האם כדאי להחליף אקמול ואיבופרופן בילדים?

אקמול ואיבופרופן לסירוגין בילדים עם חום הוא נוהג נפוץ מאוד
אקמול ואיבופרופן לסירוגין בילדים עם חום הוא נוהג נפוץ מאוד.
חום הוא הגורם השכיח ביותר ללכת לרופא במהלך הילדות. עם זאת, במציאות זה מנגנון ההגנה של הגוף שלנו מפני זיהומים.

אקמול ואיבופרופן לסירוגין בילדים עם חום הוא נוהג נפוץ מאוד. עם זאת, יש לו מעט הוכחות מדעיות כדי לגבות זאת. בואו ללמוד עוד על זה במאמר זה.

אקמול ואיבופרופן הן שתי תרופות נפוצות בכל בית משפחה. כתוצאה מכך, הם בדרך כלל הדבר הראשון שאנו פונים אליו בכל בעיה רפואית, ובמיוחד עם חום.

עם זאת, אסור לשכוח שהן עדיין תרופות ובשל כך אינן נטולות תופעות לוואי, במיוחד אם אנו משתמשים בהן לרעה. בואו נסתכל על כל אחד מהם ביתר פירוט.

אקמול ואיבופרופן

מהו אקמול וכיצד להשתמש בו

אקמול היא תרופה בעלת תכונות משככות כאבים והורדות חום. אנו יכולים להשתמש בו לטיפול סימפטומטי בחום ולכאב קל עד בינוני.

זה פועל על ידי עיכוב סינתזה של פרוסטגלנדינים במערכת העצבים המרכזית שלנו. עם זאת, בניגוד לאיבופרופן, אין לו תכונות אנטי דלקתיות.

תגובות שליליות הנגרמות על ידי שימוש באקמול הן נדירות. האנשים היחידים בסיכון הם ילדים עם בעיות כבד, או אנשים שאלרגיים לתרופה זו.

מהו איבופרופן ולמה הוא משמש?

איבופרופן היא תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידית (NSAID) בעלת תכונות אנטי דלקתיות, משככות כאבים והורדות חום. זה פועל באופן דומה לאקמול על ידי עיכוב סינתזת פרוסטגלנדינים, אשר ממלא תפקיד חיוני בהופעת חום, כאב ודלקת.

רופאים רושמים את זה להקלה סימפטומטית של כאב קל עד בינוני מדי פעם, ולחום. עם זאת, זה צריך להיות רק לשימוש מזדמן ולפרקי זמן מוגבלים.

האם יש להחליף אקמול ואיבופרופן בילדים
האם יש להחליף אקמול ואיבופרופן בילדים?

תגובות הלוואי השכיחות ביותר של איבופרופן הן בטבע העיכול. כיב פפטי, ניקוב או דימום במערכת העיכול עלולים להתרחש. על מנת למזער תופעות לוואי, הרופאים ממליצים ליטול את התרופה עם הארוחות או עם חלב.

חום

חום הוא ללא ספק הגורם השכיח ביותר להתייעצות רפואית בילדות. זה נושא שיוצר הרבה דאגה אצל ההורים, ולרוב מתייחסים אליו יותר כמחלה מאשר כסימפטום.

עם זאת, במציאות, חום הוא רק סימפטום, לא מחלה. המטרה של רופא לא צריכה להיות רק להעלים את החום, אלא גם לגלות מה גרם לה. רק אז הם יוכלו לטפל בזה בהצלחה.

חום הוא הדרך של הגוף שלנו להגן עלינו מפני זיהומים. כשיש לנו טמפרטורה, זו דרכו של הטבע לומר לנו שמערכת החיסון שלנו פועלת ונלחמת במיקרואורגניזמים פולשים.

בגלל זה, העלמת חום עלולה לפעמים להיות מזיקה, מכיוון שלא נהיה מודעים לכך שהגוף שלנו מזהיר אותנו.

עלינו לתת טיפול זה רק בהוראת הרופא, ובהתאם למצבו של הילד. אם אין הקלה בכאב, הרופא עשוי לעבור לתרופה אחרת.

האם יש להחליף אקמול ואיבופרופן בילדים?

אין הוכחות מדעיות להראות את היתרונות של שילוב או לסירוגין של תרופות להורדת חום. נכון לעכשיו, אין מחקר המראה ששילוב של שתי התרופות הללו מייצר תועלת גדולה יותר מאשר נטילת אחת מהן בלבד.

למעשה, מתן בו-זמנית של אקמול ואיבופרופן אכן מעלה את הסיכון לטעות ותופעות לוואי אפשריות.

מומלץ, במקרים של חום ואי נוחות, לתת אקמול כל 4 עד 6 שעות, מכיוון שיש לו פחות תופעות לוואי מאשר איבופרופן.

אקמול היא בדרך כלל התרופה הבחירה הראשונה במקרים אלה. עם זאת, מדי פעם, איבופרופן עשוי להיות עדיף, במיוחד כאשר מחפשים אפקט אנטי דלקתי, בנוסף לאפקט משכך כאבים וחום.

יש לעקוב תמיד אחר הוראות רופא הילדים, הן לגבי המינון והתדירות, והן לגבי משך הטיפול. כל ילד וכל מצב הוא שונה והרופא הוא זה שצריך לרשום את התרופה.

פופולריים