7 סקרנות לגבי שפת גוף אצל תינוקות

נקל על החרדה שלך על ידי שיתוף 7 סקרנות לגבי שפת גוף אצל תינוקות כדי שתוכל להבין את הקטן שלך קצת יותר
היום, נקל על החרדה שלך על ידי שיתוף 7 סקרנות לגבי שפת גוף אצל תינוקות כדי שתוכל להבין את הקטן שלך קצת יותר.
לעתים קרובות הורים מצפים בקוצר רוח לרגע שהילדים הקטנים שלהם ילמדו לדבר כדי שהם יוכלו סוף סוף לדעת מה הם חושבים. היום, נקל על החרדה שלך על ידי שיתוף 7 סקרנות לגבי שפת גוף אצל תינוקות כדי שתוכל להבין את הקטן שלך קצת יותר.

שפת גוף אצל תינוקות היא הדרך האינטואיטיבית שבה הם מבטאים את הצרכים והרגשות שלהם עוד מימי חייהם הראשונים. לפני שמפתחים את היכולת לבטא פונמות ומילים, ילדים יכולים לתקשר באמצעים לא מילוליים.

התנועות והצלילים שלהם הם סימנים לרצונם לבטא את עצמם ולנטייתם המולדת לאינטראקציה ותשומת לב.

"מהזמן שהילדים נמצאים ברחם אמם, הם זקוקים לגירוי חשוב אשר מועיל איכשהו לגדילה ולהתפתחות שלהם, אולם חשוב לדעת שכאשר הם נולדים, הם זקוקים לטיפול מיוחד שתורם לאיכות חיים טובה יותר".

- מדריך לגירוי נכון - אוניברסיטת אנטיוכיה -

לכל מחווה שקטן עושה יש משמעות ודורשת תגובה מהוריו. כאשר תלמדו לפרש את תנועותיהם של תינוקות, תוכלו להבין את רגשותיהם ושינויי מצב הרוח שלהם.

לכן אנחנו רוצים לדבר על הסימנים התקשורתיים שילדים נוטים לשדר ועל הרגשות שעשויים להיות קשורים אליהם. להלן תמצאו 7 ביטויים לא מילוליים שונים שתינוקות מרבים להציג, כמו גם מה כל אחד מהם עשוי להצביע על.

מה המשמעות של שפת גוף אצל תינוקות

1. הנעה אנרגטית של רגליהם

למחווה הזו יש קונוטציה חיובית מאוד. ברוב המקרים, כאשר תינוקות בועטים אנרגטית ברגליהם, זה סימן שהם נהנים ושמחים מאוד.

לכן, תבחינו בתנועות הללו כשאתם משחקים עם תינוקכם ותעניקו לקטן שלכם אמבט קצף חמים וכו'. אם אתם רוצים לראות את האושר הזה גדל עוד יותר, שרו שיר או הגיבו על ידי מחיאות כפיים והריעות לתינוקכם.

2. קשת גבם בתנועות נחרצות

כאשר תינוקות מקפלים את גבם ואינם מסוגלים להירגע, אלו הן תגובות לכאב פיזי או אי נוחות. תנועה זו עשויה להצביע על כך שהתינוק שלך צריך לעבור למצב אחר. זה עשוי להיות גם אי נוחות בקיבה, כגון חומצת קיבה.

במקרה זה, עליך לעזור לתינוקך למצוא תנוחה נוחה יותר, במיוחד אם אתה מאכיל אותו . אם ההתנהגות נמשכת, עליך להתייעץ עם רופא ילדים כדי לשלול מחלת ריפלוקס גסטרו-ושטי (GERD).

3. ידיים מתוחות ואגרופים קפוצים

מה המשמעות של שפת גוף אצל תינוקות
מה המשמעות של שפת גוף אצל תינוקות.

בדיוק כמו אצל מבוגרים, כשילדים מהדקים את אגרופים בחוזקה, זה סימן לכעס או ללחץ. במהלך החודשים הראשונים לחייו, תגובה זו עשויה להיות סימן לכך שילד רעב או זקוק להחלפת חיתול. התינוק שלך עשוי לבכות או לא יבכה בזמן ביצוע המחווה הזו. כך או כך, חשוב שתעניק לו או לה את תשומת הלב המיידית שלך.

4. שפשוף את העיניים

המחווה החביבה הזו, במיוחד כשהיא מלווה בפיהוק או בדמעות, היא בדרך כלל אינדיקציה לכך שהתינוק שלך עייף. נסו להרגיע את הקטן שלכם ולשיר שיר ערש עד שהוא או היא סוף סוף יירדם. אין ספק שהתינוק שלך ירגיש טוב יותר לאחר תנומה טובה. אם זה לא עובד ושפשוף העין נמשך, עליך לפנות לרופא הילדים שלך כדי לשלול דלקת עיניים.

5. מציצת ידיים או אגרופים

רוב הזמן, כאשר תינוקות מוצצים את ידיהם או אגרופים, זה אומר שהם רעבים. אם אתה מאכיל את התינוק שלך ומגיע למסקנה שרעב הוא לא העניין, אז אולי זו פשוט הדרך של התינוק שלך להירדם.

תינוקות רבים מכניסים את ידיהם לפה לפני שהם נותנים תנומה כדרך להירגע. במקרה כזה, אין מה לעשות מלבד לתת להם לנוח.

6. תנועות מבוהלות

זה נפוץ שתינוקות עושים תנועות מבוהלות פתאומיות עם גופם, במיוחד כשהם ישנים. זה שום דבר שאתה צריך לעבוד עליו. למעשה, זהו רפלקס נפוץ במהלך ששת החודשים הראשונים לחיים.

תגובות פתאומיות אלו עשויות להתרחש בגלל רעש כלשהו או פעולה פתאומית שמתרחשת ומבהילה את תינוקך. כדי להימנע מהם, תוכל לצמצם צלילים ותנועות למינימום כאשר הקטן שלך נודניק .

7. כיפוף הברכיים לכיוון גופם

כאשר תינוקות מסלסלים את גופם שוב ושוב על ידי העלאת הברכיים עד לבטן, הם עלולים לסבול מבעיות עיכול. בעיות העיכול הנפוצות ביותר שילדים חווים הם תנועות מעיים חריגות, הצטברות גזים או עצירות.

אם את מניקה, הימנעי מצריכת חומרים מגרים כדי שתפקוד הקיבה של תינוקך יחזור לקדמותו. אם הבעיה לא חולפת בקרוב, אז כדאי לבקש המלצות מרופא הילדים של הקטן שלך.

מסקנות

ברגע שאתה מבין מה המשמעות של שפת גוף אצל תינוקות, אתה יכול להתחיל להירגע. כאשר אתה יודע מה משמעות המחוות והצלילים של תינוקך, תוכל להגיב טוב יותר לצרכים ולרצונות של ילדך.

עד שהתינוק שלך יפתח את היכולת לבטא מילים, אתה צריך ללמוד לקרוא את האותות הלא מילוליים שלו. בכל יום הורים יכולים להבין את מעשיו ומסריו של ילדם טוב יותר ויותר, למרות שהם לא יכולים לדבר.