איך לעזור לילדיכם לקבל גישה חיובית?

לכן, חשוב לעזור לילדים לפתח גישה חיובית
לכן, חשוב לעזור לילדים לפתח גישה חיובית.
גישה שלילית או חיובית מתפתחת אצל אנשים מגיל צעיר ומשפיעה על השקפתם על העולם. גלה כיצד לעזור לילדים שלך לקבל גישה חיובית כאן!

רוב האנשים פועלים ומגיבים לסביבתם על סמך דפוסים לא מודעים שנרכשו במהלך הילדות. כמעט בלי לשים לב, דפוסי החשיבה האלה מגבילים אותך או עוזרים לך לצמוח. לכן, חשוב לעזור לילדים לפתח גישה חיובית.

נטייה זו לגישה חיובית או שלילית מתחילה להתעגן בשלב מוקדם מאוד בנפש, ומתחילה לכוון את תפיסת האירועים סביבך. לכן, חשוב לעזור לילדים לקבל השקפה חיובית מגיל צעיר.

אנחנו לא רואים מה יש, אלא מה אנחנו

במשך זמן מה, הפסיכולוגיה הקוגניטיבית הניחה שכל אדם מפרש את המציאות באמצעות מסנן המורכב מהאמונות שלו. במילים אחרות, יש רווח בין מה שקורה בפועל לבין מה שאדם תופס בו פועל המוח שלנו.

עבור רובנו, תהליך הסינון הזה לא מורגש ואנחנו פשוט לוקחים כמובן מאליו את מה שאנו תופסים הוא מציאות, ושזו המציאות היחידה האפשרית. אבל אם תצליחו להיות מודעים לתהליך הזה, תבינו מדוע אנשים מסוימים רואים את החיים בוורוד ואחרים באפור.

לסיכום, אין לך את היכולת לשלוט לחלוטין במה שקורה בחייך, אבל יש לך את הכוח המוחלט להחליט איך להגיב לזה.

היתרונות של גישה חיובית

איך לעזור לילדיכם לקבל גישה חיובית
איך לעזור לילדיכם לקבל גישה חיובית.

אם תשקיעו זמן ומאמץ בעזרה לילדכם לפתח נקודת מבט חיובית, תעניקו לו מתנה שתלווה אותם לאורך כל חייהם.

גישה חיובית מחזקת את ההערכה העצמית שלך ואת תפיסת הכוח הפנימי שלך להתמודד עם אתגרים. אדם חיובי יודע שהם מקור היציבות והאושר היחיד שלו ושיש לו עצמאות רגשית. לכן, הם לא מרגישים צורך לרצות או לבקש אישור חיצוני.

מישהו עם פרספקטיבה זו מבין שהצלחה תלויה רק בעצמו ושצריך להיות לו ביטחון עצמי כדי להמשיך בה. בנוסף, הם מסוגלים לקחת אחריות על מעשיהם וללמוד מכל מצב שלילי.

איך לוודא שילדיך לא יפתחו גישה שלילית

הסביבה שבה אתה פועל משפיעה השפעה חזקה על המנטליות שלך. גדילה בסביבה קשה מוקפת באנרגיה שלילית תהפוך את המצב למוכר לך, כלומר תפנימי אותו כשלך. בנוסף, אתה יכול אפילו לחפש את זה באופן לא מודע, כי לזה אתה רגיל.

חשיפה למבקרים שמתלוננים כל הזמן תוריד את מצב הרוח ואף עלול להוביל לחרדה. זה יקרה גם עם אנשים שמנסים ללא הרף לערער ולהגביל אותך.

חשוב להרחיק את ילדיכם מאנשים וסביבות רעילות, ולספק את הסביבות הכי חיוביות ומעשירות שאפשר.

איך לעזור לילדיכם לקבל גישה חיובית

  • עזרו להם לפתח דיאלוג פנימי בריא. הרגילו אותם לומר לעצמם: "אני מסוגל, אני יכול להשתפר, אני יכול להשיג הכל".
  • להיות מודל לחיקוי של חיוביות ואופטימיות. נסה להראות את עצמך כאדם שמח, יציב ובטוח בעצמו.
  • למד אותם את הערך של רגשות שליליים. עזרו להם ללמוד לזהות אותם, להרגיש אותם ולשמוע את המסר שלהם. בנוסף, למדו אותם ללמוד מהם במקום להיתקע בהם.
  • כמו כן, אמנו אותם להיות המרכז של עצמם ולחפש איזון ואושר בעצמם ולא בדעות חיצוניות.
  • הסבירו שזה בריא ומקובל להתרחק מאנשים וסביבות רעילים. אם הם חייבים להתקיים איתם יחד, עליהם להיות בעל מגן נפשי מגן כדי שהשליליות לא תחדור אליהם.
  • נסו להקנות להם את החשיבות של טיפול עצמי, כולל הרגלים בריאים כמו תזונה נכונה, פעילות גופנית תכופה ומגע עם הטבע.
  • הדגישו התבוננות פנימית כדרך מועילה לשמוע ולהכיר את עצמם, כמו גם מגע עם אחרים כדרך להעשיר את עצמם ולבלות עם אחרים.
  • תמיד הזכירו להם שהחיים מלאים ביופי, אנשים שאוהבים אותם והזדמנויות ליהנות. בנוסף, תקופות רעות תמיד מחזקות אותך ועוזרות לך לגלות מחדש כמה אהבה ותמיכה יש לך סביבך.

פופולריים