הצד החיובי של אתגרי האמהות

הצד החיובי של האמהות
הצד החיובי של האמהות.

אמהות היא תפקיד חדש ויפה ושלב נפלא בחיים. ללא ספק, ישנם ימים שבהם קשה יותר לראות את הצד החיובי. אין מספיק שינה, עייפות מתמדת, אין מספיק זמן ויותר מדי מה לעשות.

עם זאת, גם ב"אתגרים" הללו של האמהות, תמיד יש צד חיובי. כי להביא ילד לעולם זו ברכה שמתבטאת גם בדברים שהכי מטרידים אותנו.

הדבר החשוב הוא להיות מסוגל לגלות ולהעריך הכל על אמהות. במאמר זה אתה אמא נראה לך איך.

נסה לחשוב אחורה על השנים האחרונות של חייך עם הצעירים המשוגעים האלה לצידך. אתה כנראה מרגיש שהם היו קשים, מתישים, אינטנסיביים וקשים. אבל הם גם היו מהנים, שונים וצמיחה טהורה.

האם אתה לא מרוצה מהישות הזו שמאירה את המחר שלך וכל יום בחייך?

אהבתה של אם היא סבלנית וסלחנית
כאשר כל האחרים נוטשים,
והיא אף פעם לא נכשלת או מדשדשת
למרות שהלב נשבר...

-הלן רייס-

הצד החיובי של האמהות

אנחנו מקשרים אינסוף דברים שליליים לאמהות, מעבר להקרבה היומיומית ולמאמץ שלפעמים יכולים להיות מכריעים. אתה מכיר אותם היטב, ואתה עדיין מסוגל לעמוד בסערות הרגש הקיצוניות ביותר.

ישנם ימים שבהם קשה יותר לראות את הצד החיובי
ללא ספק, ישנם ימים שבהם קשה יותר לראות את הצד החיובי.

אתה גם יודע שאתה יכול לעשות את זה טוב יותר מכל אחד אחר, מהסיבות הבאות:

  • חווה אהבה ללא תנאי. אתה מגלה בליבך דרך חדשה לאהוב בחייך. אהבה ללא גבולות. נצחי, טהור ואמיתי, זה ממלא אותך, ואין דרך לשלוט בזה. זהו איחוד הלבבות העוצמתי ביותר והחיבור האינטנסיבי והמיוחד ביותר שניתן לחוות.
  • מגלה את הסבלנות העצומה שלך. יכולת שלא היית מודע אליה. לא חשבת שיש בך את הסגולה הזו, אבל עכשיו האימהות דוחפת אותך לשכלל אותה. אתה לא יודע את זה רק עכשיו, אתה סוחט ממנו כל טיפה אחרונה כדי לתמוך בלמידה של ילדך. במיוחד כשהתקפי זעם מגיעים, הזמן שבו אתה מחנך את ילדך רגשית באמצעות המתנה הזו.
  • הגדרה מחדש של סדרי עדיפויות. הציפורניים שלך, השיער שלך, הבגדים שלך ודאגות נשיות אחרות כבר לא נמצאים בראש סדר העדיפויות. עכשיו אנחנו שמים את כל מה שקשור לילדים שלנו במקום הראשון. המטרה הסופית שלנו היא האושר שלהם. כך אנו יודעים שיש משהו חשוב יותר מאיתנו.
  • בניית עתיד. כשאתה לוקח על עצמך אמהות בצורה אחראית, אתה מצפה למחר טוב יותר. לא רק עבור הילד שלך, אלא עבור האנושות כולה. אתה מתחיל להבין את השלמות שנמצאת ממש לנגד עיניך, שתלך ותגדל יותר ויותר ומשמעותה עוד יותר בעתיד.
  • נקודת מבט חדשה על החיים. ברגע שאת הופכת לאמא, את מתחילה לראות את היום יום אחרת. החיים הגיוניים. את קולטת ונהנית בעוצמה מכל פרט באימהות, הרגע יוצא הדופן הזה בחייה של אישה. אתה מרגיש שמח ומאושר בחיי היומיום שלך.

הצד השני של ההקרבה

אמהות רבות כרגע כנראה חושבות על הלילות ללא שינה, התקפי הזעם וההיפראקטיביות של הבאת ילד לעולם. ויש עוד. אבל בוודאי אתה מפספס את היתרונות החבויים שם. למד לראות אותם!

  • פחות שעות שינה, יותר זמן איתך. לילות ארוכים מנסים להרגיע ולנחם את ילדכם. אולי בין הבכי אפילו לאבד את הסבלנות לרגע. עייף, שחוק והרוס. תירגעו, חשבו על החיובי: יותר זמן ליהנות מהילד שלכם, שרוצה רק את החיבוקים שהוא כל כך אוהב ושאתם נהנים לתת.
  • פחות זמן לבד, יותר זמן עם החברה הטובה ביותר. אולי, בימים הרעים האלה, כשילדך מתחת לרגליים מתחיל לעצבן אותך. אבל תאמין לי, זו הוכחה מוחלטת שלעולם לא תהיה לבד שוב. אפילו יותר טוב, עכשיו יש לך את החברה הטובה ביותר האפשרית. בלתי מעורערת ובלתי מותנית כמו אף אחד אחר, עכשיו יש לך המעריץ הכי גדול שלך שמגבה אותך.
  • התעסקות והתפרצויות זעם? התירוץ הכי טוב לפנק את ילדכם. אפילו אותם רגעים קריטיים שבהם נראה שהכל יצא משליטה הם אידיאליים לבניית ילדות. נצלו את ההזדמנות לבנות קשרים חזקים יותר, לחזק תקשורת ולבנות אינטליגנציה רגשית. מעל הכל, נצלו את ההזדמנות לחבק ולנשק את ילדכם.
  • הוא לא יישאר דומם לרגע! הוא ילד בריא! כשאתה חושב שיש לך ילד רועש, חסר מנוחה ומרדן, ראה את עצמך בר מזל. אם הם לא היו יכולים להפגין כך את האושר והשמחה שלהם, הייתה בעיה כלשהי בשורש. זה עניין של לראות את הצד החיובי של הדברים.

אמהות, מקום נפלא

ללא ספק, אמהות יכולה לדרוש כוח נפשי, פיזי ורוחני מדהים. מה שאנחנו מסוגלים לעשות כשזה בשביל הקטנים שלנו הוא מעבר לאמונה. זה בגלל שהצעירים האלה הם מקור ההשראה והמוטיבציה שלנו.

אתה תבין שוב איך זה לחיות בלי הדעות הקדומות החברתיות שנטמעו במוחך לאורך השנים.

לשיר, לצייר, לרוץ, לאכול מרשמלו, לרקוד בגשם ולשחק עם חימר, הן פעילויות שלא תפסיקו לנצל וליהנות מהן.

ראה את הערך בחלקים הפשוטים ביותר של החיים עם הקטנים שלך, שהם עשירים ונדירים. אתה לומד שערך לא נמדד לפי ערך חומרי.

מבט של אהבה, חיוך של ילדך בבקרים, "אני אוהב אותך" כנה עם עומק ותמימות בלתי ניתנת לשלום של ילד שווים יותר מזהב.

פופולריים