כל הזמן הנפלא שביליתי איתך לבד

התינוק שלך הולך להיות קרוב לצידך כדי לשרוד
התינוק שלך הולך להיות קרוב לצידך כדי לשרוד, כדי לגדול באושר ובביטחון.

אמהות מבלות שעות רבות לבד עם ילדיהן. רגעים של אינטימיות עדינה שבהם נוצרת רשת של רגשות, תחושות וקשרים. קשרים אלו ממלאים תפקיד חשוב בהתפתחות הילד. הם גם גורמים ליקום של האם להשתנות בדרכים מעניינות.

לא תמיד מדברים על השינוי הקסום הזה. אמהות מניחה דברים רבים ואחד מהם הוא שאישה תשאיר מאחור את האוטונומיה והחופש שהיו לה פעם, בין אם זה אומר לצאת עם חברים או עם בן זוגה.

עם זאת, תמיד צריכה להיות לנו שליטה מסוימת מתי אנחנו רוצים ליהנות מרגע לבד או מתי להתרועע, לחלוק זמן וחוויות עם יקירינו.

כעת, הבדידות הופכת למרחב משותף. למעשה, זה יהיה כך במשך זמן רב. שניכם תבלו הרבה יותר מ-9 חודשים באותו גוף. התינוק שלך הולך להיות קרוב לצידך כדי לשרוד, כדי לגדול באושר ובביטחון.

אתה תתעורר מאוחר בלילה ותביט אל העיר דרך החלון שלך. כולם ישנים חוץ ממך, כשאתה מחזיק את הקטן שלך בזרועותיך.

אלו הם רגעים קסומים של שקט שבהם שתיקות עוטפות אותך. שבו אתה הופך מודע לחלוטין לכמה דברים בחייך השתנו.

הבדידות כבר לא מפחידה אותך כי עכשיו, הקטן שלך תמיד לצידך, גדל לאדם חזק.

הרגעים האלה שאתה מבלה לבד חשובים להפליא עבור התינוק שלך

מעניין כיצד בשנים האחרונות, ישנם תחומים מדעיים חדשים שמתווספים למחקר המגוון של תינוקות. בנוסף לרפואה ורפואת ילדים יש כיום גם ביבליוגרפיה מתמחה בנושא הורות, ותחום האנתרופולוגיה ביחס לתינוקות.

אז מה יש לאנתרופולוגיה להציע לנו כשזה מגיע לעזור לנו לדעת מה הכי טוב עבור הילדים שלנו? ובכן, המדע הזה מאפשר לנו לנתח בני אדם, לא רק מנקודת מבט תרבותית, אלא גם מנקודת מבט ביולוגית כתוצאה מהאבולוציה.

אנתרופולוגים כמו ג'יימס מקנה מזכירים לנו שתינוקות הם יונקים, וכמו כל יונק אחר שזה עתה הגיע לעולם, הדבר החשוב ביותר שהם צריכים הוא הקרבה של האימהות שלהם.

התינוק שרק ישן בזרועותיך

יום אחד הם יקפצו מהזרועות שלך כדי ללכת לשחק עם החברים שלהם
יום אחד הם יקפצו מהזרועות שלך כדי ללכת לשחק עם החברים שלהם, לגלות את העולם ולגדול.

הורים רבים מתלוננים על העובדה שהתינוקות שלהם אינם מסוגלים לישון לבד בעריסותיהם. הם נרדמים רק כשהם מתנדנדים בזרועות הוריהם או כשהם נרדמים במיטות הוריהם.

אנתרופולוגים אינם רואים בכך חוסר תפקוד. הם מזכירים לנו דבר אחד: תינוקות נשלטים על ידי אינסטינקט הישרדותי חיוני. הם רואים בהרחקה מעורה של אמם איום. לכן, הם מרגישים מפוחדים ופגיעים כשהם נשארים לבד.

זה תהליך נורמלי. לאט לאט מערכות העצבים והמוח שלהם יקימו קשרים חדשים ויבשילו כדי לכבוש את כל הפחדים האלה. יבוא יום שבו הם יעדיפו מיטה משלהם. הם כבר לא יצטרכו את הקרבה שלך כדי להרגיש בטוחים.

עם זאת, עד אז, התרופה הטובה ביותר עבורם היא אהבה וסבלנות.

לא אכפת לך לוותר על הפרטיות שלך, על העצמאות שלך

יש אנשים שיגידו לך שאתה "מפנק" את הילד שלך. הם אולי אפילו יאמרו ששינה משותפת תגרום לילדכם להיות חסר ביטחון, שההתייחסות לכל הבכי שלו תגרום להם להיות תלויים לצמיתות...

הם עשויים לומר זאת ועוד הרבה, עם זאת, זכור את ההיבטים הבאים:

  • המדע העלה כמה רעיונות לא נכונים בעבר. נזכיר למשל, את הערך הרב שעד לפני שנים לא רבות הוענק לשיטת אסטיוויל.
  • הורים חייבים לסמוך על האינסטינקטים שלהם. עליך להתייעץ עם רופא הילדים שלך בכל פעם שיש לך ספקות. עם זאת, לאף אחד אין את הזכות לשפוט איך אתה מגדל את ילדיך.

אנחנו אוהבים לחלוק איתם את הרגעים האלה לבד. מרגישים את הנשימה שלהם, נותנים להם להירדם על החזה... כבר לא אכפת לנו מהשעות המאוחרות. אכפת לנו רק מהילדים שלנו ודואגים שלא יחסר להם כלום.

הרגעים האלה שאנחנו זוכים לבלות איתם לבד הם שלב שעובר מהר: תהנה מזה

בין אם נרצה ובין אם לא, יבוא זמן שבו האינטימיות הקסומה הזו תפנה את מקומה לשלב נוסף.

אחרי שהם עושים את צעדיהם הראשונים ומשמיעים את המילים הראשונות שלהם מגיעות שנות הסקרנות. השלב שבו הם רוצים לגעת ולהרגיש הכל. יום אחד הם יקפצו מהזרועות שלך כדי ללכת לשחק עם החברים שלהם, לגלות את העולם ולגדול.

ילדים גדלים מהר, אבל הרגעים האלה נשארים בזיכרונותינו לנצח. לכן, אל תהססו: תהנו מכל שנייה ומכל נשימה שאתם מבלים עם תינוקכם לבד.

כל אותם ימים ללא ספק ישאירו את חותמם. סימנים על לבכם ועמודי התווך של ביטחון, אמון וחיבה במוחם של ילדיכם. זה יעזור להם לגדול מאושרים, בריאים וחזקים.

פופולריים