ההשפעות השליליות של זמן מסך על ילדים

גלה את ההשפעות השליליות של זמן מסך על ילדים
במאמר זה, גלה את ההשפעות השליליות של זמן מסך על ילדים.
האם הילדים שלך תמיד משתמשים בגאדג'טים? מכשירים אלקטרוניים יכולים להשפיע על הראייה של ילדים. במאמר זה, גלה את ההשפעות השליליות של זמן מסך על ילדים.

משך הזמן שילדים מבלים בהסתכלות על מסכים מדאיג. נראה שלילדים לא נמאס לצפות בטלוויזיה או לשחק עם אייפד. האובססיה הזו לגאדג'טים היא סיבה לדאגה, אבל הדאגה המיידית היא ההשפעות השליליות של זמן מסך על הראייה שלהם.

ילדים משתמשים במכשירים כדי לשחק משחקים, לשוחח, להשתמש באינטרנט או לצפות בסרטים. הפעילות בדרך כלל כל כך מעניינת עבורם שהם לא מסיטים את תשומת לבם מהמסך.

השפעות של יותר מדי זמן מסך

הם גם לא שמים לב לדברים כמו יציבה, מרחק מהמסך ובהירות המסך, מה שעלול להשפיע לרעה על הראייה והבריאות שלהם. יותר מדי זמן מסך גורם לאי נוחות. בעיות כמו עיניים יבשות וגירוי בעיניים מתבטאות, והן יכולות גם להתקשות להתרכז במשך זמן מה לאחר שבילה תקופה ארוכה בהסתכלות על מסכים.

בילוי זמן רב מדי באותה תנוחה יכול גם לגרום לכאבי צוואר וגב. אם אתה מתקשה להתמודד עם זמן מסך, דמיינו מה חייב לקרות לעיניים של ילדכם. מכשירים דיגיטליים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים. אולי אתה לא רוצה שהם ייעלמו לחלוטין כי זה בלתי אפשרי, אבל אתה יכול למזער את ההשפעה שלהם על הילדים שלך.

השלכות נוספות של יותר מדי זמן מסך

הצעד הראשון הוא להבין עם מה אתה מתמודד. ילד ממוצע מבלה כשמונה שעות ביום בהסתכלות על צגים אלקטרוניים. השימוש בגאדג'טים בקרב ילדים עולה עם הגיל. למרות שמומחים עדיין לא בטוחים בעובדה זו, ילדים שמבלים יותר מדי זמן בהסתכלות על מסכים נמצאים בסיכון מוגבר לבעיות ראייה ארוכות טווח.

בנוסף לטלוויזיות ומשחקי וידאו, רוב המכשירים הופיעו בשני העשורים האחרונים. בעוד שאתה יכול לראות את ההשפעות המיידיות על ילדים, ההשפעות ארוכות הטווח שלהם אינן ידועות.

סביר להניח שילדים שמבלים יותר מדי זמן על מכשירים מפתחים קוצר ראייה זמנית. למרבה המזל, ההשפעה חולפת והעיניים מתאוששות דקות ספורות לאחר המעבר לפעילות אחרת.

ההשפעה של השקעת זמן רב בהסתכלות על מסכים אינה מוגבלת רק לעיניים. בנוסף לתסמינים כמו יובש בעיניים, תחושת צריבה, ראייה כפולה וראייה מטושטשת, אנשים מתלוננים גם על כאבי ראש ובעיות יציבה, כמו כאבי גב וצוואר.

רופאים מכנים כעת את סט הסימפטומים הזה " תסמונת ראייה ממוחשבת " או CVS. כשאנשים מסתכלים על צגים אלקטרוניים, הם ממצמצים פחות. בממוצע, אדם ממצמץ כ-15 פעמים בדקה.

משך הזמן שילדים מבלים בהסתכלות על מסכים מדאיג
משך הזמן שילדים מבלים בהסתכלות על מסכים מדאיג.

בשל תשומת הלב הרבה שהשימוש בגאדג'טים ובצגים אלקטרוניים דורש, קצב זה עשוי לרדת לפחות מחמש פעמים בדקה. מצמוץ הוא מנגנון טבעי ששומר על לחות, משומנת וניקיון העיניים.

קצב מצמוץ נמוך יותר גורם ליובש בעיניים ולגירוי. חומרתה משתנה בהתאם לסוג הפעילות ורמת המחויבות. לכן, משחק וידאו גורם ליותר מאמץ בעיניים כי אתה צריך כל הזמן להסתכל ולהגיב למה שקורה על המסך.

מחשבים שולחניים וטלוויזיות צמודות על הקיר יכולים להחמיר את המצב מכיוון שהם גורמים לך להרים את העיניים. זה גורם לך לפקוח יותר את העיניים ולחשוף יתר על המידה את פני העין לאידוי של דמעות.

צגים אלקטרוניים יכולים לייצר תמונות בהירות ובניגודיות, ותמונות אלו יכולות להשתנות בשבריר שנייה. כמו כן, הם משקפים את הבהירות של מקורות האור שמסביב, כגון מנורות וחלונות. לפיכך, העיניים שלך צריכות להגיב לעתים קרובות לרמות האור המשתנות.

היזהרו מאור כחול ועייפות עיניים עקב גאדג'טים

הסתכלות על מסך עמום או בהיר מדי בהשוואה לסביבה גם גורמת למאמץ בעיניים. העיניים שלך צריכות להסתגל כשאתה עובר מהמסך לסביבה שלך. הרחבת האישונים וההתכווצות התכופים גורמים לעייפות העיניים.

רוב המכשירים המודרניים מגיעים עם מסכי LED מכיוון שהם מפיקים תמונות בהירות יותר וצורכים פחות אנרגיה. עם זאת, כמות האור הכחול שהמסכים הללו פולטים מדאיגה.

מסכי LED פולטים הרבה יותר אור כחול בהשוואה למסכי LCD. למרות שהמחקר מוגבל, אופטומטריסטים רבים חושדים שאור כחול יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לרשתית.

זה יכול להגביר את הסיכון לניוון מקולרי וקטרקט. המקולה היא החלק המרכזי של הרשתית והיא חיונית לראייה טובה. ניוון מקולרי יכול להפוך פעילויות יומיומיות, כגון קריאה ונהיגה, לבלתי אפשרית.

עם הגיל, עדשות העיניים מתחילות להצהיב. עבור מבוגרים, המשמעות היא הגנה טבעית מוגבלת מפני אור כחול. עם זאת, ילדים פגיעים גם כן.

אור כחול יכול גם להפריע לשעון הביולוגי ולהשפיע על השינה. הגנה על ילדים מההשפעות השליליות של זמן מסך היא חיונית. אם ילדכם מתלונן על תחושת צריבה בעיניים, אולי כדאי לנתח כמה זמן מסך הוא מקבל.

פופולריים