7 טיפים שיגרמו לתינוק שלכם לעבור מעריסה למיטה

טיפים להעברה של תינוקך מעריסה למיטה
טיפים להעברה של תינוקך מעריסה למיטה.
להעביר ילד מהעריסה למיטה הוא אתגר. לא רק עבור הילד אלא גם עבור ההורים, שצריכים להתגבר על הפחד שלהם.

לפעמים, מתוך נוחות להורים בשלב ההנקה או בגלל החידוש בהגעת התינוק, כשהכל בשמחה צרופה, אמהות ואבות מאפשרים לתינוקות שלהם לישון כמה חודשים במיטתם עד שמעבירים אותם לעריסה. תינוקות אחרים ישנים בעריסה מרגע לידתם. כך או כך, מגיע הזמן שבו תינוקות חייבים לעבור מעריסה למיטה, וזה לא דבר קל.

להעביר ילד מהעריסה למיטה הוא אתגר. לא רק עבור הקטנה אלא גם עבור ההורים, שחייבים להתגבר על הפחד הקטן מלהרחיק את תינוקם ועל הייסורים להיפרד מהם.

ילדים צריכים ליצור הרגל של אינדיבידואליות בשלב מוקדם, והדרך הראשונה לעזור להם היא לשלוח אותם לישון בחדר שלהם ברגע שהם מסוגלים לישון לבד. בגיל 4 או 5 חודשים, תינוק מוכן לעבור לחדר שלו; בעיקרון, זה כך מכיוון שבגיל הזה כבר יש להם שגרות האכלה ושינה מורחבת.

7 טיפים להעברה של תינוקך מעריסה למיטה

ארגן את החדר של ילדך כראוי

חדר התינוק שלכם צריך להיות מואר היטב, במיוחד באזור המיטה, ועדיף שיהיה אור עמום בלילה למקרה שתצטרכו להיכנס אם הוא יתעורר כדי לא להיתקל בהפתעות בחדרו ולהדריך אתכם ברוגע.

הזמן האידיאלי למעבר הזה הוא כשהם ישנים כל הלילה

חלק מהילדים ישנים כל הלילה בין 4 ל-6 חודשים, זה יהיה מפתח וסופי בחיפושכם אחר הזמן הטוב ביותר להרדים אותם לבד בחדרם. הידיעה שהתינוק שלך ישן כל הלילה תעניק לך מספיק ביטחון כדי לקבל את ההחלטה לשלוח אותו לישון לבד במיטה שלו, מה שנותן לך את ההזדמנות לנוח יותר.

הפכו את החדר שלהם למקום האידיאלי לישון בו

להעביר ילד מהעריסה למיטה הוא אתגר
להעביר ילד מהעריסה למיטה הוא אתגר.

חדר התינוק שלך צריך להיות חלל חמים ללא לחות, מקום בו הם רוצים להיות ולישון. זה לא טוב לשים כריות נוצות בחדר התינוק כי הראש של התינוק שלך יכול לשקוע פנימה.

במידת האפשר, השתמש באינטרקום כדי להכניס את התינוק לחדר ולהקשיב כשהוא מתעורר או בוכה כדי לטפל בו מיד.

לא צריך מעקות כדי להגביל את המיטה

בשביל המעבר הזה מהעריסה למיטה, אין צורך לשים מסילות על מיטת הילד, שכן הם ילמדו לנהל ולשנן את חלל המזרון בקלות.

עם זאת, אם אתה רוצה להוסיף קצת שקט נפשי לשינה שלך, במהלך השבועות הראשונים של השינוי, אתה יכול לשים כריות סביב התינוק או מנגנון בטיחות אחר כדי למנוע מהם ליפול. אתה יכול גם להשתמש במיטת מונטסורי שמונחת על הרצפה.

המיטה שתבחר עבור תינוקך חשובה מאוד

חשוב מאוד לוודא שהמיטה של ילדכם אינה גבוהה מדי. גם לא צריך להיות בו פינות חדות על מנת למנוע סכנת תאונות.

אם ילדכם מוחה על עזיבת העריסה שלו, עשו כמיטב יכולתכם כדי להפוך את רעיון המיטה שלו לאטרקטיבי עבורו, למשל, בחרו כיסוי מיטה שהדמות האהובה עליו. ככה הם לא ירצו לצאת מזה. ראוי גם לתת להם להשתתף בהחלטות, לתת לו לבחור את הצבעים, ההדפסים, השמיכות ועוד.

לשמור על הרגלים ומנהגים

ילדכם עשוי להרגיש טוב יותר אם תתנו לו להמשיך לישון עם השמיכה הישנה שלו גם אם היא קטנה מדי למיטה כל כך גדולה או עם המפוחלץ שבו השתמשו בעריסה שלהם, אין שום בעיה עם זה. ילדכם לא יחמיץ כלל את העריסה שלו אם הוא ייקח מזכרת קטנה כדי להזכיר לו את שהותם הקודמת בעריסה.

פופולריים