מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים?

מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים
מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים?
כל ילד עצוב או עצבני לפעמים. עם זאת, עליך להיות מודע אם המצב הזה נמשך. במאמר זה, גלה מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים.

ילדים, כמו כל בני האדם האחרים, עשויים לחוש לפעמים עצובים, עצבניים או חסרי אמנות. הטמפרמנט והאישיות שלהם יקבעו גם את מידת החיוניות שלהם. עם זאת, לפעמים, ייאוש בילדים עשוי להסוות מציאויות חמורות יותר שעשויות לדרוש התערבות.

מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים?

כאשר אדישות, עצב או חוסר עניין מייצגים את רוב מצב הרוח של הילד, יש צורך לחקור מה מסתתר מאחורי הרגשות הללו.

  • שינויים משמעותיים בחיים, כגון מוות של אדם אהוב, גירושין, שינוי בית ספר או כל מצב אחר המלחיץ את הילד, עשויים להיות סיבות אפשריות. אם הנסיבות הללו אינן מטופלות כראוי, הן עלולות לגרום לייאוש או אפילו לדיכאון בילדות.
  • בריונות או הטרדה בבית הספר יכולים להיות גם טראומטיים. הצורך לסבול זאת בכוחות עצמם ללא תמיכת יקיריהם עלול להחמיר את המצב ולגרום לילד לבעיות רגשיות חמורות.
  • צרכים חינוכיים שלא מזוהים, כמו הפרעת קשב, דיסלקציה או אפילו מחוננות יכולים להוביל לכך שהילד לא יקבל את תשומת הלב והמשאבים הדרושים להם. אז כתוצאה מכך, זה עלול להוביל למצב פנימי של חרדה, ייאוש ותחושה של כישלון אישי.
  • סובלנות נמוכה לתסכול עשויה להיות גם מאחורי ייאוש וחוסר עניין בילדים. מכיוון שלילד אין את הכישורים להתמודד עם טעויות, כישלונות או "לא", הם יכולים לעבור מ"אני לא יכול" ל"אני לא רוצה".

כיצד לזהות דיכאון בילדות

כפי שציינו לעיל, זה נורמלי שילדים יפגינו מצבי רוח שונים ולא תמיד יישארו סקרנים, נלהבים ותוססים. עם זאת, כאשר האדישות מאריכה ומפריעה לתפקוד היומיומי של הילד, הוא עלול לסבול ממצב דיכאוני.

במאמר זה, גלה מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים
במאמר זה, גלה מה עומד מאחורי ייאוש אצל ילדים.

סימני האזהרה העיקריים הם מצב רוח ירוד או עצבני, חוסר עניין ומחשבות שליליות. לפיכך, ילדים נוטים להתמקד בבעיות ובמצבים שליליים ומאוד ביקורתיים כלפי עצמם. בנוסף, הם לא ייהנו יותר מפעילויות שהם אהבו פעם והם ירדו במוטיבציה.

כמו כן, הם נוטים לבודד את עצמם מבני משפחה וחברים, מפגינים שינויים בשינה ובתיאבון (מעל או מתחת לשינה או אכילה), או לעתים קרובות מתלוננים על בעיות גופניות, כגון כאבי ראש או כאבי בטן.

לפעמים, ניתן לזהות דיכאון בילדות כאשר הילד נוטה לצייר תמונות עצובות או לבחור בסיפורים עצובים או אפילו כאשר הוא נסוג לדיבור תינוקות או מתחיל להרטיב את המיטה שוב.

איך לעזור לילדים מיואשים

  1. ראשית, אתה צריך להיות סבלני והבנה עם ילדך. אולי ההתנהגויות שלהם הן קריאה לעזרה. לכן, אין להטיל דופי במעשיהם או להאשים אותם. במקום זאת, נסה לעסוק בהם ולתת להם את האהבה והתמיכה הבלתי מותנית שלך.
  2. דבר איתם על דיכאון. צריך להבין שקשה מאוד לילדים להבין מה קורה להם ולהביע זאת במילים. נסה להסביר מאיפה הרגשות שלהם עלולים להגיע ולהבטיח להם שאתה שם בשבילם כדי לעזור להם להרגיש טוב שוב.
  3. ודא שלילדך יש שגרת יומיום מובנית ובריאה. תזונה מזינה, היגיינת שינה טובה או פעילות גופנית סדירה יכולים להשפיע ממש על מצב הרוח שלהם. בנוסף, השתדלו לעשות איתם פעילויות חיוביות ומהנות.
  4. הציעו להם גירוי חיובי או הצעות חדשות כדי להסיח את דעתם מהמחשבות השליליות שלהם ולעזור לשפר את מצב הרוח שלהם. חפשו יחד פעילות או תחביב שהם אוהבים כדי לעזור להם לשחזר את המוטיבציה שלהם.
  5. אם המצב מתארך בזמן או גורם לילדך לאי נוחות רבה, פנה לרופא ילדים או לפסיכולוג ילדים. שני המומחים יוכלו לספק הנחיות שיעזרו לילדכם להתגבר על המצב. אם אינו מטופל, דיכאון בילדות יכול להפוך לכרוני ולהשפיע על ילדים כמבוגרים.

פופולריים