מה המשמעות של עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד?

מה אומרים עיגולים שחורים מתחת לעיניו של ילד על בריאותו
מה אומרים עיגולים שחורים מתחת לעיניו של ילד על בריאותו?
עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד לא תמיד צריכים להוות סיבה לדאגה, אבל חשוב לדעת מה גורם להם ומתי לפנות לרופא ילדים.

עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד הם סימן קליני שכיח, המאופיין בהכהה של העור מתחת לעפעף התחתון. שמו הטכני הוא היפרפיגמנטציה פריוקולרית, אם כי ישנם שמות נוספים לאותו מצב.

למרות שעיגולים שחורים מתחת לעיניו של הילד אינם כשלעצמם בעיה בריאותית, הם מצביעים לעתים קרובות על כך שמחלה או בעיה כלשהי מתרחשת בגופו של הילד. האם אתה רוצה לדעת יותר עליהם? אז הקפד לקרוא את מה שנספר לך למטה.

מהם עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד ואיזה סוגים קיימים?

עיגולים כהים מתחת לעיניים הם כתמים כהים מתחת לעפעפיים התחתונים. הם בדרך כלל משתרעים מצד לצד של העיניים, אם כי לפעמים הם יכולים להקיף אותם לחלוטין.

הם מתרחשים מסיבות רבות ולא תמיד מהווים אינדיקציה למחלה. בדרך כלל, כתמים אלה גלויים יותר ובולטים יותר אצל אנשים בהירי עור.

הסיבה לכך היא שבגובה העפעפיים, רקמת העור דקה הרבה יותר מאשר בשאר חלקי הפנים. דרך העור הדק הזה, אתה יכול לראות את הכלים ומבנים אחרים הנמצאים בשכבות העמוקות יותר.

בעור חיוור יותר, הניגודיות בולטת יותר. עם זאת, עיגולים שחורים מתחת לעיניים לא הוכחו להופיע בתדירות גבוהה יותר מאשר בעור כהה יותר.

ישנם מספר סוגים של היפרפיגמנטציה פריוקולרית המוגדרים על פי צבע וגורם. אלה הם כדלקמן:

  • פיגמנט (בצבע חום כהה)
  • כלי דם (הצבע משתנה בין אדמדם, סגול או כחלחל)
  • מבני (דומה בצבע לעור הילד)
  • מעורב (הנובע משילוב של שניים או שלושה מהסוגים לעיל)

מה אומרים עיגולים שחורים מתחת לעיניו של ילד על בריאותו?

מסקנה לגבי עיגולים שחורים מתחת לעיניו של ילד
מסקנה לגבי עיגולים שחורים מתחת לעיניו של ילד.

ילד עם עיגולים שחורים מתחת לעיניים נראה כאילו הוא עייף, למרות שאולי לא. העיניים שלהם נראות מגורות יותר, בעוד העור סביב העפעפיים יבש וסדוק יותר מהרגיל.

חשוב לדעת שעיגולים שחורים מתחת לעיניים אינם אינדיקציה לבעיה בריאותית כשלעצמה. למרות זאת, חשוב לדעת מה גורם להם כי פעמים רבות, הם יכולים להיות סימן למחלה.

באמצעות בדיקה גופנית נכונה של הילד ותשאול מלא, נוכל לגשת לאבחון המחלה או הגורם התורשתי הגורם לסימן זה.

להלן הגורמים השכיחים ביותר לעיגולים שחורים מתחת לעיניים בילדים.

הצל של צינור הדמעות

לפני שנתחיל לברר את הגורמים לעיגולים שחורים מתחת לעיניים, חשוב להעריך את המטופל בתנאי תאורה מתאימים.

אצל אנשים מסוימים, צינור הדמעות מעלה מעט את העור מתחת לעפעף. אם האור פוגע בפנים של הילד בצורה מסוימת, זה יכול לגרום לצל מתחת לעין המדמה עיגולים כהים. מסיבה זו, חיוני להתאים את האור בעת בדיקת הילד.

סיבות תורשתיות

דווחו מקרים רבים של משפחות עם תכונת פנים זו אצל כמה מחבריהן, ללא קשר לגילן או למצבן הבריאותי. זה מצביע על כך שיש השפעה גנטית חזקה על התפתחות עיגולים שחורים מתחת לעיניים (Goodman-Belcher, 1969).

לרוב, עיגולים שחורים מתחת לעיניים מתחילים מוקדם, אפילו מהילדות המוקדמת. עם חלוף הזמן והנזק המצטבר מגורמים סביבתיים (כגון קרני UV או מתח), ההיפרפיגמנטציה מתעצמת.

