9 חלופות כדי להימנע מצעקות על ילדך

הדבר הראשון שיש לזכור כדי להימנע מצעקות על ילדכם הוא שלא כדאי ושצעקות לא מועילות
הדבר הראשון שיש לזכור כדי להימנע מצעקות על ילדכם הוא שלא כדאי ושצעקות לא מועילות.
לעתים קרובות, עבודה, עייפות ובעיות אחרות גורמות לך להרגיש עצבני ואתה עלול להוציא את זה על ילדיך, אבל זה רק מחמיר את המצב.

לעתים קרובות, עייפות, חוסר סבלנות וכעס גורמים לנו לצעוק על ילדים. לפעמים נראה שזוהי הדרך הקלה ביותר להרגיש סמכותי ולקבל תשומת לב במהירות. עם זאת, אף אחד לא אוהב שצועקים עליו וגם צעקות לא עוזרות. כעת, אנו הולכים לבחון כמה חלופות כדי להימנע מצעקות על ילדכם.

הילד שלך תמיד ילמד טוב יותר אם תדון איתו בצורה בונה בלי לצעוק. בסופו של דבר, צעקות רק מייצרות לחץ ופחד אצל ילד וזה לא מה שאתה מחפש. לפעמים (לפעמים זה קורה לכל ההורים!) אתה עלול לאבד את קור הרוח ולצעוק, גם כשאתה יודע שאסור לך.

אנחנו הולכים להסתכל על כמה טיפים כדי להימנע מצעקות על ילדך למטה.

טיפים להימנע מצעקות על ילדכם

הדבר הראשון שיש לזכור כדי להימנע מצעקות על ילדכם הוא שלא כדאי ושצעקות לא מועילות. לדוגמה, אם אתה חושב שצעקות מועילות למשמעת, העצות האלה לא יעזרו לך הרבה.

היו מודעים לכך שאתם מאבדים את העשתונות וצועקים מבלי להתכוון לכך

ההכרה שלפעמים אתה נוקט לצעוק כשאתה מרגיש עצבני, כועס או עייף הוא הצעד הראשון להימנע מצעקות. בדרך זו, בכל פעם שאתה עומד לצעוק, אתה יכול לעשות את שלך כדי למנוע זאת.

שלוט ברגשות שלך

צעקות הן ביטוי של כעס וזעם. אם תתני לעצמך להיסחף ברגש הזה, בסופו של דבר תתפוצץ כמו הר געש ותפנה לצעקות.

מה אתה יכול לעשות כדי להימנע מכך? אתה צריך לכוון את הכעס הזה כלפי משהו אחר. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בטכניקות הרפיה, מיינדפולנס או מדיטציה.

עבדו על סבלנות כדי להימנע מצעקות על ילדכם

כן, אתה יכול לעבוד על להיות יותר סבלני. סבלנות זה לא משהו שנולדים איתו. סבלנות, כמו כל דבר אחר, היא משהו שאתה יכול לתרגל על ידי שליטה ברגשות שלך ונחוש. אם תעשה זאת, תהיה לך יותר סבלנות בכל יום.

אל תוציא את הבעיות שלך על הילדים שלך

לפעמים אתה יכול לחזור הביתה מהעבודה עייף או עצבני ובסופו של דבר אתה מוציא את זה על מישהו אחר, למרות שלא היית צריך.

אנחנו הולכים להסתכל על כמה טיפים כדי להימנע מצעקות על ילדך למטה
אנחנו הולכים להסתכל על כמה טיפים כדי להימנע מצעקות על ילדך למטה.

ילדים מקבלים לעתים קרובות את הקצה הקצר של הקש לאחר יום ארוך בעבודה. כתוצאה מכך, כדאי לנסות להירגע לפני הכניסה לבית. לדוגמה, אתה יכול לעשות כמה תרגילי נשימה כדי לעזור להרגע.

אל תוריד את עצמך לרמה של ילדך

זכרו את גילכם ואת גיל ילדכם. לעולם אל תשים את עצמך ברמה של ילדך. ילדים עושים דברים ילדותיים ועושים טעויות, כמו כולם. התפקיד שלך הוא לעזור להם לתקן את הטעויות האלה ולהדריך אותם.

השתמש בטכניקת הצב, בדיוק כמו הילד שלך

טכניקה זו משמשת בדרך כלל עם ילדים, אבל אתה יכול גם להשתמש בה. כשאתם מרגישים כועסים או על סף צעקות, חשבו על צב שזוחל לתוך השריון שלו. לאחר מכן, ספר עד 10 עד שתירגע.

חפש אפשרויות משמעת חלופיות

טכניקה אחת שתוכל להשתמש בה יעילה מאוד היא טכניקת הסנדוויץ'. זה מורכב מלספר תחילה לילדך מה הוא עושה טוב. לאחר מכן, אתה אומר להם מה הם עושים לא בסדר או אילו שינויים היית רוצה לראות, ואז אתה מודה להם על הניסיון.

להתנצל

לעולם אל תשכח שהורים הם מודל לחיקוי עבור ילדיהם ולכן חשוב לבקש מילדך סליחה בעת הצורך. בדרך זו, אתה גם מלמד אותם לבקש זאת.

לעולם אל תאבד את הכבוד לילדים שלך

אם בסופו של דבר תצעק ותדבר רע אל הילדים שלך, תאבד את הכבוד כלפיהם אם לא תנסה לשמור על זה באופן אקטיבי.

מדוע כדאי להימנע מלצעוק על ילדך

  • אם תצעק, ילדים יצייתו מפחד. עם זאת, בטווח הארוך, זה יאבד את השפעתו. כשהם מבוגרים יותר, הם יחפשו מודלים סמכותיים לחיקוי, וזה מה שהם גדלו איתם.
  • אם אתה צועק, אתה גם מלמד ילדים שדברים נפתרים בצעקות והם ילמדו לעשות את אותו הדבר.
  • אם אתה חושב שצעקות מייצרות סמכות, אתה טועה. למעשה, הדבר היחיד שזה גורם הוא ילדים שבסופו של דבר מתרחקים מהוריהם.
  • צעקות פוגעות בהערכה העצמית של ילד ובסופו של דבר הם הופכים למבוגרים עם הרבה פחדים שונים. הם יכולים גם להפוך למישהו סמכותי ואגרסיבי.

כיצד להימנע מלצעוק על ילדך

כפי שאתה יכול לראות, צעקות לא מביאות שום דבר חיובי. למעשה, זה פוגע בהערכה העצמית של הילד, גורם להם לפחד, ואף יכול לגרום להם לתוקפנות. כתוצאה מכך, חשוב להימנע מלצעוק על ילדכם.

ישנן אלטרנטיבות רבות שיכולות לעזור לגדל ילד שמח ובריא תוך כיבוד ההערכה העצמית שלו. משמעת צריכה להתבסס על כבוד, לא על צרחות ופחד.

פופולריים