5 טיפים לתרגול מיינדפולנס בכיתה

היום אנחנו רוצים להציע לכם 5 טיפים לתרגול מיינדפולנס בכיתה
היום אנחנו רוצים להציע לכם 5 טיפים לתרגול מיינדפולנס בכיתה.
מיינדפולנס הוא מצב של ריכוז מוחלט של המחשבות, הרגשות והתפיסות הקונקרטיות של האדם. היום אנחנו רוצים להציע לכם 5 טיפים לתרגול מיינדפולנס בכיתה.

המונח מיינדפולנס הפך פופולרי מאוד בתקופה האחרונה. כמעט כולנו שמענו על מיינדפולנס או שקראנו משהו על המושג. היום, אנו רוצים להתמקד באופן ספציפי כיצד להתחיל ליישם מיינדפולנס בכיתה.

אנו יכולים להגדיר מיינדפולנס כמושג פסיכולוגי הכרוך בתשומת לב מלאה. זה מבוסס על מדיטציה בודהיסטית ומודעות מוחלטת לכאן ועכשיו. ולמרות שזה מושרש בבודהיזם, זה מושג שאנשים מלמדים ומתרגלים היום בכל רחבי העולם.

ללמוד לחיות במודע פירושו להיות מודע לחיים. אם אתה שם את מלוא תשומת הלב שלך על כל מה שסביבך, תפיסת החיים שלך משתנה לחלוטין. במילים אחרות, מיינדפולנס משנה את חיי היום-יום שלך.

ילדים יכולים להתחיל ליישם מיינדפולנס בכיתה על ידי לימוד ריכוז על ידי פיתוח תשומת לב והרגעת גופם. אמפתיה כלפי אחרים היא יכולת נוספת המתפתחת באמצעות תשומת לב מלאה.

5 טיפים ליישום מיינדפולנס בכיתה

צור סביבה של שקט

כדי להתחיל לתרגל מיינדפולנס בכיתה, תחילה עליך למצוא את הרגע הנכון. משמעות הדבר היא לקבוע זמן או מקום בו מורים ותלמידים יכולים לעצור למספר דקות ולפתח תחושת היכרות עם השתיקה.

מיינדפולנס עוסק כיצד להשיג מודעות לדברים בסביבתנו ובתוכנו בדרך חדשה ושונה.

אם אינך מוצא מקום לתלמידים לעבוד על מיינדפולנס, אז אתה יכול להשתמש ברעש לבן. קל להוריד אפליקציית רעש לבן לטלפון שלך, וזה יכול לעזור להרגיע אפילו את התלמידים הפעילים ביותר.

תשומת לב מלאה בסביבת הכיתה

בכל יום, עליך לעודד את ילדיך להיות מודעים יותר לסביבת הכיתה. אנחנו מדברים על לשים לב לרעשים שהם שומעים, למרקמים שהם מוצאים, לצבעים ולצורות שהם רואים...

במידת האפשר, תבצעו תרגילי קשב ומודעות. למשל, לעודד אותם להתרכז במזון כלשהו לפני שהם אוכלים אותו בזמן ארוחת הצהריים... תוך התמקדות בניחוח, צבע, מרקם וכו'.

כדי להתחיל לתרגל מיינדפולנס בכיתה
כדי להתחיל לתרגל מיינדפולנס בכיתה, תחילה עליך למצוא את הרגע הנכון.

אם תשימו לב, יהיה לכם קל יותר להיות נוכח ברגע. אז, בהקשר של בית הספר, נתמקד בכאן ועכשיו שעומד להגיע בבוקר או אחר הצהריים.

מדיטציות מודרכות יומיות לתרגול מיינדפולנס בכיתה

כדי ליישם מיינדפולנס בכיתה, כדאי להקדיש כל יום (או מספר פעמים בשבוע) דקה למדיטציה מודרכת עם תלמידיכם. בקש מהם לעצום את עיניהם, להתרכז בנשימה ולהנחות אותם במדיטציה עם הקול שלך. אתה יכול גם למצוא מדיטציות מודרכות רבות באינטרנט.

מיינדפולנס הוא פשוט להיות מודע למה שקורה עכשיו מבלי לייחל שזה היה שונה. נהנה מההווה מבלי להחזיק מעמד כשהוא משתנה (מה שכן). להיות עם הלא נעים בלי לחשוש שזה תמיד יהיה ככה (מה שלא יהיה).

- ג'יימס בארז -

חמלה

חשוב לתרגל חמלה עצמית וחמלה כלפי אחרים. אז, במובן הזה, תתרכז ברצונות כמו הצורך להיות מאושר, להרגיש בטוח, להיות מלא באהבה.

אולי בפעמים הראשונות שאתה עושה זאת עם הכיתה שלך, התלמידים שלך יגמרו לצחוק. אבל, אם אתה מתמיד, הם יבינו את ערכו וייהנו מהחוויה.

אפשר לפנות לחמלה בזמני מתח, כמו לפני מבחן או בקבוצה.

החשיבות של תרגול הכרת תודה

כדי להתחיל לתרגל מיינדפולנס בכיתה, עליך לטפח הכרת תודה בצורה טבעית ופשוטה. לדוגמה, אתה יכול להקדיש כמה דקות בכיתה כדי להרהר ולדון בדברים הטובים שקרו במהלך היום.

תלמידים יכולים גם לעשות זאת בכתב על ידי יצירת יומן הכרת תודה. כאן, תלמידים ומורים יכולים לכתוב על האנשים, הדברים והאירועים שהם אסירי תודה עליהם. או שהם יכולים אפילו להביע את הכרת התודה שלהם באמצעות אמנות

חשוב לזכור את החשיבות של סבלנות בכל הנוגע לפיתוח רעיונות אלו. תצטרך להתמודד עם האתגרים כשהם מגיעים. וזה יעזור לתלמידים להבין מה הם עושים ולמה הם עושים את זה בכל רגע.

פופולריים