם בבטחה ובקלות כדי להמשיך ללמוד. בנוסף, תהליך הלמידה הופך לפעילות מהנה שהם ירצו להמשיך.

יישם את העצות האלה כדי ללמד אושר

ללמד אושר פירושו ליישם כמה תרגילים פשוטים כדי להתמקד ברגשות החיוביים שלנו, אשר בתורם ישפיעו לטובה על ילדינו. הנחת היסוד של הפסיכולוגיה החיובית היא שהיא מתמקדת בנו אופטימיים כדי לעזור לנו לגדל ילדים מאושרים.

לקדם רגשות חיוביים

המוח שלנו, הגוף והתודעה שלנו גם מזינים את הרגשות שלנו. עם זאת, נראה שלחוויות ורגשות שליליים יש השפעה חזקה יותר מאשר חיוביות.

לפעמים נראה שקל לנו יותר פשוט ללכת עם מחשבות רעות ורגשות שליליים, ולכן חשוב לאזן בין רגשות שליליים למנה חזקה של רגשות חיוביים.

בכל פעם שילדך חווה תחושה שלילית כלשהי, נסה לאזן אותה עם מנה נוספת של רגשות חיוביים.

זה אולי נראה כמו משחק, אבל האמת היא שהפסיכולוגיה החיובית הראתה יתרונות רבים. במיוחד עבור ילדים, שיטות פסיכולוגיה חיוביות יכולות לעזור להם ללמוד להיות מודעים לרגשותיהם; לשלוט בהם, לקבל אותם, ליהנות מהם, לחיות איתם ברגע הנוכחי, ולזכור אותם כדי לחזק מסלולים עצביים חיוביים.

כזו היא ההשפעה של רגשות חיוביים על גוף האדם שמדענים חוקרים את ההשפעה של רגשות חיוביים כמו שמחה, חוש הומור, אהבה והתלהבות על הבריאות הפיזית והפסיכולוגית, אפילו ברמה הקוגניטיבית.

יישם את העצות האלה כדי ללמד אושר
יישם את העצות האלה כדי ללמד אושר.

זו הסיבה שכל כך חשוב לעזור לילדך ללמוד לראות את הטוב בכל המצבים.

חיו ברגע ההווה ולמדו אותו תוך כדי

"חי בהווה" ו"היה כאן ועכשיו" הם משפטים שחוזרים על עצמם בתדירות גבוהה בימינו, מכיוון שהפילוסופיות המזרחיות הפכו נפוצות כל כך.

אנחנו צריכים להקפיד לא לעשות טריוויאליות, אלא ליישם אותם ולחוות כל דבר חיובי על ידי התמקדות אמיתית בכאן ועכשיו. ילדכם יודה לכם על כך כי כאשר אתם מקשיבים להם, ממוקדים ברגע הנוכחי, אז אתם באמת שומעים אותם. אותו דבר לגבי אם אתה רוחץ אותם, מאכיל אותם וכו'.

כדי לתרגל להיות ברגע, כדאי לשאול את עצמך: "איפה המחשבה שלי כרגע? מה אני קורא? לאיזו מוזיקה אני מאזין? באיזה צ'אט בפייסבוק אני נמצא?"

ילדכם ילמד את היתרונות של מיקוד תשומת הלב שלו בעשייה של דבר אחד בכל פעם מהדוגמה שלכם, מכיוון שתשלימו כל משימה שתקחו על עצמכם בהצלחה.

תקשיב בלי להאשים

נסו להקשיב באופן פעיל לילדכם, מבלי לשלול או למזער את מה שהוא מרגיש או להאשים אותו בכך. במקום זאת, נסו לגרום לחוויה הזו לעזור להם לראות בעיות מנקודת מבט אחרת ולמצוא פתרונות.

בטח כבר עכשיו כבר תבינו שתהליך גידול ילד כרוך בתהליך של חינוך מחדש עבורנו כהוריהם ואימוץ מודלים מכבדים של גידול ילדים.

ניתן להפיק מספר טיפים מהמודל הזה שיכולים לעזור לך ללמד אושר לילדך:

עזרו לילדכם להתפתח ולהשיג את מטרותיו

היכרות עם ילדכם מגיל צעיר למה זה אומר להציב מטרה ולהשיג אותה תהיה חוויה שתביא סיפוק רב. פעילות זו גם עוזרת להם להתמודד עם תסכול, לחשוב מחדש על מטרות כך שהם ילמדו להתגבר על כישלונותיהם בעצמם.

עודדו את ילדכם לשחק בחופשיות

נסו לא להפריע לילדכם כשהוא מרוכז מאוד בפעילות כי כשהוא עושה זאת, הוא משחק בחופשיות. התחושה הזו של לעשות מה שמתחשק להם באותו רגע עוזרת להם להרגיש סיפוק, לפתח את הכישרונות שלהם, ללמוד להתמקד, לתת לדמיון שלהם להשתולל ולהיות מאושרים.

טיפוח תחושת השייכות הוא חיוני

שיתוף כמשפחה עוזר לילדכם להרגיש ולהבין שהוא חלק ממשהו גדול ממנו, כמו הקבוצה המשפחתית. ומתוך הניסיון הזה הם גם יתחילו להבין בהדרגה שהם חלק מקהילה, חלק מעיר, חלק מהעולם הזה... תחושת השייכות שלהם מבוססת על זה, להבין שהם לא לבד, ש יש הרבה אנשים דומים ושונים מהם.

שיתוף כמשפחה

שיתוף כמשפחה יכול ללמד אותם הרבה הרבה דברים. בנוסף לתחושת השייכות המוסברת בפסקה לעיל, היא גם מלמדת אותם להתחבר עם אנשים רבים ושונים ותורמת להתפתחותם הרגשית.

פופולריים