תרגילים פשוטים של כתיבה טיפולית לילדים

אם אתה רוצה לדעת את היתרונות של תרגילי כתיבה טיפולית לילדים
אם אתה רוצה לדעת את היתרונות של תרגילי כתיבה טיפולית לילדים, המשך לקרוא.
כתיבה היא כלי רב ערך לילדים לפיתוח תכונות חיוביות וללמוד לנהל את רגשותיהם מגיל צעיר.

עם הופעת הטכנולוגיות החדשות, ילדים כותבים ביד פחות ופחות. אבל לכתב יד יש יתרונות גדולים להתפתחותם הרגשית, במיוחד כאשר משתמשים בהם למטרות הנכונות. אם אתה רוצה לדעת את היתרונות של תרגילי כתיבה טיפולית לילדים, המשך לקרוא.

כתיבה טיפולית היא אסטרטגיית ניהול רגשית פשוטה אך בעלת ערך רב. לילדים יכול להיות קשה לזהות, להבין ולעבד את מה שהם מרגישים ברגע נתון. עם זאת, הכתיבה פותחת לנו דלת לעצב את המחשבות שלנו ולהכיר את עצמנו טוב יותר.

תרגילי כתיבה טיפולית לילדים

1. יומן תודה

לכתיבה טיפולית יכולות להיות מגוון מטרות. אחד החשובים ביותר הוא לעזור לילדים לפתח גישה של הכרת תודה לחיים. הכרת תודה היא אחת החוזקות המודגשות על ידי הפסיכולוגיה החיובית לקיום מלא ומאושר יותר.

לכן, אם נגדל ילדים כדי לפתח את האיכות הזו, נעניק להם את המתנה להיות מסוגלים תמיד למצוא את הצד הטוב של החיים, של אנשים ושל עצמם.

כדי להשיג זאת, אחד התרגילים השימושיים והפשוטים ביותר הוא יומן הכרת תודה. זה מורכב מילדים מנהלים יומן או מחברת שבה הם יכולים לרשום שלושה דברים שהם מרגישים אסירי תודה עליהם כל יום. את התרגיל הזה אפשר לעשות בבוקר, לפני היציאה לבית הספר, כדי להתחיל את היום בגישה חיובית, או בלילה, לפני השינה, כדי לזכור את כל הדברים הטובים שקרו במהלך היום.

תרגילי כתיבה טיפולית לילדים
תרגילי כתיבה טיפולית לילדים.

זה לא חייב להיות דברים גדולים. הם יכולים להיות אסירי תודה על יום שמשי, על ארוחה נחמדה שאמא הכינה, או על הכיף שהיה להם לשחק עם חבריהם בפארק. הכרה בערך של מצבים יומיומיים אלו תקדם אופטימיות ותחושת סיפוק אצל ילדים.

2. ניהול רגשות

כתיבה טיפולית יכולה גם לעזור להם לעבד רגשות שליליים. אסטרטגיות ההתמודדות שאנו מפתחים כדי להתמודד עם חוויות כואבות קובעות את המידה שבה הן ישפיעו עלינו. לכן, חיוני שילדים ילמדו לא לברוח מרגשות, אלא לקבל ולנהל אותם כראוי.

כאשר הם עוברים מצב שלילי, עודדו אותם לכתוב על איך הם מרגישים במשך 10 דקות בכל יום. תנו להם לבטא בכתב, ללא פחד או מגבלות, את כל מה שהם חווים, מה מכעיס אותם, מה מפחיד אותם...

זה יעזור להם לקבל את כל הרגשות שלהם כמשהו טבעי ולא להדחיק אותם מבפנים. בנוסף, אם הם רוצים, הם יכולים לשתף אתכם בכתביהם כדי שתוכלו להדריך אותם כיצד לפעול כראוי.

הם יכולים לעשות את התרגיל הזה בכל פעם שהם צריכים להתמודד עם מצב רגשי של עצב, כעס, חרדה, תסכול... למשל, כאשר הם רבים עם חבר, כאשר הם נכשלים בבחינה חשובה, ואפילו כאשר הם רבים. מתאבלת על אובדן אדם אהוב.

3. כתיבה טיפולית אחרת לילדים

  • כל בוקר, רשום שתי סיבות מדוע היום שלך הולך להיות נחמד, מיוחד או מהנה. רשמו שני אירועים של היום שאתם מצפים להם. זה יעודד גישה חיובית ואופטימית.
  • בסוף היום, רשמו פעמיים איך עבר היום. ראשית התמקדות בהיבט השלילי, ובפעם השנייה, רשום רק את האירועים המשמחים. עם התרגיל הזה, אנחנו מעודדים את הילדים להבין שתמיד יהיה משהו שלילי, אבל גם משהו חיובי. זה תלוי בנו לבחור במה להתמקד.
  • יומן הערכה עצמית. כאן, ילדים כותבים על עצמם שם תואר חיובי מדי יום, ומלווים אותו בקריינות של המצב. לדוגמה: אני חבר טוב כי עזרתי לפיטר עם שיעורי בית שהוא לא ידע לעשות. או: אני אמיץ כי העזתי לדבר בפומבי מול הכיתה גם אם פחדתי. בואו נזכור שהערכה עצמית לא בנויה על חנופה ריקה, אלא על ילדים שלוקחים אתגרים ומתגברים עליהם.

בקיצור, כתיבה טיפולית היא כלי פשוט ומועיל מאוד. אנו יכולים להשתמש בו כדי לטפח רגשות חיוביים, לפתח גישות בריאות או לנהל רגשות בצורה מתאימה. לבסוף, תרגילים אלו הם דרך טובה לילדים לאמץ את ההרגל להתייחס בצורה בריאה למצבים הרגשיים השונים שלהם.