אתה ואני הורים, אבל אנחנו גם שותפים

עכשיו לך ולי יש את המתנה הכי טובה בעולם
עכשיו לך ולי יש את המתנה הכי טובה בעולם: התינוק שלנו.

עכשיו לך ולי יש את המתנה הכי טובה בעולם: התינוק שלנו. עם זאת, בנוסף להיותנו הורים, אנחנו גם שותפים. אנחנו שניים באחד, שניים שממשיכים לחלוק מבטים ולשאוב שותפות מליטופים, מודעים לגמרי שנכנסנו לעידן חדש, משהו גדול יותר, אינטנסיבי, שונה...

כאשר מדברים על מערכת יחסים זוגית במונחים של ילדיהם, נפוץ מאוד למצוא ספרים ומאמרים המסבירים כיצד, מצד אחד, עלינו להסכים על חינוך הילד, או כיצד מצד שני עלינו להתמודד עם שלב קן ריק ביחד ברגע שהילדים שלנו מוכנים לעזוב את הבית.

אבל עכשיו... מה עם הזוגות עצמם? מה קורה באותו תחום אינטימי ופרטי כשהתינוק נולד לראשונה, ובמובן מסוים אנחנו לא אותו דבר כמו קודם?

בין אם נרצה ובין אם לא, גם האב וגם האם עוברים מהפכה פנימית קטנה שבה מופיעים תפקידים חדשים, אחריות חדשה שמשפיעה איכשהו על מערכת היחסים עצמה.

היום ב- You Are Mom, אנחנו רוצים להתייחס לזה.

עכשיו אנחנו שלושה: כשהשותפות צומחת בכל המובנים

יש כאלה שמדברים על משבר קטן, תפקידים חדשים ואפילו תחושות סותרות. עד לאחרונה נאמר לא פעם כי נפוץ שהאב מרגיש "עקירה", שהתלות האינטימית של התינוק באם הותירה את דמות האב נדחקת לצד אחד.

עם זאת, כיום ההורות פעילה ונוכחת יותר, מה שמזמין אותנו להתמקד באווירה הפרטית של בני הזוג ביחס לילדם באופן מזין, עשיר וחיובי יותר עבור כולם.

אנחנו עייפים, אבל השותפות, הקסם והחיבה שלנו מלווים אותנו

התוכניות של הרגע האחרון הסתיימו, כשאנחנו לא מבשלים ולא יוצאים, יוצאים לסוף שבוע, רק שנינו... הכל משתנה, אנחנו יודעים, אבל הגעתו של ילד היא שינוי גדול, וב דרך חיובית.

לכן, מקובל שהרגעים המורכבים ביותר הם אלה שבהם אתה חוזר הביתה מבית החולים, חולק אחריות, נוטה לבכי, החלפת חיתולים, התאמת לוחות זמנים לעבודה והסתכלות על הפנים שלנו רק כדי לצחוק על העיגולים השחורים והפנים שלנו. תשישות...

עם זאת, בנוסף להיותנו הורים, אנחנו גם שותפים
עם זאת, בנוסף להיותנו הורים, אנחנו גם שותפים.

הכל חדש והכל אינטנסיבי. וחוויות חדשות של זוגות תמיד נחות בעוצמה. הם אתגרים שמאפשרים לנו להכיר אחד את השני הרבה יותר טוב. אלו זמנים שבהם אנו מגיעים לאהוב אחד את השני אפילו יותר.

אמא ואבא תודה שעזבתם אותם בשקט. הם מקננים!

לאחר לידת תינוק, הורים טריים בהחלט יעריכו מרווח קטן של זמן לבלות בפרטיות ובבדידות. הזמן הזה יהיה בשביל המשפחה להתרגל לחבר החדש. יהיה זמן נוסף לחברים להכיר את האוצר הקטן, ויהיה זמן שבו נוכל למלא את הבית בתנועה, צחוק וחברה טובה.

אבל כעת, כל מה שההורים רוצים לעשות הוא לקנן, ותקופת זמן זו נמשכת בדרך כלל כל עוד מאפשרת חופשת העבודה של האב - בדרך כלל קצרה מזו של האם. זה יעזור להורים לא רק להכיר את התינוק, אלא גם להיות בקרבתו ולהעניק לו הרבה נשיקות, ליטופים ותשומת לב.

זה גם יגרום לבני הזוג להסתכל זה בעיניים של זה כדי למצוא את עצמם כהורים וכמשפחה, ומשאירים מאחור את העידן שבו זה היה רק שניהם.

אתה ואני עדיין אחד, אבל אנחנו גם שניים בעידן החדש הזה

במהלך השלב החדש הזה, יתעוררו אתגרים מרובים, אתגרים ואחריות שבהם עלינו תמיד לזכור את טובת ילדינו. עם זאת, יש היבט אחד שלעולם אסור לנו להזניח: מערכת היחסים שלנו כשותפים, הקשר שלנו, הקסם הזה שחייב להמשיך לצמוח דרך המראה והפרטים הקטנים.

לפעמים השגרה הזו כל כך תובענית שגידול ילד גורם לנו להזניח דברים מסוימים ולשכוח להסתכל אחד לשני בעיניים, לצחוק בלי סיבה ובעיקר לחלוק מילים יפות ולהעריך אחד את השני בתור. עשינו קודם.

התינוק צריך הכל, אנחנו יודעים, אבל זה לא עומד בסתירה לזמן לאינטימיות, יום מיוחד שבו אנחנו מאפשרים למשפחה לעזור לנו לאכול ארוחת ערב לבד, הפסקה קצרה לשיחה ולהתחבר מחדש.

כמו כן, איננו יכולים לשכוח שמערכת היחסים הזו בנויה על בסיס יומיומי, ובביתנו ובחיי היומיום שלנו ניזונה האהבה המשמעותית ביותר, שבה אנו דואגים אחד לשני ומזינים את עצמנו ברגעים טובים., שותפות, ליטופים, צחוקים והמבטים האלה שאומרים הכל בלי צורך במילים...