טיפים לביקור ללא לחץ אצל רופא הילדים

זו הסיבה שאנו ניתן לכם כמה טיפים לביקור ללא מתח וללא חרדות אצל רופא הילדים
זו הסיבה שאנו ניתן לכם כמה טיפים לביקור ללא מתח וללא חרדות אצל רופא הילדים.
בביקור אצל רופא הילדים ילדים והורים רבים חשים עצבים או חרדה. עקוב אחר העצות האלה כדי להירגע כשאתה הולך לרופא!

זה לא מוזר שהורים וילדים ירגישו עצבניים כשהולכים לרופא הילדים. חוץ מזה, זה יכול לקרות במהלך הביקור הראשון או האחד-עשר שלך. לפעמים ההורים אפילו לא יודעים למה לצפות. זו הסיבה שאנו ניתן לכם כמה טיפים לביקור ללא מתח וללא חרדות אצל רופא הילדים.

לפעמים, יש שילוב של גורמים שונים שהופכים את הביקור הזה למסובך יותר או פחות. למעשה, ישנן דרכים מסוימות להקל. בנוסף, תוכלו להשתמש בכמה טריקים כדי להקל על הלחץ שאתם עלולים להרגיש במהלך ואחרי הביקור.

עם זאת, זכרו שאם ילדכם חווה הליך רפואי קיצוני או טראומה רפואית כלשהי, עליכם לבקר אצל איש מקצוע בתחום בריאות הנפש. הסיבה לכך היא שמצב זה עשוי לחרוג מהיקף מאמר זה.

לפני ביקורך אצל רופא הילדים

עשה סידורים לבקר את רופא הילדים כאשר ילדיך נחים היטב
אם אתה יכול, עשה סידורים לבקר את רופא הילדים כאשר ילדיך נחים היטב, מוזנים היטב ועם מצב רוח טוב.

עליך לזכור את ההמלצות הבאות לפני שאתה הולך לרופא הילדים:

 • בחר את רופא הילדים הטוב ביותר. אתה צריך לוודא שאתה מרגיש בנוח עם האדם שעומד לתת לך את כל המידע על בריאות ילדיך. למרות שרופאים לומדים שנים, הם עלולים גם לעשות טעויות אנושיות.
 • התארגנו לפני הביקור אצל רופא הילדים. זה אולי נשמע מובן מאליו, עם זאת, חשוב מאוד להיות מאורגן היטב לפני שהולכים לרופא. על מנת לעשות זאת, כדאי לקחת בחשבון את לוחות הזמנים של ילדיכם כדי שלא תהיו חרדים או עצבניים. כדאי להימנע מזמני האכלה או תנומה. אם אתה יכול, עשה סידורים לבקר את רופא הילדים כאשר ילדיך נחים היטב, מוזנים היטב ועם מצב רוח טוב.
 • קח נשימה עמוקה. נסו לשמור על קור רוח, כי ילדיכם יכולים להרגיש את החרדה שלכם. הם אפילו יכולים להרגיש את המתח בדרך שבה אתה מחזיק אותם. לכן, שמירה על מחשבות חיוביות בזמן שאתה נושם עמוק, יכולה לעזור לך לבקר את רופא הילדים מבלי להיות בלחץ.
 • ספר לילדייך מדוע אתה מבקר אצל הרופא. היו כנים עם ילדיכם וודאו שהם יודעים מדוע הם הולכים לרופא. אתה יכול להגיד להם שהם הולכים לרופא הילדים כדי לוודא שהם בריאים. זכרו שדיבור על חיסונים ובדיקות דם עשוי להקשות על הכל. אז, עקבו אחר האינטואיציה שלכם כדי לדאוג לצרכים שלהם. לדוגמה, אתה יכול להגיד להם משהו כמו: "האחות הולכת לדחוף לך את היד כדי לוודא שאתה בריא. אני אהיה שם בשבילך".
 • השתמש בצעצועים. אם אתה משתמש בערכות רפואיות כדי לשחק עם הילדים שלך, הם יכירו יותר את ההליכים השונים שהם עלולים לעמוד בפניהם במהלך ביקורם אצל הרופא: בדיקת קצב הלב, הנשימה, האוזניים, הפה וכו'.

ביקור ללא מתח וללא חרדות אצל רופא הילדים

כדאי לזכור את העצות הבאות במהלך ביקורך אצל רופא הילדים:

 • היו נוכחים ומקושרים עם ילדכם. עשה את מיטב המאמצים שלך כדי להיות בהתאמה לרגשותיהם של ילדיך. הם יכולים להיות מפוחדים או לחוצים. במקרה זה, זה יהיה התפקיד שלך לנחם אותם ולתמוך בהם במהלך החוויה הזו.
 • תסביר להם למה אתה שם, שוב. חשוב מאוד לספר לילדים שלך למה אתה שם ולבקש מהם רשות לגעת בגוף שלהם (כל הילדים חייבים לדעת את זכויותיהם, כדי שהם יידעו מתי להגיד למישהו להפסיק כשלא מרגישים בנוח). למעשה, ילדים נוטים להרגיש די לחוצים כשהם במקום חדש ומול זרים. בנוסף, האנשים החדשים הללו יגידו להם לשבת על משקל שקילה, כך שעדיף להם להיות מוכנים.
 • הרגיעו את ילדיכם. כדי לעשות זאת, השתמש בשפת הגוף שלך. אתה יכול לחבק אותם, לעסות אותם ולדבר איתם בקול רך. זכרו שהילדים שלכם צריכים שתעזרו להם לווסת את רגשותיהם ולהרגיע את החרדה שלהם.
 • קחו בחשבון את החששות שלהם. למרות שאתה מאמין לכל מה שהרופא שלך אומר, זכור שגם הם בני אדם. חוץ מזה, אתה המטפל העיקרי של הילדים שלך, אז אתה צריך לשאול את כל השאלות הדרושות, למרות שהן אולי נשמעות מטופשות. בנוסף, אתה לא צריך לקבל החלטות בחופזה. קח את הזמן שלך לחשוב על הצעד הבא שלך.

לאחר ביקור אצל רופא הילדים

התהליך יימשך גם לאחר הביקור, במיוחד אם עלה משהו חדש במהלך הפגישה האחרונה שלך.

 • תמיכה. המשך לעזור לילדיך לבטא את רגשותיהם ולהזכיר להם את ההיבטים החיוביים, כגון הנוכחות שלך.
 • לאמת. אמת את החוויה והרגשות שלהם. הסיבה לכך היא שהם צריכים לדעת שמה שהם מרגישים הוא נורמלי לחלוטין. מותר להם לפחד או לבכות.
 • לשחק. תן להם לשחק ברגע שאתה מגיע הביתה. ניתן להשתמש בערכה הרפואית או בצעצועים שהם מעדיפים על מנת להביע את רגשותיהם. בסופו של דבר, אתה עשוי להיות מופתע לגבי הדברים שהם יכולים לבטא, ואיך הם סמכו עליך כשהיית אצל הרופא.

האתגר של ביקור אצל רופא הילדים מבלי להרגיש חרדה או לחץ

כפי שציינו בעבר, גורמים רבים יכולים לגרום לך ולילדיך לחוש חרדה או לחץ בעת ביקור אצל רופא הילדים. עם זאת, אתה יכול להשתמש בעצות אלה בפעם הבאה שאתה הולך לרופא ואתה תרגיש הרבה יותר טוב.

פופולריים