10 דברים שילדים צריכים לדעת בגיל 12

עוד דברים שילדים צריכים לדעת מגיל 12
עוד דברים שילדים צריכים לדעת מגיל 12.
יש דברים שילדים צריכים לדעת בגיל 12, וזה הזמן שבו, פחות או יותר, מתחיל גיל ההתבגרות. המשך לקרוא כדי לגלות עוד.

יש דברים מסוימים שילדים צריכים לדעת בגיל 12. בגיל הזה, ההבנה והבגרות שלהם גדולה יותר והם מבינים מה אנחנו אומרים להם. חלפו השלבים שבהם היינו צריכים למצוא את המילים הנכונות להסביר להם דברים כשהם היו צעירים יותר.

שינויים פסיכולוגיים, פיזיים וחברתיים רבים מתרחשים מגיל 12 עד 18 שנים, שלב ההתבגרות. לכן חשוב לדבר על נושאים מסוימים שהם צריכים לדעת כבר בגיל הזה.

אילו דברים צריכים ילדים לדעת בגיל 12?

חברים

חשוב ללמד אותם את הערך של חברות ומה שחשוב זה לא כמות החברים שיש לך, אלא האיכות. לילדים, מגיל 12, כבר מתחילות להיות קבוצות חברים משלהם איתם יבלו. לכן, חשוב שהם יבחרו היטב את האנשים האלה.

זה לא תלוי בהורים להגיד להם עם מי להיות חברים. עם זאת, עלינו להיות ברורים מהי ידידות ולדעת כיצד לבחור. עלינו להסביר להם שחברים הם אלה שגורמים לנו להרגיש טוב ועוזרים לנו להיות טובים יותר.

שמור על חיים בריאים, אוכל טוב ופעילות גופנית

הקניית הרגלים טובים אצלם היא בסיסית, כמו פעילות גופנית, עיסוק בספורט שהם אוהבים וכמובן אכילת תזונה מאוזנת ובריאה.

לשם כך, עלינו להוות דוגמה ולהסביר מדוע כל כך חשוב להם להיות פעילים ולנהל חיים בריאים. אם נחנך אותם להרגלים טובים מילדות, נוכל למנוע מחלות רבות בעתיד.

אחריות, אחד הדברים שילדים צריכים ללמוד בגיל 12

כדי שיצליחו בעתיד, חשוב שמתבגרים ילמדו כיצד לפעול באחריות ולקחת על עצמם את ההשלכות של מעשיהם. הם צריכים ללמוד שלכולנו יש אחריות למלא ושמאמציהם יעזרו להם להשיג את כל מה שהם התכוונו לעשות.

אלכוהול וסמים

בגיל ההתבגרות, אלכוהול וסמים יכולים להיות בעיה גדולה. זה נכון במיוחד בהתחשב בהשפעה החזקה שיש לחברים בזמן הזה ובגלל שבני נוער יכולים להתחיל להתנסות.

מסיבה זו, חשוב שנסביר את ההשפעות וההשלכות החמורות שיכולות להיות לתרופות על חייהם של אנשים. אולם לעולם אל לנו לעשות זאת מתוך עמדה של איסור, שכן הדבר עלול לעורר אותם לחוות דברים אסורים.

נכשלים ועושים טעויות

אילו דברים צריכים ילדים לדעת בגיל 12
אילו דברים צריכים ילדים לדעת בגיל 12?

בגיל 12, דבר עם ילדים על כישלון ושהם לא צריכים לפחד ממנו. הזכירו להם שכולנו עושים טעויות וזה לא אומר שאנחנו נכשלים. עליהם לראות בכישלון תהליך למידה כדי לא לחזור על אותה טעות מאוחר יותר.

טכנולוגיה, דברים נוספים שילדים צריכים לדעת מגיל 12

כיום הטכנולוגיה היא חלק מחיינו, אבל יש לה את החיסרון שלה, למשל: התמכרות למשחקי וידאו, טלפונים סלולריים וטאבלטים. לכן אנחנו חייבים להסביר להם שיש להם את האחריות שלהם. אנחנו יכולים להקדיש זמן קצר לטכנולוגיה בזמננו הפנוי, אבל בלי שזה יהפוך לאובססיה.

הורים צריכים לשלוט בזמן השהות עם טכנולוגיות חדשות ותמיד להציע לילדים אפשרויות בריאות אחרות. למשל לשחק משחקי קופסא ביחד, לצאת לטייל, לצאת לפיקניק...

עוד דברים שילדים צריכים לדעת מגיל 12

מיניות האדם

נושא המין לא חייב להיות נושא אסור במשפחה שלך ואתה צריך לדבר על זה באופן טבעי. אם לילדים שלכם יש ספקות, עליכם לפתור אותם בדרך טבעית. הדגימו שבכל פעם שהם צריכים מידע, הם יכולים לפנות אליכם במקום לחפש אותו במקום אחר (חברים, אינטרנט וכו').

שוחח עם ילדיך על הריון, אמצעי מניעה, כבוד וחשיבות ההסכמה.

מדיה חברתית

המדיה החברתית הפכה למקום שבו אנחנו יכולים לשים תמונות וסטטוסים על מה שאנחנו עושים. עם זאת, בני נוער רבים נהיים אובססיביים לגבי כמות הלייקים שהם מקבלים. לכן חשוב להסביר להם את הסכנות שברשתות החברתיות.

באמצעות מדיה חברתית, ילדים יכולים להיחשף לבריונות, טיפוח וסכנות רבות אחרות. חשוב מאוד שנגיד להם שאסור להם לדבר עם זרים ושהתוכן שלהם תמיד צריך להיות פרטי.

בקיצור, אלו חלק מהדברים שילדים צריכים לדעת בגיל 12. חשוב וצריך לדבר איתם על כל הנושאים הללו כדי שידעו להתמודד עם השלב הזה בהצלחה וללא בעיות.

אנחנו צריכים תמיד לדבר על הכל באופן טבעי. אם נדבר בשיקול דעת או בגנאי, נצליח רק להרחיק את המתבגרים שלנו והם יפסיקו לספר לנו משהו על הבעיות שלהם.

פופולריים