טיפול בתינוקות עם קורונה

כאשר רופאים חושדים בזיהום בנגיף הקורונה בתינוקות
בדיוק כמו מבוגרים, כאשר רופאים חושדים בזיהום בנגיף הקורונה בתינוקות, הם יבצעו ניתוח של הפרשות האף והגרון.
וירוס הקורונה ממשיך להשמיע אזעקות ברחבי העולם. כאן, אנו אגיד לך מה שאתה צריך לדעת על הטיפול בתינוקות עם וירוס קורונה.

COVID-19 הוא הנגיף שמפעיל אזעקות ושקטע את החיים הרגילים במדינות רבות. אלפי מקרים אושרו ברחבי העולם. עם זאת בחשבון, במאמר של היום, נשתף מידע כללי ואמצעים שיש לנקוט במקרה של תינוקות עם וירוס קורונה.

מה זה וירוס קורונה?

וירוס קורונה היא משפחה של וירוסים הפוגעת בדרך כלל בבעלי חיים. בתוך המשפחה הזו, ישנם סוגים רבים ושונים. חלקם יכולים לעבור מוטציה ולהשפיע בסופו של דבר גם על בני אדם.

זה מה שקרה עם זן SARS-CoV-2. זן הקורונה הנוכחי זוהה לראשונה בעיר ווהאן בסין בדצמבר 2019. מאז, לאור הקלות שבה הוא מתפשט, מספר המקרים ברחבי העולם גדל באופן דרסטי.

אילו תסמינים מייצר הנגיף?

עבור רוב האנשים הנגועים, נגיף הקורונה מתבטא כזיהום א-סימפטומטי. במילים אחרות, רוב האנשים אינם מציגים תסמינים המעידים על כך שהם תקועים. לרוב, במיוחד בילדים ותינוקות, הנגיף מייצר תסמינים קלים ולא ספציפיים, כגון שיעול נפוץ.

כאשר נגיף הקורונה אכן מייצר תסמינים, הם כוללים בדרך כלל שיעול יבש, חום וקוצר נשימה. זה יכול גם לייצר כאבי שרירים, עייפות ואי נוחות כללית.

עם זאת, זה לא תמיד המקרה. במיעוט המקרים, נגיף זה יכול לייצר דלקת ריאות ואף מוות עקב אי ספיקת נשימה. מצב זה מתרחש לרוב בקרב אוכלוסיות פגיעות לרבות קשישים ואנשים עם מערכת חיסון מדוכאת.

כיצד מתפשט COVID-19 מאדם אחד למשנהו?

התפשטות הנגיף הזה מאדם לאדם מתרחשת באמצעות חלקיקים זעירים שנעים באוויר. כאשר אדם נגוע משתעל או מתעטש, הם משחררים את החלקיקים הללו, שיכולים לנוע בין 3 ל-6 מטרים. אפילו אנשים נגועים שאינם מראים תסמינים כלשהם יכולים להפיץ את המחלה.

אנו אגיד לך מה שאתה צריך לדעת על הטיפול בתינוקות עם וירוס קורונה
כאן, אנו אגיד לך מה שאתה צריך לדעת על הטיפול בתינוקות עם וירוס קורונה.

חלקיקים אלה יכולים להישאר על חפצים של שימוש יומיומי, כולל שולחנות, ידיות, כלי כסף וכו'. או שהם יכולים ליפול ישירות על מישהו. כאשר אדם שאינו נגוע נוגע בחפץ מזוהם ולאחר מכן נוגע באפו, בפיו או בעיניו, הנגיף יכול לחדור לגופו.

תינוקות עם וירוס קורונה: מה לעשות?

תינוקות קטנים עדיין לא פיתחו מערכת חיסונית בוגרת לחלוטין. לכן, עלינו להיות זהירים וערניים במיוחד כלפי הקטנים שלנו.

כיצד לאבחן וירוס קורונה בתינוקות?

בדיוק כמו מבוגרים, כאשר רופאים חושדים בזיהום בנגיף הקורונה בתינוקות, הם יבצעו ניתוח של הפרשות האף והגרון. הרופא של ילדך יחליט אם יש צורך בבדיקה או לא, תלוי אם התסמינים של תינוקך עומדים בקריטריונים מסוימים.

מה קורה אם התינוק שלי ימצא חיובי לקורונה?

לאחר שהבדיקות אישרו את נוכחותו של נגיף הקורונה, יכולים להתרחש שני מצבים:

  1. תינוק שנבדק חיובי ואינו סימפטומטי. במקרה זה, תינוקך יאושפז בבית החולים ויישאר בחדר בידוד תחת השגחה. ההנקה תצטרך להפסיק. רק בן משפחה בריא יוכל לבקר את התינוק תוך שימוש בהגנה מתאימה על מנת למנוע הידבקות.
    • התינוק יקבל מעקב רציף אחר סימנים חיוניים. כמו כן, מומחים יבצעו צילומי רנטגן של בית החזה של התינוק על מנת לבחון את התפתחות הזיהום. הרופאים יהיו במעקב תמידי אחר סיבוכים.
  2. לתינוק שנראה חיובי יש תסמינים. כאן, ההליך זהה לזה של מבוגרים. הילד יקבל תרופות להורדת חום ואמצעי תמיכה, כמו הידרציה, בהתאם למינונים המצוינים לגילו ולמשקלו. יתרה מכך, אם התינוק קטן מאוד, מומחים יעריכו את תפקוד הכבד, הכליה והלב שלו.

כמה זמן חייבים תינוקות עם נגיף הקורונה לשהות בבית החולים?

תינוקות שמצבם טוב יכולים ללכת הביתה ברגע שהם נבחנים שליליים בשתי בדיקות נפרדות תוך יותר מ-24 שעות. מה גם שהם חייבים להיות נקיים מחום לפחות שלושה ימים. לבסוף, תינוקות חייבים להראות שיפור בכל הקשור לצילומי החזה שלהם.

לכן, כשמדובר בטיפול בתינוקות עם נגיף קורונה...

חשוב להבין שהמידע שבידינו כרגע מוכיח שקורונה קלה יותר אצל תינוקות וילדים קטנים מאשר בשאר האוכלוסייה. לכן, חשוב שתישאר רגוע.

עכשיו אתה יודע מה לעשות אם התינוק שלך מציג תסמינים כלשהם התואמים לזיהום בקורונה. מעל לכל השאר, כמו תמיד, עקוב אחר ההוראות וההמלצות שסיפקו מומחים.

פופולריים