גבולות בריאים יקבעו את ילדכם להצלחה

ילד שגדל בבית שבו ההורים קובעים גבולות בריאים
ילד שגדל בבית שבו ההורים קובעים גבולות בריאים, ילמד ליישם את הגבולות הללו בחייו.
הידעתם שכאשר מלמדים ילדים להציב ולכבד גבולות בריאים, הם יצליחו יותר בחיים?

כהורה, סביר להניח שתהיתם כיצד תוכלו לעזור לילדים שלכם ללמוד לעשות בחירות טובות בחיים. אחת הדרכים להגדיר את ילדיכם להצלחה היא יצירת גבולות בריאים בבית. כך הם מתחילים להבין את הגבולות הקיימים בבית ובחיים בכלל.

אם ילדיכם גדלים בבית שבו אתם קובעים גבולות בריאים על בסיס קבוע, הם יכולים ללמוד לאכוף את הגבולות הללו גם בחייהם. לאט לאט, וכמעט מבלי שהם יבינו זאת, הם יוכלו לקבל החלטות חיוביות בחייהם, לחשוב על עצמם ועל אחרים.

המשמעות של גבולות

כשאנחנו מדברים על גבולות, אנחנו לא מתכוונים לחובות שילדים חייבים לעמוד בהן באופן עיוור, כי זה רצונם של הוריהם. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. גבול פירושו כלל שאנשים קובעים לעצמם. הגבולות יכולים להיות פיזיים או רגשיים.

אם אנחנו מדברים על גבולות פיזיים, אנחנו מתכוונים לזמן שבו אנשים שמים מגבלות על הגוף שלהם. למשל, זה להסביר לילד שהגוף שלו שייך לו ושאף אחד לא צריך להפר אותו.

ילד שגדל בבית שבו ההורים קובעים גבולות בריאים, ילמד ליישם את הגבולות הללו בחייו. לכן, הם יפתחו שליטה עצמית טובה יותר ויכולת לקבל החלטות חיוביות.

כאשר אנו מתייחסים לגבולות רגשיים, אנו מתמקדים בתחום הרגשי, כגון גבולות שאתה חייב להציב כדי להימנע מדברים כמו הקנטה בבית הספר.

ללמד ילדים גבולות בריאים

כדי שילד ילמד גבולות בריאים בחייו, ההורים צריכים לעשות את חלקם כדי להבטיח שהם ישיגו אותם. הם צריכים ללמד את הגבולות האלה מהזמן שהילדים הם צעירים. לדוגמה, אם ילדכם בן ה-4 בוכה בגלל שהוא נפגע, הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא לראות שהם בסדר פיזית, ואז לתייג את רגשותיו. זה אומר לתת שם לרגשות שהם מרגישים (עצב, תסכול, כעס וכו').

אחת הדרכים להגדיר את ילדיכם להצלחה היא יצירת גבולות בריאים בבית
אחת הדרכים להגדיר את ילדיכם להצלחה היא יצירת גבולות בריאים בבית.

זה הכרחי שילדים ילמדו להבין את הרגשות שלהם, כי רק כך הם יוכלו להבין טוב יותר את עצמם ואחרים. אתה צריך לקבל את הרגשות שלהם כדי שהם ירגישו מקובלים עליך ולחזק את תחושת העצמי והגבולות הטבעיים שלהם.

דוגמה נוספת תהיה כאשר ילד בוכה כי אין לו ממתקים לאחר ארוחת הערב. אתה יכול להגיד משהו כמו, "אני מבין שאתה מתוסכל כי רצית פינוק אחרי ארוחת הערב, אבל עכשיו אתה חייב פירות. בסוף השבוע אתה יכול לקבל פינוקים ביום ההולדת של לוקאס."

הנה דוגמה נוספת כיצד לעזור לילדים להבין גבולות כדי שיוכלו להפוך לאנשים מצליחים בשלב מאוחר יותר בחיים. דמיינו שהילד שלכם מכה את אח שלו. תצטרך לדבר איתם ולברר מה קרה. תגיד להם שזה בסדר להביע כעס, אבל יש דרכים מקובלות אחרות לעשות את זה, ולפגוע באח זה לא מקובל בכלל.

אתה צריך להיות תקיף

תצטרך להיות תקיף ולהימנע מלהראות תסכול או כעס. לדוגמה, אתה יכול לומר משהו כמו, "זה לא בסדר לזרוק צעצוע על אח שלך. כשאתה זורק צעצוע, אתה צריך לשבת על כיסא לחשוב על מה שעשית ואז להתנצל", ולא לומר שום דבר אחר. עד שחלפו מספר דקות (מספר הדקות צריך להתאים לגיל ילדך).

כשייגמר הזמן, תצטרך לדבר איתם ולעזור להם להבין את הרגשות שלהם. אז תמשיך עם היום. אולי הם לא יזרקו את הצעצוע שוב, אבל אם כן, הם יודעים שהם יכולים לבטא את רגשותיהם ללא השלכות שליליות אם הם נמנעים מהתנהגות לא נכונה.

כשהם מפרים גבולות בריאים

זה די נפוץ שילדים רוצים לקרוא תיגר על הגבולות שאתה מציב להם. זה נורמלי. כשזה קורה, חשבו על המצב כעל הזדמנות להסביר לילדיכם את ההשלכות של התעלמות מגבולות. עליך להתחיל בגילוי כבוד לגבולות, אך גם לילדייך בכל עת.

היו מודל לחיקוי טוב בכל עת כדי שילדיכם ילמדו לעמוד בגבולות בריאים ובסופו של דבר ילמדו לעקוב אחריהם לא רק בבית, אלא גם בחייהם בכלל. בדרך זו הם ילמדו לעשות בחירות חיוביות בכל שלב בחייהם וליצור חיים מאושרים ובריאים יותר בגלל גבולות.

פופולריים