הגנה על ילדים מההשפעות השליליות של מסכים

שעלינו להגן על ילדינו מההשפעות השליליות של מסכים
המציאות היא, עם זאת, שעלינו להגן על ילדינו מההשפעות השליליות של מסכים.
כיום, זה חיוני שהורים ינקטו פעולה ויגנו על ילדיהם מההשפעות השליליות של מסכים. הנה איך.

כיום, זה נפוץ שמשפחות רואות את ילדיהן מבלים יותר ויותר זמן בשימוש במסכים ממה שהם צריכים. ילדים אוהבים לבלות במשחקי וידאו ומכיוון שהם רואים את הוריהם מבלים שעות על גבי שעות מול המסכים, הם לא רואים שום דבר רע בלעשות זאת בעצמם. המציאות היא, עם זאת, שעלינו להגן על ילדינו מההשפעות השליליות של מסכים.

יש להשתמש במסכים אלקטרוניים, כידוע לכל, במתינות, תמיד בהשגחת הורים, ובעיקר עם כללים ומגבלות, הן לגבי השימוש בהם והן לגבי זמן החשיפה.

לשימוש במסך יכולות להיות השפעות שליליות על בריאות הילדים, הן מבחינה פיזית (אורח חיים בישיבה, השמנת יתר, בעיות ראייה) והן מבחינה רגשית (עצבנות, בידוד, חרדה).

כיצד להגן על ילדים מההשפעות השליליות של מסכים

אם ילדכם מתלונן על עיניים בוערות, כדאי לבדוק את משך הזמן שהוא מבלה עם המכשירים האלקטרוניים שלו. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדאוג לבריאות העיניים שלהם, אם כי עליכם לקחת בחשבון גם היבטים חשובים נוספים, כמו פעילות גופנית סדירה וסוציאליזציה, הן עם חברים והן עם משפחה.

הגבל את זמן השימוש במסכים אלקטרוניים

הגבל את משך הזמן שהילדים שלך מבלים בצפייה בטלוויזיה. כמו כן, הגבלת זמן במכשירים אחרים לשעה אחת ביום לילדים צעירים ושעתיים ביום לילדים שהולכים לבית הספר. חלקו את ההקצאה הזו לשניים או שלושה מפגשים כדי להפחית את עומס העיניים. אתה צריך להיות תקיף לגבי זה כי ילדים מתקשים להגדיר ולעקוב אחר גבולות אלה בעצמם.

עודדו את הילדים לשחק בחוץ

מכשירים אלקטרוניים מעודדים הרגלים בישיבה רעים לגוף ולנפש. עודדו את הילדים לבלות בחוץ בפעילויות המאלצות אותם לזוז ולתקשר עם ילדים אחרים.

לשחק בחוץ עם הכלב או עם ילדים אחרים זה כיף יותר מלצפות בסרט אנימציה בפעם המי יודע כמה. בילוי בחוץ מפעיל גם ראייה למרחקים ומפחית את הסיכויים לקוצר ראייה.

אל תשתמש במכשירים אלקטרוניים בתור בייביסיטר

כיצד להגן על ילדים מההשפעות השליליות של מסכים
כיצד להגן על ילדים מההשפעות השליליות של מסכים.

להעסיק את הילדים שלך בגאדג'טים או בטלוויזיה אולי יאפשר לך לעשות מה שאתה רוצה בשקט, אבל זה רעיון רע. במקום זאת, להעסיק אותם עם חלופות בריאות יותר, כגון צעצועים יצירתיים, ספרי צביעה או ספרי סיפורים הוא רעיון הרבה יותר טוב.

ודא שילדך ישנה מספיק

ילדים צריכים לישון כ-10 שעות ביום. השינה מאפשרת לעיניים להתאושש מהלחץ, אז בקשו מהן לעשות הפסקות קבועות ולמצמץ לעיתים קרובות. כדי למנוע יובש בעיניים, בקשו מילדכם למצמץ פעמיים או שלוש בכל פעם שעיניו כואבות.

הפחת את מאמץ העיניים

ניתן להפחית את המאמץ בעיניים על ידי הפסקות קצרות כדי להסתכל על משהו אחר מלבד המסך. רוב האופטיקאים דוגלים בחוק 20-20-20. קחו הפסקה כל 20 דקות והתמקדו במשהו במרחק של כ-20 מטרים למשך 20 שניות. זה יעזור להפחית את המאמץ בעיניים ולמנוע גירוי בעיניים.

ודא שילדים שומרים על המרחק הנכון ממסכים אלקטרוניים

בעת שימוש במחשב או במכשיר אישי אחר, העין צריכה להיות במרחק של לפחות 30 סנטימטרים ממסכים אלקטרוניים. אל תאפשר לילדים לשבת קרוב מדי בזמן צפייה בטלוויזיה. אם ילדכם מעדיף לשבת קרוב למסך, בדקו את עיניו כדי לשלול קוצר ראייה.

כדי למנוע עוד יותר את ההשפעות השליליות של מסכים, אל תאפשר לילדים להשתמש במכשירים בחושך או באור שמש בהיר. ילדים עשויים שלא לשים לב לתנאי התאורה כשהם שקועים בפעילות.

בהירות המסך לא אמורה להיות כהה או בהירה פי שלושה מהסביבה. אם למכשיר יש מצב בהירות אוטומטי, הפעל אותו. זה מתאים אוטומטית את בהירות המסך בהתאם לאור הסביבה. מסכים דיגיטליים גורמים לעייפות עיניים ולתסמינים קשורים, כגון קשיי ראייה וכאבי ראש.

ילדים פגיעים יותר ממבוגרים ובילוי זמן רב מדי עם מכשירים עלול להשפיע על הראייה שלהם. קשה להרחיק ילדים ממכשירים, אבל אתה יכול לנקוט בצעדים כדי למזער את ההשפעות השליליות של מסכים על ידי ביצוע העצות האלה.

פופולריים