חיסוני ילדות במהלך הסגר נגיף הקורונה

חיסוני ילדות במהלך הסגר נגיף הקורונה
חיסוני ילדות במהלך הסגר נגיף הקורונה.
חיסונים הם אחד הדברים שעלולים לגרום להורים לדאוג במהלך תקופת ההסגר הזו. היום, נספר לך מה שאתה צריך לדעת על חיסוני ילדות וקורונה.

נכון לעכשיו, מגיפת הקורונה אילצה אותנו להישאר בהסגר ולהתאים את חיינו באלף דרכים שונות. נסיבות אלו מייצרות אי ודאות רבה בהיבטים רבים. שאלה אחת שיש להרבה הורים טריים כרגע היא איך להתמודד עם חיסוני ילדות.

חיסוני ילדות במהלך הסגר נגיף הקורונה

המצב שמתרחש במדינה שלנו אומר שעובדי הבריאות מופצים מחדש. כך, הם יכולים להיות בטוחים שיכסו את הצרכים הדחופים ביותר. כתוצאה מכך, ייתכן שמרכזי בריאות רבים לא יפעלו כרגיל או בקיבולת המרבית שלהם.

המשמעות היא שבחלק ממתקני הבריאות ומשרדי הרופאים, ייתכן שיהיה מחסור בצוות וכן בציוד חיסונים. כמו כן, ייתכן שחלק מהמרכזים הללו העמידו פעילויות מסוימות להפסקה. למשל, בדיקות שגרתיות וחיסונים לאנשים בריאים.

אחרי הכל, ארגוני בריאות רבים המליצו לבריאים להתרחק ממתקני הבריאות כדי להימנע מהצפת המערכת.

אולי תרצו לקרוא גם: הוויכוח סביב חיסונים

מה עליך לעשות לגבי חיסוני ילדות במהלך ההסגר

כמו תמיד, עליך להישאר רגוע ולפעול בצורה קוהרנטית ככל האפשר. מכיוון שהנסיבות משתנות ממדינה למדינה, סביר להניח שלכל מדינה ו/או מרכז בריאות יש פרוטוקול שונה.

לכן, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לברר את המצב הספציפי באזור שלך. התקשר למרפאת הבריאות המקומית שלך או למרכז החיסונים המקומי לפני שאתה לוקח את ילדך.

במהלך פרק זמן זה, אל תקחו את ילדכם למרכז בריאות מבלי להתקשר קודם. כולנו יודעים שאף אחד לא צריך לעזוב את ביתו אלא אם כן זה באמת הכרחי.

לגבי חיסוני ילדות בזמן הסגר נגיף הקורונה
לגבי חיסוני ילדות בזמן הסגר נגיף הקורונה.

לכן, לפני שמכניסים את ילדכם לחיסון, כדאי לברר אם חיסון הילדות עדיין מתקיים. ואם כן, שאל מתי כדאי לך ללכת ואם יש עוד משהו שאתה צריך לדעת מבעוד מועד.

עם זאת, אם נאמר לך שחיסוני ילדות אינם זמינים כעת, הקפד להישאר רגוע. חשוב לזכור שהמצב הנוכחי שלנו הוא זמני. עיכוב זה לא יימשך לנצח, ובקרוב תוכל לעדכן את הקטן שלך על החיסונים שלו.

אין צורך לדאוג לבריאות ילדך אם אתה צריך לדחות את החיסונים לכמה חודשים. זכור שהשינויים הנוכחיים במערכת הבריאות שלנו נועדו לשמור על בטיחות כולנו, כולל הקטן שלך. ברגע שהמצב יחזור לקדמותו במתקן המקומי שלך, ילדך יקבל את החיסונים שלו.

אילו חיסונים הכי חשובים?

במכוני בריאות בהם קיימות הגבלות על חיסונים, תינתן עדיפות במצבים הבאים:

  • החיסונים הראשונים - במילים אחרות, חיסונים לתינוקות מתחת לגיל 15 חודשים. זה כולל את החיסונים של חודשיים וארבעה חודשים, חיסון MMR וחיסון אבעבועות רוח. החיסונים הראשונים של התינוק חשובים מאוד. לכן, כל עוד הנסיבות מאפשרות זאת, חיסוני ילדות אלו יהיו בראש סדר העדיפויות.
  • חולים עם מחלה כרונית או מערכת חיסון מדוכאת. אנשים אלו רגישים יותר לסבול ממחלות מסוימות, מה גם שהם נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סיבוכים. לכן, מדובר בקבוצה נוספת שיש לה עדיפות בכל הנוגע לחיסונים.
  • ולבסוף, גם לנשים בהריון יש עדיפות. בהתחשב במצבן העדין, אמהות לעתיד הן עוד קבוצה שצריכה לקבל עדיפות בכל הנוגע לחיסונים. מה גם שחיסונים אלו חשובים גם לבריאות התינוקות שלהם.

לגבי חיסוני ילדות בזמן הסגר נגיף הקורונה...

החיסונים של ילדכם הם נושא חשוב והגיוני שתדאגו. כמובן, כדאי גם לנסות לעדכן את החיסונים של ילדכם. עם זאת, אנו חווים כעת מצב חדש וחריג ועלינו לנקוט משנה זהירות.

לכן אנחנו צריכים להיות מודעים ככל האפשר. זכור להתקשר לפני קבלת ילדך ופעל לפי כל ההנחיות שניתנו לך.

וזכרו, אם אתם אכן צריכים לדחות את החיסונים של ילדכם לזמן מה, הישארו רגועים ואל תדאגו. שמור על קשר עם רופא הילדים וברגע שהדברים יחזרו לקדמותם, תוכל לתפוס את הקטן שלך בחזרה.

פופולריים