מהם התסמינים של בקיעת שיניים אצל תינוק?

קשה להורים לדעת אם התסמינים נובעים מבקיעת שיניים או אם משהו אחר לא בסדר עם התינוק
לפעמים, כאשר ילדים מתחילים בשיניים, קשה להורים לדעת אם התסמינים נובעים מבקיעת שיניים או אם משהו אחר לא בסדר עם התינוק.
כאשר תינוק מתחיל בקיעת שיניים, עלולים להיות לו תסמינים שונים. אנו אגיד לך אילו מהם הנפוצים ביותר וכיצד לטפל בהם.

לפעמים, כאשר ילדים מתחילים בשיניים, קשה להורים לדעת אם התסמינים נובעים מבקיעת שיניים או אם משהו אחר לא בסדר עם התינוק. אז, במאמר זה, נספר לכם מהם התסמינים העיקריים של בקיעת שיניים וכיצד לעזור לילדכם להתמודד טוב יותר.

מתי מתחילה בקיעת שיניים?

הופעת שיני החלב היא תקופה המכונה בקיעת שיניים. למרות שכל ילד שונה, שלב זה מתחיל בדרך כלל בסביבות גיל 6 חודשים. זה יכול להיות קצת מוקדם יותר או מאוחר יותר; זה נורמלי לחלוטין. עם זאת, רצוי לגשת לרופא השיניים אם לאחר שהגיע לגיל שנה לא הופיעו שיניים.

לפיכך, התהליך מתרחש לאט. השיניים הראשונות שמופיעות הן החותכות המרכזיות התחתונות, ואחריהן החותכות המרכזיות העליונות. לאחר מכן מופיעות החותכות הצדדיות. לבסוף, השיניים והטוחנות יוצאות החוצה.

כפי שציינו, שיניים הוא תהליך איטי, וזה לא יהיה עד גיל שנתיים בערך כאשר כל שיני החלב יהיו במקומן.

הסימפטומים של בקיעת שיניים

כשהשיניים מתחילות לחדור, הדבר עלול לגרום לכאב וגירוי בחניכיים. בגלל הגיל שבו זה מתרחש, התינוק עדיין לא מסוגל לבטא את מה שקורה לו. לרוב הם עצבניים, בוכים, לא מוכנים לאכול, ולעתים קרובות מתעוררים בלילה בוכים.

בנוסף לתסמינים הלא ספציפיים הללו, ישנם כמה אחרים שנותנים לנו עוד רמזים לכך שמתרחשת בקיעת שיניים. שניים מהתסמינים הברורים ביותר לכך שהתינוק מתחיל לצמוח שיניים הם:

  • התינוק נושך הכל, כולל ידיים. הם עושים זאת מכיוון שהלחץ על החניכיים מרגיע את הכאב לכמה רגעים.
  • עודף רוק. הילד מתחיל לייצר יותר רוק כאשר מתחילות בקיעת שיניים.

כאשר זה קורה, ההורים יכולים לחקור את פיו של התינוק. הם יוכלו לראות את החניכיים האדומות והנפוחות וכתמים לבנים קטנים וקשים עליהם שיאשרו את הגעתם הקרובה של שיני החלב.

מצד שני, אין לייחס תסמינים כמו חום, הקאות או שלשולים לבקיעת שיניים. במקרים בהם מופיע סימפטום מסוג זה, יש להתייעץ עם רופא הילדים.

כיצד ניתן להקל על כאבים עקב בקיעת שיניים?

ישנם מספר אמצעים שניתן ליישם כדי לנסות להפחית את הכאב, הגירוי ואי הנוחות של התינוק. כמה מהם הם:

  • מכיוון שהילד ירצה לנשוך בכל דבר, אתה יכול לתת לו נשכנים בטוחים עבורו. אם גם נקרר את הנשכנים במקרר לזמן מה לפני שניתן להם, אז הקור יקל עוד יותר על הכאב.
  • ניתן לקרר את המוצץ גם במקרר וזה ייתן אפקט מרגיע וכך גם הבקבוק שלו. אוכל קר מושך אותם יותר מאותה סיבה.
  • באצבע נקייה, נסה לעסות את החניכיים של תינוקך. כפי שכבר הזכרנו, לחץ קל זה ייתן להם הקלה.
  • במקרים בהם הילדים סובלים מאוד או בעליל כאבים רבים, אז ניתן לתת להם את משכך הכאבים בו אתם משתמשים בדרך כלל, כמו אקמול או איבופרופן.

לסיכום

בקיעת שיניים היא שלב שכל הילדים צריכים לעבור. זה יכול להתרחש מוקדם יותר או מאוחר יותר, תלוי בילד. גם עוצמת התסמינים משתנה מתינוק לתינוק.

חשוב להיות מודעים לתסמינים אחרים שאינם אופייניים לבקיעת שיניים. ברגע שאתה בטוח שזו בקיעת שיניים שילדך עובר, אז אתה רק צריך להיות רגוע ולנסות להקל על אי הנוחות שלו ככל האפשר.

פופולריים