האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד?

האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד
האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד?

טעים מאוד! עבור רבים מאיתנו, שוקולד הוא חולשה. ברגע שילדים מנסים את זה, הם בקושי יכולים להתאפק. אבל האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד? את זה נגלה במאמר זה.

זה קורה לכולנו: אתה לועס חפיסת שוקולד טעימה כשבין ביס לביס אתה מסתכל על התינוק שלך. יש מבט של סקרנות על פניהם. בטח טעימה קטנה לא תזיק, אתה חושב.

אתה עלול להרגיש את הפיתוי לתת לילדך שוקולד במהלך החודשים הראשונים לחייו, אבל עדיף להימנע מכך. מומחים ממליצים לחכות עד שילדכם יהיה בין גיל 12 ל-14 חודשים לפני שתתנו להם לנסות את המזון החדש הזה.

הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להתייעץ עם רופא הילדים שלך לגבי מה התינוק שלך יכול ומה לא יכול לאכול. זה חשוב במיוחד כשמדובר בממתקים.

שוקולד יכול להזיק לתינוק שלך מסיבות אחרות מלבד גילו הצעיר: אלרגיות ואי סבילות שכיחות למדי.

האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד?

למרות שכל מה שאתה רוצה זה לתת לתינוק שלך את ההזדמנות לנסות משהו חדש וטעים, אכילת שוקולד בגיל צעיר עלולה להוביל לאלרגיות או לסיבוכים בריאותיים אחרים. קשה לעמוד בפני שוקולד, אבל במקרה זה, חשוב לשים את הבריאות במקום הראשון.

מבוגרים רבים מתעלמים מעצות מומחים ומעניקים לתינוקות שוקולד. אם אין תופעות לוואי מיידיות (מלבד אולי בטן עצבנית), מבוגרים מרפים. הם לא חושבים שהם גורמים נזק.

אבל היזהר מאוד: חשיפת תינוקך למאכלים מתוקים בגיל כה מוקדם עלולה להגביר את הסיכון לסוכרת בטווח הארוך.

במהלך החודשים הראשונים לחייהם, כמובן, ההמלצה הטובה ביותר לתינוקות היא תזונה המורכבת אך ורק מחלב אם או פורמולה.

ככל שילדך יגדל, רופא הילדים שלך יודיע לך איזה מזון אחר אתה יכול לשלב בתזונה שלו.

פרסומים רפואיים מזהירים שלא לתת לתינוקות לאכול שוקולד עד גיל 18 חודשים. מזמן זה ועד גיל חמש, עדיף לא לתת לילד יותר מ-50 גרם שוקולד ליום.

מה רע בלאפשר לתינוקות לאכול שוקולד?

אחת הסיבות להימנע ממתן שוקולד לילדים קטנים היא תכולת הקפאין הגבוהה שלו. ועדת ההנקה של איגוד רפואת הילדים הספרדי מרחיקה לכת וממליצה לאמהות מניקות לא לצרוך כמויות גדולות של שוקולד, יחד עם קפה, תה וסודה.

חומרים אלה יכולים להגיע לתינוק דרך חלב האם שלך, ויכולים להוביל לעצבנות או אי שקט. אם את מרגישה צורך בחפיסת שוקולד או במשקה המכילים קפאין, הקפידי לתזמן אותו מיד לאחר ההנקה.

אבל האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד
אבל האם תינוקות יכולים לאכול שוקולד?

יתרה מכך, תינוקות רגישים לפתח אלרגיות, מכיוון שההגנה החיסונית שלהם עדיין לא בשלה. בשלב זה, המרכיבים בשוקולד עשויים להיות יותר מדי עבור המערכת החיסונית של ילדכם להתמודד, ועלולים לגרום לתגובה אלרגית.

אם יש לך היסטוריה משפחתית של אלרגיות למזון או סיבוכים במערכת העיכול, עדיף להיות על הצד הבטוח ולהמתין עד שילדך יהיה בן 18 חודשים או עד שהמומחה שלך ייתן לך הכל ברור. כמו גם חטיפי שוקולד וסוכריות, הימנעו ממזונות בטעם שוקולד.

תגובות אלרגיות קלות עשויות להימשך מספר ימים עד להופעתן ויכולות לכלול שלשול או עצירות. בילדים צעירים, הם עלולים להופיע לאחר צריכת מזונות קשים לעיכול כגון חלב, בוטנים, חיטה, גלוטן, סויה, תירס או פירות יער.

כמה מהתסמינים הנפוצים ביותר כוללים:

  • פריחות בעור
  • צפצופים
  • קשיי נשימה
  • תסמינים מסוג אסטמה

ייתכן שתבחין גם:

  • אף ריר
  • התעטשות
  • עיניים אדומות או דומעות
  • נפיחות של הפה והגרון
  • הקאה
  • שלשול

באופן כללי, שוקולד מריר עם תכולת חלב נמוכה יותר בריא ובטוח יותר לילדים צעירים לאכול. הכמות המקסימלית של שוקולד שילדים בגילאי שנתיים עד 5 צריכים לאכול היא 50 גרם ליום לכל היותר.

בפעם הראשונה שילדכם אוכל שוקולד, חשוב מאוד להיות ערניים לתסמינים אפשריים שעלולים להיות סימנים לתגובה אלרגית לאחד המרכיבים.

זהירות!

אם ילדים אוכלים שוקולד, הזמן הטוב ביותר הוא באמצע הבוקר או אחר הצהריים. זהו מזון עתיר קלוריות שעדיף לאכול כחטיף, לא כחלק מארוחה עיקרית.

חטיפי ממתקים רבים מכילים הרבה יותר סוכר וקפאין מאשר קקאו. יותר מדי שוקולד יכול להפריע או לשנות את דפוס השינה של ילדכם.

וכמובן, ילדים עם סוכרת יצטרכו להיות זהירים מאוד בצריכת השוקולד שלהם.

פופולריים