שינה משותפת או שיתוף מיטה: מהי האפשרות הטובה ביותר?

שנת תינוק יכולה להיות נושא עדין כאשר ההורים תוהים מהי האפשרות הטובה ביותר בין שינה משותפת או שיתוף מיטה
עם זאת, שנת תינוק יכולה להיות נושא עדין כאשר ההורים תוהים מהי האפשרות הטובה ביותר בין שינה משותפת או שיתוף מיטה.
אנשים רבים תוהים מה הכי טוב עבור התינוק שלהם: שיתוף מיטה או שינה משותפת איתם. זה נושא עדין כי שינה היא אחד הצרכים החיוניים של תינוקך וברור שתנסה לספק את זה בצורה הטובה ביותר.

אחד הרגעים המהנים ביותר שיש עם ילדכם הוא לצפות בו ישן. עם זאת, שנת תינוק יכולה להיות נושא עדין כאשר ההורים תוהים מהי האפשרות הטובה ביותר בין שינה משותפת או שיתוף מיטה.

חלק מהמומחים מציינים את היתרונות שתינוקות יכולים לקבל מהאפשרויות הללו, אחרים מייעצים נגדם. כאן תקראו דעות שונות בנושא, כדי שתוכלו להחליט מה הכי טוב לתינוק שלכם.

שינה משותפת או שיתוף מיטה: נושא לדיון

ההחלטה מה הכי טוב בין שינה משותפת או שיתוף מיטה היא עניין אישי לחלוטין. למומחים יש דעות שונות בנושא. בעוד שחלקם חושבים ששינה משותפת יכולה להקל על ההנקה ולתת מנוחה טובה הן לתינוק והן לאם, אחרים חושבים שהיא יכולה לשנות את ההרגלים והשגרה העתידיים שתצטרכו ללמד את תינוקכם.

עם זאת, לפני שתחליטו מה לעשות, כדאי שתבינו מה המשמעות של שינה משותפת או שיתוף מיטה.

להיות באותו חדר

כאשר הורים מניחים את העריסה של התינוק ליד מיטתם כדי להיות מסוגלים לפקוח עין על התינוק שלהם כל הזמן, זה ידוע בתור שיתוף מיטה. זוהי האפשרות המומלצת ביותר כדי להבטיח מנוחה טובה הן לתינוק והן להורים.

חולקים את אותה מיטה

לחלוק את אותה מיטה עם התינוק שלך נקרא שינה משותפת. אפשרות זו מפתה דעות רבות ושונות לגבי האם היא מועילה או לא. כפי שצוין בעבר, הדבר הטוב הוא הקרבה בין האם לילד, המבטיחה הנקה לילית וסנכרון טוב יותר בינך לבין תינוקך.

מצד שני, השפעות שליליות עוברות מסיכון גבוה יותר לתסמונת מוות פתאומי של תינוקות למוות בחנק, עם אביזרים מסודרים במיטה. זה גורם לתינוקות להתרגל למשהו שהם יתקשו לוותר עליו.

אמצעי בטיחות שיש לקחת בחשבון

לא משנה מה תבחר, עליך לקחת בחשבון אמצעי בטיחות כדי להבטיח את שלומו של ילדך. אם תרצו לחלוק חדר, בחרו עריסה העומדת בתקני הבטיחות הרגילים וניתן להציב אותה ליד המיטה שלכם. כך, התינוק יישן בחלל משלו ליד הוריו.

שיתוף מיטה או שינה משותפת איתם
אנשים רבים תוהים מה הכי טוב עבור התינוק שלהם: שיתוף מיטה או שינה משותפת איתם.

אם, לעומת זאת, תרצו לישון יחד, אל תחלוק מיטה עם תינוקך עד שהוא בן 4 חודשים לפחות. באופן אידיאלי, השכיבו אותו לישון עם בגדים קלים, כדי שלא יתחמם מדי או יסתבך עם הבגדים שלו.

הקפידו גם להיפטר מכל אביזר מיטה שהוא עלול להסתבך בו. הימנע משימוש בכריות, שמיכות, שמיכות או שמיכות שעלולות לגרום לתינוק להסתבך.

יתרונות של שינה משותפת או שיתוף מיטה

יש לעשות שינה משותפת או שיתוף מיטה רק עד שהתינוק ימלא שנה. זה מפחית סיכונים כמו תסמונת מוות פתאומי של תינוקות או חנק. יתרונות נוספים כוללים:

  • מקל על הורים לנוח

זהו אחד היתרונות המבוקשים ביותר שהורים לוקחים בחשבון בבואם לבחור כיצד לישון עם תינוקם, במיוחד ראשונים שקמים כל הזמן כדי לבדוק אם התינוק שלהם עדיין נושם וטוב לו.

שינה קרובה ככל האפשר לתינוק יכולה להפחית את מספר הפעמים שהם קמים ואת החרדה מהטיפול בתינוק.

  • משפר את ההנקה

שינה קרובה לתינוקך יכולה לשפר את זמני ההנקה והרגלי ההנקה ולהפוך אותו לנוח אם תעבור לחדר אחר. חוץ מזה, הקרבה הזו מאפשרת לך להיות מודע יותר לצרכיו, במיוחד אם הוא רעב.

  • עוזר לבסס מערכת יחסים טובה יותר בין הורה לילד

מגע פיזי יכול לעורר ולשפר את הקשר הרגשי בין אנשים. אותו קשר יכול לגרום לתינוק שלך להרגיש אהוב על ידי הוריו.

זה גם משפר את התקשורת והקשר בין הורים לילדים. תחושת ביטחון זו יכולה לעזור להם לפתח הערכה עצמית טובה יותר.

בקיצור, הבחירה בין שינה משותפת או שיתוף מיטה תלויה בך. הקהילה המדעית מאשרת לחלוק את אותו מרחב עם תינוקך בשנה הראשונה לחייו. רק וודא שכל מה שתבחר מבטיח את בטיחות התינוק שלך.

פופולריים