חוסר השינה

עייפות וחוסר שינה אינם גורמים שכיחים מאוד לעיגולים שחורים מתחת לעיניים אצל ילדים, למרות שהם יכולים להתרחש.

כאשר ילדים אינם מקבלים מנוחה מספקת בלילה, מתרחשת הזדקנות מוקדמת של העור. לכן, עור העפעפיים שלהם נוטה להיות דק יותר ושביר מהרגיל.

יחד עם זאת, חוסר שינה מעדיף הצטברות נוזלים סביב העיניים. זה ידוע בשם בצקת ובדרך כלל מקבל צבע כחלחל.

מחזור ירוד

כמה מחלות במחזור הדם, כגון טלנגיאקטזיות, או אפילו תהליכים דלקתיים של העור מייצרים עיגולים כהים מסוג כלי דם.

עיגולים כהים אלו הם בדרך כלל בצבע סגול או אדמדם, מכיוון שהם משקפים את צבע העורקים הקטנים המובילים דם לעיניים. מכיוון שדלקת גורמת להתרחבות עורקים, צבע העיגולים הכהים מתחת לעיניים יהיה אדום בוהק.

אחת הדרכים לאבחן עיגולים שחורים מתחת לעיניים היא ללחוץ בעדינות על העור מתחת לעפעפיים מהאף כלפי חוץ. כשהאצבע נעה הצידה, הצבע האדמדם של העיגולים הכהים מתחת לעיניים נעלם ומוחלף בצבע סגול עמוק. לאחר הסרת הלחץ, העיגולים הכהים יחזרו למראה המקורי שלהם.

גודש באף

מהם עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד ואיזה סוגים קיימים
מהם עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד ואיזה סוגים קיימים?

גודש באף עקב הצטננות או אלרגיות בדרכי הנשימה גורם גם לעיגולים שחורים של כלי הדם מתחת לעיניים. בנוסף, הילד עלול להתקשות במנוחת לילה טובה, מה שמוסיף גורם נוסף להנצחת היפרפיגמנטציה פריוקולרית.

טראומה או שפשוף

מכות או טראומות מזדמנות עלולות לגרום לדלקת לפגיעה מוחלטת ברקמות באזור. זה גורם לגודש דם מוגבר, ולכן, להיווצרות המטומות או בצקת. גורמים אלו מעניקים מראה סגול לעיגולים השחורים מתחת לעיניים.

כאשר התוקפנות קלה אך מתמשכת לאורך זמן, מתרחשת נזק לעור בדומה לאלו המעדיפות את ההזדקנות. לפיכך, עיגולים שחורים מתחת לעיניים הם מבניים או פיגמנטיים.

איך למנוע עיגולים שחורים מתחת לעיניים של ילד?

מלבד הגורמים המייצרים אותם, עיגולים שחורים מתחת לעיניים הם בעיה אסתטית גרידא. מסיבה זו, חשוב להעריך עם מומחה ברפואת עור לילדים את אפשרות הטיפול המתאימה ביותר לכל מקרה.

כתרופות ביתיות, ניתן למרוח קומפרסים קרים על העפעפיים כדי לעזור להפחית את הנפיחות באזור. אם העיגולים הכהים מתחת לעיניים נובעים ממצב אלרגי, כגון אקזמה או נזלת אטופית, השימוש בתרופות אנטי-היסטמיניות עשוי לעזור. בכל מקרה, טיפול זה ידרוש מרשם או המלצה של רופא ילדים.

כדי למנוע עיגולים שחורים מתחת לעיניים, חשוב לטפל בגורם הבסיסי במידת האפשר ולטפל בטיפוח העור הכללי. זה כולל את הדברים הבאים:

  • שמור על מצב נאות של הידרציה.
  • הקפידו על מנוחת לילה טובה בהתאם לגיל הילד.
  • השתמש בקרם הגנה בכל יום בשנה כדי למנוע הזדקנות העור.
  • בצע פעילויות מרגיעות על בסיס יומיומי, כדרך לחנך ניהול מתחים מגיל צעיר.

מסקנה לגבי עיגולים שחורים מתחת לעיניו של ילד

עיגולים שחורים מתחת לעיניים אינם בעיה בריאותית, אך הם יכולים להתריע בפנינו על מצבים מסוימים הראויים לתשומת לבנו. חשוב להתייעץ עם רופא כאשר הם מופיעים בפתאומיות על מנת לבצע הערכה קלינית טובה ולהעריך את אפשרות הטיפול המתאימה ביותר.

פופולריים