איך ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה?

דרך נוספת ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה היא לתת לתלמידים זמן בסוף השיעור להרהר בחוויה שלהם
לכן, דרך נוספת ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה היא לתת לתלמידים זמן בסוף השיעור להרהר בחוויה שלהם.
יצירת סביבה חיובית יותר בכיתה היא דרך להגיע לתגובות הרגשיות של התלמידים ולתרום באופן חיובי לתהליך ההוראה-למידה הכולל.

הרגשות והתחושות של התלמידים הם משהו שהמורים צריכים להיות מאוד מודעים אליו. איך ילדים מרגישים ביום נתון יש תפקיד חשוב במוטיבציה, בריכוז ואפילו ביכולת ההגיון שלהם. לכן, יצירת סביבה חיובית יותר בכיתה היא מטרה בסיסית שהמורים צריכים לשאוף אליה.

ימים מסוימים, מורים יתקלו בתלמידים שנראים אדישים או קצת (או מאוד) אומללים. וברוב המקרים, לרגשות האלה אין שום קשר למורים עצמם. במקום זאת, לעתים קרובות הם קשורים לחברים, בני משפחה, חברים לכיתה וכו' של התלמידים הללו.

כדי להתחיל, אתם יכולים לשאול את עצמכם כמה שאלות. האם נראה שהתלמידים שמחים להיות בכיתה? כשהשיעור נגמר, התלמידים מחייכים? האם זה נראה כאילו הם חווים חוויה חיובית? סביבה חיובית בכיתה יכולה לעשות עולם של הבדל.

אתה יכול גם לחשוב על החוויות שלך בהשתתפות בשיעורים כתלמיד. או שאתה יכול לחשוב על איזה רמקול שבולט במוחכם. ברוב המקרים תחשבו על מדריכים ששידרו מסר חיובי וקוהרנטי.

המטרה שלך, אם כן, צריכה להיות שזה יהיה הסטטוס קוו בכיתה שלך. להלן שלושה טיפים כיצד ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה:

3 טיפים ליצירת סביבה חיובית יותר בכיתה

קבלו את פני התלמידים שלכם בדלת כשהם נכנסים

פעמים רבות, למורים יש כל כך הרבה משימות לטפל בהן עד שהם שוכחים את הפרט החשוב הזה. חשוב מאוד להתחיל את השיעור בנימה חיובית. במובן זה, קבלת פני התלמידים שלך בהתלהבות כשהם נכנסים שולחת מספר הודעות חשובות. אני רואה אותך... אני שמח שאתה כאן... אתה חשוב לי...

התלמידים יבינו שהמורה שלהם מודאג מהם ומתעניין בחייהם. כולנו מרגישים טוב כשאנשים שמים לב אלינו ומראים לנו כבוד.

פשוט "שלום" או "איך הולך?" יכול לייצר סוג של קשר חיובי ומיוחד עם התלמידים. והחיבור הזה, בתורו, יניע את התלמידים להיות קשובים יותר, מרוכזים יותר ולהתלהב מהלמידה במהלך השיעור.

אם ילדים מרגישים בטוחים, הם יכולים לקחת סיכונים, לשאול שאלות, לטעות, ללמוד לסמוך, לשתף ברגשותיהם ולצמוח.

- אלפי קון -

כיתה דינמית

תמצאו להלן שלושה טיפים כיצד ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה
תמצאו להלן שלושה טיפים כיצד ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה.

רוב התלמידים מבלים את רוב היום בישיבה בשולחנות או ליד שולחנות. לכן, אם תשאלו אותם על איך הם מרגישים בכיתה, אתם עשויים לגלות שרבים מהם יעדיפו לצאת ממקומותיהם מדי פעם.

זה לא אומר באקראי לתלמידים שלך לקום או לגרום להם להסתובב בכיתה. במקום זאת, מדובר על לאפשר להם לנוע בכיתה בחופשיות כאשר הם צריכים. אז, בין אם זה בגלל שהם צריכים לדבר עם חבר לכיתה שנמצא רחוק או בגלל שהם צריכים לגשת לשולחן שלך, תן להם את החופש הזה.

מתן אפשרות לתלמידים לנוע בחופשיות בכיתה יגרום להם להרגיש הרבה יותר נוח וחיובי. לכן, תהיה לכך השפעה ישירה על התפתחות המפגש בכיתה כולה.

הדרך שבה אתה מסיים את השיעור שלך חשובה לא פחות מהאופן שבו אתה מתחיל אותו

מה שלעיתים קרובות התלמידים זוכרים הכי הרבה במפגש נתון הוא ההתחלה והסוף. לכן, דרך נוספת ליצור סביבה חיובית יותר בכיתה היא לתת לתלמידים זמן בסוף השיעור להרהר בחוויה שלהם. לדוגמה, הם יכולים לנהל יומן קטן שבו הם רושמים הרהורים חיוביים בסוף כל פגישה.

דרך נוספת לעשות זאת היא לחלק את התלמידים לקבוצות קטנות או זוגות. לאחר מכן, הם יכולים להקדיש מספר דקות לספר אחד לשני על חלק חיובי ביום או בפגישה שלהם.

כדי למנוע מהקבוצות או הזוגות להיות תמיד זהים, אתה יכול לקבוע כללים מסוימים. לדוגמה, בקשו מהם לא להתחבר עם אותו בן זוג פעמיים ברציפות. לחלופין, ניתן להקים קבוצות על ידי קביעת קווים מנחים שונים בכל יום... לדוגמה, חלקו אותן לפי חודש לידה, העדפות מוזיקה, איזה צבע הם לובשים וכו'.

מסקנה על יצירת סביבה חיובית יותר בכיתה

אלו רק כמה רעיונות פשוטים שיעזרו לתלמידים שלך לסיים כל מפגש או יום לימודים בנימה חיובית יותר. יתרה מכך, הם ירגישו מוכנים יותר לשיעור או לפעילות הבאה שלהם. אם גם המורים ישתתפו בפעילות וישתפו אחד את השני בחוויותיהם, התהליך יהיה שלם יותר ויעבוד אפילו טוב יותר.

יצירת אנרגיה חיובית עבור כל תלמיד בכיתה שלך יכולה לעשות הבדל עצום באופן שבו הם רואים את החוויה החינוכית שלו. אתה יכול ליצור חוויה שהם יזכרו ויוקירו לנצח.

"למדתי שאנשים ישכחו את מה שאמרת, אנשים ישכחו מה עשית, אבל אנשים לעולם לא ישכחו איך גרמת להם להרגיש."

מאיה אנג'לו -

פופולריים