מדוע שידול כוונות טובות הוא הכרחי במשמעת?

שידול כוונות טובות פירושו שהורה משתמש במשמעת שלו עם ילד כדי לעזור לנווט את התנהגותו של הילד בכיוון הנכון
שידול כוונות טובות פירושו שהורה משתמש במשמעת שלו עם ילד כדי לעזור לנווט את התנהגותו של הילד בכיוון הנכון.
שידול כוונותיו הטובות של ילדך חיוני על מנת להפעיל אותם בהתנהגות טובה. למידע נוסף במאמר הבא.

הורים רבים תוהים מה הם יכולים לעשות כדי לגרום לילדיהם להתנהג בצורה טובה. אסטרטגיות משמעת, בדרך כלל, מכוונות למה לעשות באותו רגע, ובדרך כלל, לאחר שילד התפוצץ ודברים השתבשו. לכן יש צורך בשידול כוונות טובות.

בהקשר זה, יש אסטרטגיית משמעת מסוימת שאינה מצריכה המתנה לתקרית . נדרשת גישה פרואקטיבית יותר להתמודדות עם התנהגות בעייתית ולוקחת בחשבון את הצרכים ההתפתחותיים והיחסים של הילד.

שידול לכוונותיו הטובות של ילדך

מטרת הדיסציפלינה של כוונות טובות היא לעבוד דרך סוגיות הוריות לגבי התנהגויות שבהן רגשות ומצבים מסתבכים. שידול כוונות טובות פירושו שהורה משתמש במשמעת שלו עם ילד כדי לעזור לנווט את התנהגותו של הילד בכיוון הנכון.

זה מתרחש לפני שהאתגרים מתעוררים ומשמעות הדבר היא שמבוגרים צריכים לנקוט עמדה יזומה על מנת לצפות מקרים. אמנם אי אפשר לחזות כל בעיה שעלולה להתפתח עם ילדים, אבל מבוגרים, באופן כללי, מודעים למה שהכי מאתגר לילדים שלהם.

כאשר הורה מבקש את כוונותיו הטובות של ילדו, הם מנסים להעלות את ילדו על הצד הנכון לפני שמקרים מתרחשים. זה נותן לקטנטנים את ההזדמנות להסכים להתנהג בצורה מסוימת לפני שמתרחש מצב.

איך אתה משתמש בשידול כוונות טובות כטכניקת משמעת?

לדוגמה, אם אתם יוצאים עם ילדיכם לטיול שטח, אתם יכולים לומר, מבעוד מועד, משהו כמו, "המוזיאון הוא מקום גדול ואני צריך לדעת איפה אתם נמצאים בכל עת. האם אני יכול לסמוך עליו שתחזיק את ידי ולהיות לצידי בזמן שאנחנו שם?"

אם אתם הולכים עם ילדיכם לפארק, אתם יכולים לשאול אותם משהו בסגנון "אני יכול לסמוך עליכם שתבואו איתי כשיגיע הזמן לצאת מהפארק ולא לברוח ולהגיד שאתם לא רוצים לעזוב אנחנו נישאר כל עוד אנחנו יכולים בפארק, אבל כשנצטרך לעזוב, אצטרך שתבוא מהר. אתה מבין?"

ייתכן שאחר כך הילדים ישכחו ויתנגדו קצת. אבל ברגע שתזכיר להם את ההבטחה שלהם לכוונות טובות, הם בדרך כלל יירגעו, יפסיקו להתנגד ויעשו יותר שיתוף פעולה. הם ירגישו מעורבים בהחלטה המתקבלת וישתתפו בה.

שידול כוונות טובות עוזר למנוע עימותים

שידול כוונותיו הטובות של ילדכם חיוני על מנת להפעיל אותם בהתנהגות טובה
שידול כוונותיו הטובות של ילדכם חיוני על מנת להפעיל אותם בהתנהגות טובה.

כאשר אתה משתמש בטכניקת המשמעת של כוונות טובות מראש, זה יכול להקל על המעבר בין אירועים וכרוך בפחות חיכוכים ביחסים שלך עם ילדיך (בכל גיל). סוג זה של משמעת הוא כלי שאתה יכול להשתמש בו כל הזמן, לא משנה באיזה גיל הילדים שלך.

אתה יכול להשתמש בו לרוב כאשר אתה צריך להקדים נושאים שעלולים להיות שנויים במחלוקת, כמו קניית צעצוע לחבר בחנות הצעצועים כדי למנוע מהילד שלך לרצות מתנה גם עבורו.

אתה יכול גם לשאול אותם אם אתה יכול לסמוך עליהם שינקו את חדרי השינה שלהם מבלי שתצטרך לבקש מהם כל הזמן לעשות זאת. זה יחסוך לך הרבה התנגדות ותסכול.

היתרונות של משמעת

ישנם מספר יתרונות התפתחותיים לילד כאשר מבוגרים מבקשים את כוונותיהם הטובות. פעולה זו מעניקה באופן טבעי ערכים הוריים ומכוונת את הילדים לעבר מה שהורים מחשיבים כהתנהגות מתורבתת. זה גם שם את הידיים של הקטן על ההגה בכל הנוגע למעשים שלו; ילדים מבינים שהם אחראים למעשיהם שלהם בכל עת.

בנוסף, כאשר ילד מתחייב ומציית, הם ימנעו מעונשים, בקשות קבועות או השלכות שליליות על מעשיו.

כלי משמעת מסוג זה גם עוזר לשמר את הקשר בין הורים לילדים ומונע מאבקי כוח ברגעים עמוסים ברגשות עזים בהם הסבלנות של שני הצדדים עלולה להיגמר במהירות. אתם צריכים להיות מודעים, כהורים, לכך שאתם לא צריכים לחכות שילד יעשה טעות כדי לכוון אותו בכיוון הנכון.

יתרון נוסף הוא שמדובר בכוונות ולא בשלמות. זה משאיר הרבה מקום לילד לבחור בדרך הנכונה, גם אם זה לא תמיד מה שהם רוצים, אבל הם יידעו שזה הדבר הנכון לעשות.

זוהי גם אסטרטגיית משמעת יעילה שניתן להשתמש בה במקום השלכות מכיוון שהיא מזמינה ילדים לחשוב פעמיים לפני שהם פועלים.

אין צורך במשמעת קשה

אנו יודעים שלילדים צעירים אין שליטה עצמית בדרך כלל עד גילאי בין חמש לשבע, בממוצע, כאשר המוח שלהם הפך מפותח יותר. עד למועד זה הם נעים באופן אינסטינקטיבי והתפרצויות רגשיות שכיחות.

כאשר אנו מבקשים את כוונותיו הטובות של תינוק, אנו סומכים על מערכת היחסים שלנו איתם כדי לקבל אותם לצדנו. זה יעזור לנו להימנע משימוש בטכניקות משמעת קשות מדי כדי להשיג ציות. אם ילד אינו קשור כראוי למבוגר, היכולת להפנות אותו לכיוון מסוים חלשה או אפילו לא קיימת.

פופולריים