מה הם הכתמים האדומים הקטנים האלה על העור של התינוק שלי?

כתמים אדומים קטנים על העור שכיחים במקרים רבים
לדוגמה, כתמים אדומים קטנים על העור שכיחים במקרים רבים.
לפעמים תינוקות נוטים לסבול מאותן בעיות. לדוגמה, כתמים אדומים קטנים על העור שכיחים במקרים רבים.

לפעמים תינוקות נוטים לסבול מאותן בעיות. לדוגמה, כתמים אדומים קטנים על העור שכיחים במקרים רבים. עם זאת, הסיבה לא תמיד זהה או ברורה לחלוטין.

בדרך כלל, סוג זה של מצב עור נגרם על ידי אבעבועות רוח טיפוסיות, אבל זה יכול להיגרם גם על ידי דברים אחרים. חלק מהילדים עלולים לפתח מחלות שאינן שכיחות באוכלוסייה זו, ולכן יכול להיות קשה לזהות אותן.

אקסנטמה או כתמים אדומים

פריחות המופיעות בצורה של כתמים אדומים נקראים על ידי הרופאים exanthema. הם משתנים בגודל ובצורה, הם בדרך כלל מגרדים ומופיעים באזורים שונים בגוף. הם יכולים להתפשט לחלוטין על פני העור או להופיע במקומות ספציפיים.

מחלות הילדות העיקריות הגורמות לפריחה אלו הן אבעבועות רוח, חצבת ואדמת. אולם כיום מצבים אלו כמעט ואינם קיימים עקב חיסונים. לכן, אמהות רבות יכולות להיתפס לא מוכנות, בלי יכולת לקבוע מה לא בסדר עם התינוק שלהן.

מצד שני, מומחים מציינים כי 70% מהמקרים, סוגים אלה של כתמים מופיעים עקב מחלות ויראליות. במובן זה, הם בסופו של דבר נעלמים מעצמם מבלי להחמיר. עם זאת, תמיד מומלץ לקחת אותם לרופא הילדים, במיוחד כאשר יש סימפטומים אחרים במקביל.

הסיבות העיקריות לכתמים אדומים על העור

כדי למנוע מהמחלות שגורמות לפריחה אלו להשפיע על התינוקות שלנו, חשוב מאוד לשמור על חיסונים מעודכנים. עם זאת, כפי שאמרנו, כתמים אלה יכולים להיגרם ממצבים שאינם שכיחים בילדים.

כמו כן, חשוב לדעת מהן המחלות הגורמות לכתמים אדומים אלו על העור. בין היתר, יש לנו את הדברים הבאים:

וריצלה (אבעבועות רוח)

זה משפיע בדרך כלל על ילדים בין גיל שנתיים לעשר. זו אחת המחלות השכיחות ביותר בילדים. זה יכול להופיע גם אצל תינוקות ומבוגרים, אך בתדירות נמוכה יותר. זה נגרם על ידי וירוס שהוא מאוד מדבק.

חשוב לדעת מהן המחלות הגורמות לכתמים אדומים אלו על העור
כמו כן, חשוב לדעת מהן המחלות הגורמות לכתמים אדומים אלו על העור.

הנגיף הזה נשאר בגוף במשך זמן רב, ולכן הוא מסוגל להופיע מחדש. התסמינים כוללים חום, כאבי פרקים, כאבי ראש וכתמים אדומים על העור.

אטופיק דרמטיטיס

זה בין מחלות העור השכיחות ביותר אצל תינוקות וילדים צעירים. התסמין הבולט ביותר שלו הוא הופעת פריחה הגורמת לגירוד, יובש והתקלפות. במקרים מסוימים, התפרצויות קטנות גורמות לקרום וגירוי על פני שטחים גדולים של העור.

אדמת

זוהי גם מחלה הנגרמת על ידי וירוס. זה אופייני אצל ילדים, ביניהם זה יכול להתפשט במהירות. בנוסף לכתמים האדומים הקטנים על העור, עלולים להופיע תסמינים אחרים כגון שיעול, חום ובלוטות נפוחות.

קדחת השנית

שלא כמו מחלות דומות אחרות, קדחת השנית נגרמת על ידי סטרפטוקוקים, חיידקים המשפיעים על ילדים. זה מדבק יחסית, מועבר בעיקר על ידי התעטשות וטיפות רוק. תסמינים הקשורים למחלה זו הם כתמים אדומים על העור, חום, כאב גרון, בחילות ופריחה בעור.

סעפת

זיהום זה הנגרם על ידי חיידקים מאופיין בהופעת פריחות שבדרך כלל מסתיימות בשלפוחיות. זה מתפשט על ידי מגע עם העור של האדם הפגוע. האזורים העיקריים המושפעים הם הפנים, הצוואר, אזור החיתולים והידיים.

חצבת

כמו מחלות דומות אחרות, החצבת כמעט הוכחדה על ידי חיסון. מסיבה זו, מקרים שכיחים פחות. זוהי מחלה ויראלית מדבקת ביותר, אך לאחר שהתגברה עליה, היא לא חוזרת על עצמה.

ניתן לזהות אותו על ידי הופעת פריחה על העור המופיעה לאחר התקדמות המחלה. התסמינים הראשוניים דומים לאלו של הצטננות ונמשכים כשלושה ימים.

פופולריים