סינוביטיס בירך בילדים: מה שאתה צריך לדעת

סינוביטיס בירך היא הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ירך פתאומיים בילדים
סינוביטיס בירך היא הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ירך פתאומיים בילדים.
סינוביטיס בירך היא הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ירך פתאומיים בילדים. למד כל מה שאתה צריך לדעת על מחלה זו במאמר הבא.

סינוביטיס היא דלקת בירך והיא הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ירך בילדים. למרות שזה מצב שפיר, זה יכול לעתים קרובות לגרום לדאגה להורים. כאן, נספר לך כל מה שאתה צריך לדעת על סינוביטיס בירך בילדים.

מהי סינוביטיס בירך בילדים?

סינוביטיס של הירך היא דלקת של הרקמה הסינוביאלית. רקמה זו מרפדת את המפרקים ואחראית על ריפוד ושימון המפרקים כך שיוכלו לנוע ללא קושי. סינוביטיס של הירך פוגע בעיקר בילדים בגילאי 3 עד 10 שנים.

פתולוגיה זו ידועה גם בשם סינוביטיס חולפת של הירך. הסיבה לכך היא שדלקת המפרק נוטה להחלים מעצמה ולהיעלם תוך מספר ימים, גם ללא טיפול. לפעמים המצב עשוי לחזור על עצמו מספר פעמים במהלך הילדות.

מה הסיבה לדלקת סינוביטיס?

נכון לעכשיו, עדיין אין סיבה מדויקת ידועה לתהליך זה. עם זאת, מומחים קשרו זאת לנסיבות מסוימות, אם כי זה לא תמיד המקרה. כמה מהם הם:

  • היסטוריה של מכה או טראומה לירך של הילד. זו לא חייבת להיות מכה גדולה. הרבה פעמים, לא הילד ולא המשפחה זוכרים את זה.
  • זיהום ויראלי אחרון של דרכי הנשימה. אלה יכולים להיות, למשל, דלקת הלוע או דלקת האוזן.
  • נראה שלילדים שאלרגיים לחומרים שונים יש נטייה גדולה יותר לפתח סינוביטיס.

מהם התסמינים של סינוביטיס בירך?

דלקת של הרקמה הסינוביאלית מגבירה את כמות הנוזלים בתוך המפרק. מכיוון שמדובר בחלל קטן, זה יוביל לבעיות.

התסמין השכיח ביותר של סינוביטיס הוא כאב בירך. זה מתחיל בפתאומיות ומתגבר בעוצמתו. המפשעה או הירך הפנימית עלולים גם לכאוב. בנוסף, בגלל הכאב, לילד עשויה להיות גם צליעה או תנועת ירך מוגבלת.

סינוביטיס בירך היא הגורם השכיח ביותר לכאבי ירך ולצליעה בילדים
סינוביטיס בירך היא הגורם השכיח ביותר לכאבי ירך ולצליעה בילדים.

דלקת זו עלולה להשפיע על אחת הירכיים או שתיהן בו זמנית. לעיתים, הילד עלול לפתח חום יחד עם הכאב. גם ללא טיפול, משך המצב נמשך בדרך כלל כ-10 ימים. משך זה יכול להיות משתנה; מכמה ימים עד מספר שבועות יותר. לאחר מכן, הכאב והנפיחות מתחילים להתפוגג בהדרגה ולהיעלם.

מה כוללים האבחון והטיפול?

במקרה שילד מפתח תסמינים, חשוב לפנות למומחה, שכן הוא יהיה זה שיאשר את האבחנה. בדרך כלל, זה נעשה על סמך בדיקה גופנית יסודית.

לעיתים, ייתכן והרופא יצטרך להפעיל כמה בדיקות משלימות כדי לקבוע את האבחנה בוודאות ולשלול פתולוגיות אחרות. חלק מהבדיקות הללו עשויות להיות, למשל, בדיקת דם או אולטרסאונד של הירך.

למרות שכפי שציינו, המצב בסופו של דבר יפתר מעצמו, הטיפול יכוון להפחתת הדלקת מהר יותר ולשלוט בכאב. לצורך כך, הטיפול המתאים ביותר הוא מנוחה עד להקלה על הכאב והחלמת התנועתיות. בנוסף, ניתן לרשום לילד תרופות אנטי דלקתיות, כגון איבופרופן במינון המומלץ לגילו ומשקלו.

אולי יעניין אותך: מהן קפיצות גדילה וכיצד להתמודד עם התהליך?

מידע נוסף על סינוביטיס של הירך

סינוביטיס בירך היא הגורם השכיח ביותר לכאבי ירך ולצליעה בילדים. למרבה המזל, זוהי פתולוגיה שפירה שלעיתים רחוקות משאירה תופעות המשך ולבסוף חולפת מעצמה. סיבוכים של מצב זה יכולים לנבוע מבלבול שלו עם פתולוגיות חמורות יותר אחרות הדורשות טיפול דחוף. כמה דוגמאות הן מחלת פרתס או דלקת מפרקים ספטית של הירך.

מסיבה זו, בכל מקרה של סימפטום, חיוני לקחת את הילד לראות מומחה. איש המקצוע יהיה זה שיאשר את האבחנה ויקבע האם מדובר בדלקת סינוביטיס בירך או במחלה אחרת חמורה יותר.

פופולריים