כמה יציאות ילודים צריכים לעשות?

יציאותיהם יהיו תכופות יותר מאשר תינוקות ששותים פורמולה
עבור תינוקות ששותים חלב אם, יציאותיהם יהיו תכופות יותר מאשר תינוקות ששותים פורמולה.
כאשר תינוק חדש מגיע, ההורים רוצים לדעת הכל על התנהגותו ובריאותו של ילדם, כולל כמה יציאות עליו לעשות. המשיכו לקרוא, ואנו נסביר הכל על מערכת העיכול של תינוקכם.

אחת השאלות השכיחות ביותר שהורים שואלים רופאי ילדים היא כמה יציאות ילודים צריכים לעשות. בנוסף שואלים איך השרפרף צריך להיות. החששות הללו נורמליים לחלוטין. למעשה, יציאות הראשונות של תינוקות שונות מאוד ממה שאתה עשוי לחשוב.

לדוגמה, למקוניום יש עקביות מסוימת שעלולה לבלבל את ההורים כשהם רואים את הצואה הראשונה של תינוקם. אם אתה מודאג לגבי הכמות, הצורה או הצבע של הצואה של ילדך, מאמר זה יעזור להיפטר מהספקות שלך.

מאפיינים של יציאות של תינוקות

הדבר הראשון שכדאי לדעת הוא שתנועות המעיים של תינוקות יכולות להיות שונות מאוד. הם משתנים בהתאם לכמה ימים הם. בנוסף, זה תלוי אם הם שותים חלב אם או פורמולה.

יציאות ראשונות של תינוקות שזה עתה נולדו הן בדרך כלל צואה שחורה-ירוקה כהה מאוד. בדרך כלל, הם הם עקביות דביקה. הסיבה לכך היא שהם עשויים מתאי דופן המעי שלהם, מרה, רירית ומי שפיר.

למרות שזה עשוי להיראות כאילו התינוק שלך חולה, האמת היא שהצואה הזו היא סימן לכך שהמעיים של התינוק שלך מתפקדים כראוי.

שינויים בולטים ראשונים בצואה

ביום השלישי או הרביעי לאחר לידת תינוקך, ולאחר שתיית חלב, הצבע הכהה של המקוניום ייעלם. לאחר מכן, לתינוק שלך תהיה צואה חומה או צהובה. שינוי זה נובע מהשפעות משלשל של חלב על גופו של תינוקך.

הצואה של תינוקך תהיה רכה ובעלת ריח עדין אם ישתה חלב אם. אם התינוק שלך שותה פורמולה, הוא יריח יותר כמו צואה של מבוגרים. בנוסף, יהיה יותר ממנו והוא יהיה בצבע צהוב חיוור.

כמה יציאות ילודים צריכים לעשות
כמה יציאות ילודים צריכים לעשות?

מצד שני, קחו בחשבון שצבע וכמות הצואה של תינוקות ישתנו אם התזונה שלהם תשתנה. למשל, אם הם עוברים מחלב אם לפורמולה.

כיצד לזהות אם הצואה אינה תקינה

חשוב שמהיציאות הראשונות של התינוק תבחין בכל שינוי בגוון, בריח או בעקביות. אלו דברים חשובים מאוד שכדאי לראות אם הצואה של תינוקך משתנה.

ישנם תסמינים מסוימים שיכולים לאותת שמשהו לא בסדר:

  • נוכחות של שלשול, שיהיה מימי מדי
  • התינוק שלך מוציא צואה בכוח רב, והוא סובל מקוליק או גזים
  • מתפנה לעתים קרובות יותר מהרגיל, על סמך מה שאתה רואה

בנוסף לסימנים אלו, כדאי לזכור שילדים ששותים פורמולה נוטים יותר לסבול מבעיות קיבה משתי סיבות. ראשית, הם חשופים יותר לזיהום על ידי היגיינה לקויה מהבקבוק. שנית, ייתכן שיש להם תגובה אלרגית לחלב. במקרה זה, התקשר מיד לרופא שלך.

עם זאת, יותר יכול להיות חריג מאשר רק איך שהצואה נראית. גם עצירות, או היעדר יציאות, יכולה להיות בעיה. בנסיבות אלו, תראה שהבטן של תינוקך קשה או דלקתית והוא בוכה הרבה. אם יש לו יציאות, אלה יהיו מעיים קטנים וקשים.

כמה יציאות ילודים צריכים לעשות?

ברגע שאתה מזהה את המאפיינים של צואה בריאה ושל חריגה, אתה צריך לדעת כמה יציאות ילודים צריכים לעשות. בממוצע, תינוקות שזה עתה נולדו יעשו את צרכיהם לפחות שלוש או ארבע פעמים ביום. זה הולך יד ביד עם כמות הפעמים שהם אוכלים.

עבור תינוקות ששותים חלב אם, יציאותיהם יהיו תכופות יותר מאשר תינוקות ששותים פורמולה. תינוקות ששותים פורמולה עשויים אפילו לעשות את צרכיהם פעם אחת ביום.

לבסוף, עליך לדעת שהקצב הביולוגי של תינוקך הוא ייחודי. לכן, אם התינוק שלך אוכל טוב, ליציאות שלו יש את הצבע, הריח והעקביות הנכונים, ורופא הילדים שלך יודע, אל תדאג אם הקצב שלו ישתנה במשך יום אחד. בנוסף, אל תדאג אם הוא לא עושה קקי כמו האחים או בני הדודים שלו.

פופולריים