האם זה לא טבעי לשתות חלב מבעלי חיים אחרים?

האם זה טבעי לשתות חלב מבעלי חיים אחרים
האם זה טבעי לשתות חלב מבעלי חיים אחרים?
החלב שלנו והחלב מבעלי חיים אחרים הוא נוזל המיוצר על ידי בלוטות החלב. הוא כולל רכיבים המגיעים מהשד וממחזור הדם של האם. למעשה, הטבע תכנן אותו כדי לגרום לצאצאים לשרוד ולהתפתח.

אין ספק ששתיית חלב מבעלי חיים אחרים אינה הכרחית כדי שאנשים יבצעו תזונה בריאה. עם זאת, מאחר שבני אדם אילפו בעלי חיים, הם אימצו את ההרגל של שתיית נוזל זה כחלק מהתזונה שלהם. כיום, סוגי החלב הנפוצים ביותר שאנשים צורכים מגיעים מפרות, כבשים ועזים.

המאפיין החשוב ביותר של חלב של בעלי חיים אחרים הוא עושרו. הסיבה לכך היא שהטבע עיצב אותו כדי להזין תינוקות שזה עתה נולדו. מצד שני, הפגם העיקרי שלו הוא הספציפיות שלו, מכיוון שהוא נועד להאכיל תינוקות שזה עתה נולדו.

האם זה טבעי לשתות חלב מבעלי חיים אחרים?

צריכת חלב היא נושא שנוי במחלוקת בעולם התזונה. אז זה בסדר לתהות אם זה בריא או לא. לאחר מכן, נדבר על כמה יתרונות של שתיית חלב. לאחר מכן, תחליט אם אתה רוצה לכלול את זה בתזונה שלך.

זוהי עובדה ביולוגית שכאשר אנו נולדים, יש לנו את היכולת לסבול את הכמות הגבוהה של הלקטוז הקיימת בחלב אמנו. לאחר הגמילה, יכולת זו פוחתת בסופו של דבר, וזהו הגורם העיקרי לאי סבילות ללקטוז. למעשה, 70% מאוכלוסיית העולם הבוגרת סובלים מאי סבילות ללקטוז.

עובדה נוספת היא שבמשך מאות שנים, אנשים מצפון אירופה חיו בארצות עם תנאי מזג אוויר קשים, והיה להם קשה לעבוד את האדמה. לכן, הם מצאו דרך לשרוד באמצעות מוצרי חלב. כדי לעשות זאת, הם גידלו חיות משק. ועל ידי ברירה טבעית, אנשים מאותם אזורים סבלו ממוטציה גנטית שאפשרה להם לסבול לקטוז בגילם הבוגר.

יתר על כן, גניבת מזון בקרב בעלי חיים שונים (קלפטופרזיטיזם) היא די שכיחה. זו אסטרטגיית הישרדות שציפורים, מכרסמים וכו' מתרגלים. אבל, בואו נודה בזה: רק בני אדם הפכו את זה לתעשייה.

האם חלב מבעלי חיים אחרים הוא חלק מתזונה בריאה?

המאפיין החשוב ביותר של חלב של בעלי חיים אחרים הוא עושרו
המאפיין החשוב ביותר של חלב של בעלי חיים אחרים הוא עושרו.

כפי שכולנו יודעים, חלב הוא נוזל מלא בחומרים מזינים, שיכול להיות טוב לבריאות שלך במובנים רבים. בין מרכיביו תמצאו סידן, זרחן, ויטמין B, אשלגן וויטמין D. בנוסף, זהו מקור חשוב לחלבונים. נכון להיום, חלב מבעלי חיים שונים נחשב למזון מזין.

עם זאת, חשוב לדעת שלמרות שחלב הוא מזון עתיר רכיבים תזונתיים, הוא אינו חיוני. לדוגמה, ניתן למצוא רמות גבוהות של סידן בירקות עליים ירוקים, כמו אצות, ארוגולה, כרוב וירקות חרדל.

יתרה מכך, חשוב לזכור שכדי לספוג סידן, הגוף זקוק לוויטמין D. כאשר אין מספיק וויטמין זה, הגוף משתמש בסידן מהעצמות. כתוצאה מכך, העצמות מתכלות. אז, אם אתה לא חובב חלב, יש הרבה מוצרים שאתה יכול לצרוך במקום. למשל, ביוגורט נטול סוכר יש אותה כמות חלבונים, סידן וזרחן כמו בחלב.

מה עם ילדים? האם הם צריכים לשתות חלב?

למרות המחלוקת שאופפת את הנושא הזה, עובדה היא שבני אדם אינם זקוקים לחלב מבעלי חיים אחרים. לכן יש להציע חלב כאופציה, ולא בהתחייבות. לכן, אם אדם בוחר לשתות חלב או לא, זה צריך להיות בגלל העדפה אישית במקום המלצת רופא.

ללא ספק, הדרישה התזונתית היחידה לתינוקות היא חלב האם שלהם. וכאשר ההנקה אינה אפשרית, יש פורמולות מיוחדות להאכלת תינוקות.

במהלך הבגרות, חלב אינו מתאים לכולם

למרות שחלב יכול להיות בחירה טובה עבור אנשים מסוימים, אחרים עשויים שלא לסבול אותו או לבחור לא לשתות אותו. יש אנשים שמחליטים לא לשתות חלב או לצרוך מוצרי חלב בגלל הגבלות תזונתיות, בעוד שאחרים עשויים שלא לעשות זאת בגלל בעיות בריאותיות או סיבות אתיות. זו הסיבה לייצור סוגים שונים של חלב, כמו שקדים, קוקוס, קשיו, סויה, קנבוס, שיבולת שועל וחלב אורז.

בעת בחירת תחליף חלב, חשוב לזכור שרבים מהמוצרים הללו עשויים להכיל מרכיבים מסוימים, כגון ממתיקים, חומרי טעם וריח מלאכותיים, חומרים משמרים ומסמיכים.

פופולריים