כיצד לבחור את נשכן הטוב ביותר עבור התינוק שלך?

מתי לקנות נשכן לתינוק שלך
מתי לקנות נשכן לתינוק שלך.
נשכן הוא מרכיב הכרחי כאשר תינוק עומד לקבל את השיניים הראשונות שלו, שכן הוא עוזר להפחית את אי הנוחות והנפיחות שגורמת בקיעת שיניים.

כשהשיניים הראשונות של תינוקות מופיעות, הם סובלים מאוד, מתעצבנים ורוצים לנשוך כל מה שהם יכולים למצוא כדי להקל על החניכיים הכואבות שלהם. לכן, קניית נשכן לתינוקך חיונית כדי לעזור להתגבר על השלב הזה. גלה איזה מהם לבחור במאמר הבא.

מתי לקנות נשכן לתינוק שלך

הורים רבים תוהים אם נשכנים שימושיים או לא. סוג זה של צעצועים הוא אחד הראשונים שתינוקות מקבלים כשהם מתחילים להכניס הכל לפה.

כשזה קורה, זה בגלל שהשיניים הראשונות שלהם מופיעות. לנשוך כל דבר שהם יכולים למצוא מקל על הכאב ואי הנוחות שגורמת בקיעת שיניים.

תסמינים של מראה בולט של שיניים יכולים להתחיל לאחר שלושה חודשים, למרות שהשיניים מתחילות להופיע בפועל בחצי שנה. כמה אינדיקציות לשלב זה הן:

 • חניכיים אדומות.
 • ריור מוגזם.
 • חוסר שקט, בכי ותנומות קצרות יותר.
 • יורקים את המוצץ ומכניסים את הידיים לפיותיהם.
  נושכים כל חפץ סביבם.

כדי לוודא שהתינוק שלך לא נושך את כל מה שמסביבו (כולל את הידיים או הידיים), אתה יכול לבחור לקנות נשכן, חפץ שתוכנן במיוחד כדי להפחית את תסמיני בקיעת השיניים.

מאפיינים ויתרונות של נשכן לתינוק

כפי שציינו לעיל, מראה השיניים די מטריד לתינוק. לכן, הצעת לתינוקך את האלמנט הזה יכולה לעזור לו בשלב הכואב הזה. היתרון העיקרי של נשכנים הוא שהם מקלים על אי נוחות. בנוסף, יש להם יתרונות נוספים, כגון:

 • יש להם צורה נכונה להחזיק בידיים והם בעלי טקסטורות שונות.
 • הם מושכים את העין ועוזרים לשפר את הראייה.
 • לחלקם יש רכיבי קול (כגון רעשן), ובכך מעוררים את תפקוד השמיעה.
 • הם עשויים מחומרים טבעיים ולא רעילים.
 • אתה יכול להקפיא או לקרר אותם כדי להקל על כאבי חניכיים ודלקות.
 • התינוק שלך יכול להשתמש בהם בתור צעצועים ברגע שהם לא צריכים כדי להקל על אי הנוחות שלהם.

איזה נשכן כדאי לקנות לתינוק?

בשוק ניתן למצוא עשרות נשכנים שונים, וזו הסיבה שיכולה להיות קשה לבחור. מעבר למותג, לעיצוב או למחיר, הוא צריך לעמוד בדרישות מסוימות:

1. עשוי מחומרים טבעיים או היפואלרגניים

נשכן מועיל ושימושי לחלוטין לתינוק כאשר הוא בקיעת שיניים
נשכן מועיל ושימושי לחלוטין לתינוק כאשר הוא בקיעת שיניים.

הנשכנים הנפוצים ביותר עשויים מסיליקון או גומי טבעי. זה לא נוח לקנות אחד שעשוי מפלסטיק או חומרים אחרים.

2. ודאו שאין בה חלקים קטנים

בהתחשב בכך שתינוקות יכניסו אותו לפה שלהם, זה מסוכן אם יש בו חלקים קטנים, מכיוון שהם עלולים להתנתק ולגרום לחנק.

3. ודא שקל לתפעל אותו

כאשר תינוקות עדיין בני כמה חודשים, אין להם את היכולת להחזיק חפצים גדולים או כבדים במיוחד. לכן, הנשכן צריך להיות קל לאחיזה עם הידיים.

4. ודא שאין לו סוללות ושהוא אינו חשמלי

אולי ראית כמה דגמים שיש להם אור וצלילים. כדי לפעול, בוודאי יש להם סוללות או שצריך לחבר אותם לחשמל. זה מסוכן מאוד לתינוקות! אל תשכח שזה תמיד יהיה להם בפה.

5. ודא שאתה יכול להקפיא אותו

מומחים ממליצים בעיקר על נשכנים שניתן להכניס למקרר או למקפיא מכיוון שהם מפחיתים כאבי חניכיים ונפיחות. הנשכנים שניתן להקפיא או לקרר מלאים במים, לא בג'ל.

6. ודאו שהוא עגול ושאין לו טיפים

רוב הנשכנים עגולים. תהיתם פעם למה? מכיוון שכך, תינוקות יכולים להכניס אותם לפה ללא כל בעיה ויכולים להחזיק אותם, והם לא גורמים לפציעה או שריטות.

נשכן מועיל ושימושי לחלוטין לתינוק כאשר הוא בקיעת שיניים. אם יש לך שאלות לגבי איך זה צריך להיות או מתי להציע את זה לילד שלך, שאל את רופא הילדים או רופא השיניים לילדים. הם יכולים לתת לך מידע נוסף ולהמליץ על כל עיצוב מסוים שהם רואים כמתאים לתינוק שלך.

פופולריים