אבא שלי הוא הגיבור והמודל לחיקוי שלי

אבא שלי, הגיבור שלי, המודל לחיקוי שלי
אבא שלי, הגיבור שלי, המודל לחיקוי שלי.

זיגמונד פרויד אמר שמעט דברים יקרי ערך במהלך הילדות כמו תחושת הביטחון שנתנו לנו הורינו. הורים לוקחים אחריות על תפקידיהם, עומדים באתגר להיות הגיבורים האמיתיים שלנו ומודלים לחיקוי שאנו תמיד נוטים להסתכל עליהם.

אנחנו יודעים שהאתר הזה מוקדש בעיקר לאמהות. אנו שואפים לתת אסטרטגיות ועצות לנשים המתמודדות עם הריון, הנקה או המשימה החשובה של גידול וחינוך ילדיהן.

עם זאת, אבות הם גם נוכחות חשובה בחיי ילדם, וכיום אנו אפילו רואים תופעה שאנו אוהבים ומתרגשים ממנה. אבות דוגלים בעצמם על פני מדיומים, תרחישים וארגונים רבים, ומגנים על תפקידם כאבא מודע, קבוע ומלא חיבה.

עד כדי כך שהתנועה הזו כבר קיבלה את השם: הם ה"ניאו-אבות", אותם גברים בגילאים שונים שכבר משתתפים בסדנאות מכבדות לגידול ילדים, שרוצים לקרוא תיגר על סטריאוטיפים וקלישאות, ושהם מודעים כמו אמהות ב כמעט כל נושא שקשור לילדים ולילדות.

אלו אבות הבולטים כמודלים אמיתיים לחיקוי - שנותנים לנו השראה, וללא ספק יציינו לנצח את חייהם של ילדיהם.

אבא שלי, הגיבור שלי, המודל לחיקוי שלי

אב טוב גם מעודד סקרנות אצל ילדיו ועוזר להם לפתור את הבעיות שלהם על ידי קשוב תמידי
אב טוב גם מעודד סקרנות אצל ילדיו ועוזר להם לפתור את הבעיות שלהם על ידי קשוב תמידי.

לכולנו יש את ההורים שלנו בראש. הם השורשים שלנו. הם השאירו את חותמם במעמקי הווייתנו, השורשים והזהות שלנו. לאדם הזה יש השפעה כל כך עמוקה עלינו, עד שאנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שדברים כמו התמודדות עם היעדר אב או חוויה, למשל, חינוך עם אדישות או חוסר חום וחיבה ביסודותיו, גורמים לנו יש הרבה פערים, כמה טראומות וכמה תסביכים פסיכולוגיים, מספיק כדי למלא ספר.

עם זאת, אם זכינו להיות בעל דמות אב קרובה, משמעותית ומלאת חיבה, אין ספק שיהיה לנו אוצר אמיתי בחיים, מודל לחיקוי בחיי היום-יום שלנו, ולמי לחקות בעצתם, הדרך שבה הם מתייחסים לזולת, והגינונים שלהם... כי אבא טוב הוא השראה והוא הכוח המנחה של משפחות רבות, בדיוק כמו אמהות.

תרומות של אבא טוב

אבא טוב תורם לא פחות מאמא טובה. הם שני עמודים, שני עצים המטפחים את החוזקות שלנו, שמגנים עלינו בענפים ומנחים אותנו להגיע לחלומות, רצונות ואפשרויות שלנו.

  • מעל הכל, אבא טוב משמש מודל התנהגות לילד שלהם. ילדים קטנים מאוד פתוחים למה שאבותיהם אומרים להם, על מה שהם צריכים לעשות או לא לעשות. זו הסיבה שחובה שההורים יהיו מודעים מאוד לכל מה שהם עושים או מביעים בקול. הילדים שלנו מאוד פתוחים לכל גירוי, התנהגות, גישה...
  • אבא טוב עוזר לנו לקבל החלטות, במיוחד אלו המבוססות על ערכים, כללים ופעולות של תשומת לב ובגרות שאבות מלמדים אותנו כל יום.
  • אב טוב גם מעודד סקרנות אצל ילדיו ועוזר להם לפתור את הבעיות שלהם על ידי קשוב תמידי.
  • מצדם, אבות טובים הם בדרך כלל המפלט שילדים מחפשים תמיד כאשר מתעורר קושי כלשהו. הם יודעים שאבא שלהם הוא האדם שיכול להרגיע כל פחד, ושלא יכול להגיד "לא". הוא הגיבור שבודק לנו מתחת למיטה, שמסיח את דעתנו כשיש רעמים וסערות, ושהצחיק אותנו כשעברנו יום רע...

אבא הוא לא רק ילד גדול. אבא הוא אדם שעוזר לנו לצמוח

השפה היומיומית שלנו, שלעתים מלאה ברעיונות לא מדויקים, ביטויים ריקים וקלישאות, גרמה לאורך זמן נזק מסוים לדמות האב. אז, ביטויים כמו " בן הזוג שלי עוזר לי עם הילדים שלי" או "בעלי הוא בדיוק כמו ילד גדול כי הילדים שלי נהנים איתו" הם רעיונות שכדאי לנו לגשת אליהם בצורה טובה יותר.

  • אבא לא עוזר בהורות, הוא חלק מזה.
  • אבא לא נמצא שם אך ורק כדי לשחק עם ילדיו, לשעשע אותם, או לבדר אותם כשאמא שלהם לא שם או עסוקה.
  • אבא ישחק עם ילדיו כשיגיע הזמן לכך, אבל מעל הכל, מה שהוא עושה זה לחנך אותם, לדאוג לצרכיהם, לטפח אותם רגשית, להישאר בקרבת מקום, לקבוע גבולות בעת הצורך, ולהיות חכם ואחראי. אב שמעשה ההורות עבורו מודע, אחראי ובוגר.

הבה נלמד להיות זהירים יותר עם השפה שלנו, ליישם מאמצים אינטגרטיביים הלכה למעשה כאשר אמהות ואבות לוקחים כל אחד מחצית מהאחריות, היכן שאין הבדלים או העדפות, והילדים הם תמיד הדבר החשוב ביותר. כולנו יכולים להיות גיבורים בחיי ילדינו...

פופולריים