עצות כיצד לעזור לילדך להתחיל ללמוד שוב

לדעת שיש דרך לעזור לילדכם להתחיל ללמוד שוב
עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא לא להיכנס לפאניקה, להקשיב להם, ואם הם כבר עשו זאת, לדעת שיש דרך לעזור לילדכם להתחיל ללמוד שוב.
האם אתם צריכים עזרה בכל הנוגע לעודד את ילדיכם להתחיל ללמוד שוב? ובכן, המאמר הזה בהחלט יעניין אותך.

כהורה, אתה עלול להתמודד עם הפחד שילדך יחליט לעזוב את בית הספר. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא לא להיכנס לפאניקה, להקשיב להם, ואם הם כבר עשו זאת, לדעת שיש דרך לעזור לילדכם להתחיל ללמוד שוב.

עזרו לילדכם להתחיל ללמוד שוב, לפני שהוא נושר

תקשורת

תקשורת טובה היא הבסיס לכל מערכת יחסים, ועוד יותר מכך ביחסים בין הורים לילדים. הקשיבו למניעים של ילדיכם ושאלו אותם שאלות המאפשרות להם לשאול האם נשירה מבית הספר היא מה שהם באמת רוצים; לתת להם לנמק בעצמם.

אמפתיה

אל תשפוט אותם; נסה לשים את עצמך בנעליים שלהם בכל עת כדי לנסות להבין איך הם מרגישים. לא תמיד תשתפו את נקודת המבט שלהם, אבל זה קשור להבנה. זו אמפתיה.

קח אותם ברצינות

בכל האינדיקציה הקטנה ביותר לכך שילדך חסר מוטיבציה, פעל במהירות. דבר עם המורה שלהם כדי שהם יוכלו לפקוח עליהם עין בבית הספר ועליך בבית.

מצד שני, אפשר גם להסביר מצבים דומים של חברים או משפחה שעזבו את בית הספר ומה היה הניסיון שלהם בהקשר זה. לראות מקרים אמיתיים תמיד גורם להם לחשוב ומציע להם נקודת מבט אלטרנטיבית לשלהם ושלכם.

אלטרנטיבות

אולי הם באמת רוצים לעזוב את הלימודים ולהיות ברורים לגבי זה, אבל אתה יכול להציע אלטרנטיבות להמשך הפיתוח שלהם. החל מהשתלמויות וניסיון תעסוקתי ועד להתנסות בחו"ל... תמיד תשאירו להם את הדלת פתוחה לחידוש הלימודים בכל עת.

אפשר להתחיל ללמוד שוב

אם ילדכם נשר מבית הספר ואתם רוצים שהם יתחילו ללמוד שוב, אז יש דרכים לעודד אותם לעשות זאת.

לעודד אותם

עזרו לילדכם להתחיל ללמוד שוב, לפני שהוא נושר
עזרו לילדכם להתחיל ללמוד שוב, לפני שהוא נושר.

בלי המוטיבציה הנכונה אין מה לעשות, ולכן יש את האתגר. אם תנסה לאלץ את הבעיה, תרחיק אותם רחוק יותר. הכל על יצירת הרצון בהם, וליידע אותם שהאפשרות קיימת. חשוב גם ליידע אותם שאתה סומך עליהם.

בואו נדבר על יעדים

ייתכן שילדכם חושב להתחיל ללמוד שוב, אך הוא עשוי להיות המום ממספר האפשרויות העומדות לרשותו. הרגיע אותם בכך שתציע לך לנהל שיחה שבה תוכל להגדיר מטרות מסוימות ולקחת דברים צעד אחר צעד.

השבוע הראשון עשוי להיות מוקדש רק לחקר האפשרויות שלהם, מה הם רוצים לעשות והשיטה המתאימה ביותר לצרכיהם. בדרך זו, על ידי נטילת דברים לאט, הם ירגישו פחות חרדים, וירגישו את התמיכה שלך בכל עת.

מנקה את האוויר

כמו שחשוב שהם יכירו את האפשרויות שלהם, חשוב גם שתציבו גבולות. עליכם להבהיר להם מהן האפשרויות האמיתיות, האמצעים העומדים לרשותם ולקרב אותם כיצד זה משתלב במשפחה. בדרך זו הם לא יפנטזו על מטרות רחוקות שאין להן שום קשר למה שהם באמת רוצים - כאלה שהם רק עוד דרך לא להשיג כלום.

לפעמים אנחנו יכולים להציב מטרות מסובכות, כמעט בלתי אפשריות, ולחבל ביכולות שלנו או של ילדינו. במובן הזה, אם אנחנו מדברים על עזרה לילדיכם להתחיל ללמוד שוב, אז כדאי שתהיו הכי הגיוניים ומציאותיים שאפשר.

אתה צריך להיות זהיר ולשאוף לדברים שהם לא יוכלו להשיג. זה לא שהם לא יכולים להשיג את מה שהם התכוונו לעשות, אבל אתה צריך להחזיר להם את הביטחון על ידי השגת יעדים קטנים בכל פעם.

קצת עזרה מבחוץ זה תמיד טוב

אפשרות נוספת היא לפנות ליועצים, שירותים חברתיים, מרכזי הדרכה, פסיכולוגים ואנשי מקצוע שיעזרו לכם. הם תמיד מקשיבים טוב יותר לצד שלישי ועוד יותר אם הם מדברים אליך בצורה אובייקטיבית. הם יתנו לך את הכלים, את המידע ואת היתרונות והחסרונות לביצוע המטרות שלך.

אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד שוב; אפילו כמבוגרים אנחנו יכולים לעשות את זה. מה שחשוב במקרה של מתבגרים הוא שהם ירגישו נתמכים, מובנים ומוערכים. כך תוכלו למנוע השלכות שליליות בחייהם.

פופולריים