ההשפעות המזיקות של בעיות משפחתיות במהלך ההריון

ומצבים שגורמים ללחץ במשפחה נמשכים במהלך ההריון
כשהוויכוחים קבועים, ומצבים שגורמים ללחץ במשפחה נמשכים במהלך ההריון, התינוק מתחיל להיות מושפע גם כן.
מגורים בבית שיש בו הרבה בעיות משפחתיות עלולים לגרום למתח רב עבור האם לעתיד ולהזיק גם לתינוק שלה.. תשעה חודשי הריון יכולים לעבור כהרף עין. עם זאת, במהלך תקופה זו, ישנם מספר גורמים שעלולים לגרום ללחץ עבור האם.

מריבות וויכוחים משפחתיים לא תמיד נעלמים מבלי להשאיר צלקות. אבל כשזה מגיע להריון, חילוקי דעות מסוג זה יכולים להזיק במיוחד. לכן, עדיף להתרחק מבעיות קבועות.

הימנעות ממצבים מטרידים ועליות ומורדות רגשיות במהלך ההריון יכולה להועיל הן לתינוק והן לאם.

לעיתים קרובות ניתן להימנע ממצבים לא נעימים. עם זאת, לפעמים יש בעיות מכריעות מדי, בין אם אנחנו בהריון ובין אם לא.

אמנם עדיף להתרחק מדברים שיכולים להשפיע לרעה על ההריון שלנו, אבל זה לא תמיד אפשרי.

כיצד בעיות משפחתיות יכולות להזיק במהלך ההריון
כיצד בעיות משפחתיות יכולות להזיק במהלך ההריון?

לפעמים מצבים כלכליים קשים או חילוקי דעות של בני זוג יכולים להיות נושא מתמשך. הלחץ המתמיד הזה הוא משהו שיכול להזיק לנו יותר ממה שאנחנו חושבים.

אם אנחנו מצפים לתינוק, אז עדיף לנסות לשמור על כמה שיותר יציבות רגשית.

כיצד בעיות משפחתיות יכולות להזיק במהלך ההריון?

תחושת עומס מבעיות משפחתיות עלולה לפגוע בבריאותו של אדם. כמובן, לפעמים יש מטרדים פשוטים שאין להם השפעות שליליות משמעותיות.

אבל כשזה מגיע להריון, יכולות להיות השלכות בעלות השפעות ארוכות טווח. הרי בריאותו ויציבותו של התינוק מותנית ברווחתה של האם.

מצבי לחץ יכולים להזיק לאנשים בכל מובן. אבל במקרה של הריון, כל מתח שנגרם על ידי ויכוחים מתמידים או מצבים מטרידים יכול להביא לשינויים הורמונליים.
כל חוסר איזון הורמונלי יכול להשפיע על העובר המתפתח, הן פיזית והן נפשית.
השפעות אלו יכולות להתבטא במספר דרכים. לדוגמה, הם יכולים להביא לידה מוקדמת. הם יכולים גם להשאיר תופעות לוואי גלויות לאחר לידת ילדך ובעתיד שלו.
בין ההשלכות השכיחות ביותר הנובעות מבעיות משפחתיות במהלך ההריון הן הבאות:
  • רמות הורמונים לא מאוזנות כמו גם עצבים של אישה בהריון עלולים לגרום ליולדת לעבור צירים מוקדמים, עקב העלייה בלחץ העורקי. יחד עם זאת, יכולות להיות לכך השפעות שליליות על התפתחות התינוק. באופן כללי, נסיבות אלו גורמות לשינויים בשליה. זה מציב את העובר בסיכון גבוה, אשר בתורו גורם ללידה מוקדמת.
  • כשהוויכוחים קבועים, ומצבים שגורמים ללחץ במשפחה נמשכים במהלך ההריון, התינוק מתחיל להיות מושפע גם כן. מצב מתח קבוע במהלך ההריון עלול לגרום לאמהות לעתיד לדיכאון, וכתוצאה מכך עלולה להאט את התפתחות העובר. זוהי תופעת לוואי שכיחה הקשורה לדיכאון אצל נשים בהריון.
  • אם העובר סובל מלחץ של אמו, מצב דיכאון או בעיות משפחתיות במהלך ההיריון, התינוק עלול להיוולד עם משקל לידה נמוך. זאת בשל השינויים ההורמונליים שנוצרים כתוצאה מקשיים רגשיים במהלך ההריון.
  • התפתחות מוחו של התינוק עשויה להיות מושפעת גם מהשינויים הרגשיים הפתאומיים של אמה ההרה. אפיזודות חריפות של מתח כמו גם בעיות מתמשכות במהלך ההיריון עלולים לגרום לחוסר איזון הורמונלי.
  • במקרים מסוימים, בעיות ההתנהגות של הילד נעוצות בבעיות שהיו קיימות במהלך ההיריון. התנהגות של ילד יכולה להיות מושפעת מהעליות והמורדות הרגשיים של האם לעתיד. ניתן להבחין בכך במהלך שנות חייו הראשונות של הקטן.
  • במקרה של מתח גבוה מאוד או בעיות רגשיות כרוניות, אמא עלולה אפילו לסבול מהפלה. מוות עוברי הוא אחת ההשלכות החמורות ביותר שיכולות לבוא כתוצאה מבעיות קבועות במהלך הריון של נשים.
  • בעיה נוספת שעלולה להתעורר בעתיד כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי הנגרם מרמות מתח גבוהות ומצבים מטרידים מתמשכים במהלך ההריון היא השמנת יתר בילדות. כפי שאנו יודעים, השמנת ילדים יכולה להיות מבשר להשמנה בבגרות, כמו גם להפרעות אכילה אחרות.
  • כתוצאה מהתפתחות טרום לידתית איטית, ילדים עלולים להציג גם מקרים של אסטמה או בעיות ריאות אחרות. לפי ההערכות, 13% מהילדים שאמהותיהם נחשפו לרמות גבוהות של לחץ יפתחו מאוחר יותר אסטמה - אם בלידה, או בשלב מאוחר יותר בינקותם.

פופולריים