מה לעשות אם הילד שלך לא רוצה לישון לבד?

מה אתה יכול לעשות אם הילד שלך לא רוצה לישון לבד
מה אתה יכול לעשות אם הילד שלך לא רוצה לישון לבד?
לא לרצות לישון לבד זו בעיה שיש לילדים רבים. זה נובע מחוסר הרגלי שינה טובים. מה אנחנו יכולים לעשות לגבי זה?

אחת הבעיות שעמן מתמודדים רוב ההורים היא יצירת הרגלים טובים אצל ילדיהם מגיל צעיר. זה נכון במיוחד כאשר מדובר בהליכה למיטה בחדרים שלהם, דבר שעלול להיות קשה עבור חלק מהילדים. מה אתה יכול לעשות אם הילד שלך לא רוצה לישון לבד?

מדוע הבעיה הזו מתרחשת?

אתה צריך להתחיל לחשוב על הרגלי השינה של ילדך החל מהרגע שהוא נולד. זה יעזור לילדך לנמנם בחדר שלו. כשהוא יתרגל להיות בזרועותיך ולשכב עם אמא ואבא, הוא יתחיל ליצור את ההרגל הזה לפני השינה.

חוסר ביטחון ופחדים צפויים להתעורר כאשר ילדים מתרגלים לשכב עם הוריהם. אלו שתי סיבות מדוע ילדים מסרבים ללכת לישון לבד. כמו כן, הם מחפשים אלפי תירוצים להישאר בחדר ההורים.

האמת היא שזו לא אשמתם של הילדים. למעשה, זה הרגל רע שהם רכשו בזכות מבוגרים. למרבה המזל, אתה יכול לתקן את זה.

מה עלי לעשות אם הילד שלי לא רוצה לישון לבד?

שעת השינה יכולה להיות קרב אמיתי, וילדים ממציאים כל מיני סיבות להימנע מלהיכנס למיטה. לדוגמה, הם ירצו ללכת לשירותים, לשתות מים, לבקש עוד 5 דקות. הם עשויים אפילו לומר שהם רואים צללים או שיש להם מפלצות שחיות מתחת למיטה. איך ההורים יכולים להתמודד עם כל זה?

הורים יכולים להימנע מבעיות אלו על ידי ניסיון בכמה שיטות שונות. אחד מהם הוא לקחת את הילד לחדר שלהם ולא לחזור אחורה. אל תחזור פנימה, גם אם הוא בוכה. להשאיר אותו לבד ולהסביר בשלווה שהוא בטוח וששום דבר רע לא יקרה זו התחלה טובה.

חלופה נוספת היא לראות מה לא בסדר כשמגיע הזמן שהילד ילך לישון. כך תוכלו למצוא פתרונות טובים לכל נסיבות בנפרד.

אתה אולי עדיין תוהה: "מה אני עושה לא בסדר?" או "למה הילד שלי לא רוצה לישון לבד?"

הנה כמה טעויות נפוצות שהורים עושים כשזה מגיע להשכיב ילדיהם.

לא שומרת על שגרה

ילדים צריכים תמיד ללכת לישון באותו זמן. כדי לעשות זאת, אתה יכול לנסות להשתמש בפעילויות שונות, כמו קריאת סיפור או שירת שיר. זה צריך להיות זמן שילדים נהנים ויכולים להתרגש ממנו. בדרך זו, הם יכולים לישון בשמחה לבד לפני השינה.

ישן עם התינוק בזרועותיך

לפעמים, אתה עלול להתפתות לטלטל את ילדיך בזרועותיך עד שהם נרדמים. למרות שזה גורם להם להירדם מהר יותר, הם לא יוצרים שגרת שינה משלהם. לכן, הם עלולים לסרב לישון לבד במיטותיהם או בעריסותיהם.

מה עלי לעשות אם הילד שלי לא רוצה לישון לבד
מה עלי לעשות אם הילד שלי לא רוצה לישון לבד?

"חוסר ביטחון ופחדים צפויים להתרחש כאשר ילדים מתרגלים לשכב עם הוריהם."

לא להיות תקיף

יתכן שילדך זורק התקף זעם ואינו רוצה ללכת לישון. לאחר מכן, אתה עלול לעשות את הטעות לתת לו לצאת מהחדר שלו כדי לצפות בטלוויזיה. גרוע מכך, אולי אתה שוכב איתו קצת עד שהוא נרדם.

ילדים מנצלים את החולשה הזו. לכן, הם יניחו שהם ניצחו בקרב וינסו לעשות זאת שוב ושוב.

לצרוח ולאבד סבלנות

כשילד עושה הכל מלבד ללכת לישון, טעות גדולה היא לאבד את הסבלנות ולצעוק. זו לא הדרך הנכונה להתייחס לילד שלך, מכיוון שהוא יהפוך להיות אפילו יותר מרדן.

עדיף ללכת איתו לחדר שלו, להרגיע אותו ולעזור לו להירגע. אתה צריך להראות סמכות ולא לתת לו לעשות שום דבר מלבד לישון.

לא מחפש את הסיבה לבעיה

זה חיוני להבין את הילד שלך. לפעמים, פחדים אחראים למנוע מהילד שלך להיות מסוגל לישון לבד. לדוגמה, הוא עשוי לחוש פחד מהחושך או לחשוב שמפלצות חיות בחדרו.

לכן, חשוב להורים לעזור לילדיהם להיות בטוחים ורגועים. לדוגמה, אם הם מפחדים מהחושך, תן להם מנורת לילה.

מצד שני, פוחלץ הוא תמיד חבר טוב שיהיה בקרבת מקום בלילה. זה יהפוך לבעל ברית הטוב ביותר שלך כאשר הילד שלך מפחד. זה יכול אפילו לספק תמיכה רגשית, במיוחד לפני גיל 5.

כהורים, אתם יוצרים את ההרגלים שילדיכם יפעלו עליהם כשהם יגדלו. משמעת וסבלנות הם המפתח למניעת היווצרות הרגלים רעים. השגרה תעזור לבנות ילדים אחראיים ועצמאיים.