מדברים עם מתבגרים על סקס

כשאנחנו חושבים לדבר עם מתבגרים על מין
כשאנחנו חושבים לדבר עם מתבגרים על מין, התמונה שאנו נוטים לדמיין היא של שיעור חינוך מיני בבית הספר.
ככל שהתבגרות מתקרבת, חשוב לדבר עם מתבגרים על סקס כדי שילמדו, בצורה בריאה, שמין הוא חלק מהחיים.

כשילדים שואלים שאלות על מין, זה לא אמור להיות סיבה לדאגה. יתרה מכך, דיבור עם מתבגרים על סקס לפני תחילת ההתבגרות יעזור להם לרכוש ראייה בריאה יותר של מיניות. מתוך מחשבה על כך, מאמר זה נועד לעזור להורים להתמודד עם החינוך המיני של מתבגרים שלהם.

הגדרת מיניות

בערוץ Better health נכתב כי "מיניות עוסקת ברגשות, מחשבות, משיכה והתנהגויות מיניות שלך כלפי אנשים אחרים. אתה יכול למצוא אנשים אחרים מושכים פיזית, מינית או רגשית, וכל הדברים האלה הם חלק מהמיניות שלך".

במילים אחרות, מיניות היא הדרך שבה אנשים מבטאים, מתקשרים, מרגישים, נותנים ומקבלים הנאה. זה יכול להיות באמצעות מילים או דרך חמשת החושים של הגוף.

מה גם שהדרך בה אדם מבטא ונהנה ממיניות היא ייחודית לכל אדם. זה תלוי באישיותו ובהקשר התרבותי של האדם.

לדבר עם מתבגרים על סקס זו אחריות המשפחה

כשאנחנו חושבים לדבר עם מתבגרים על מין, התמונה שאנו נוטים לדמיין היא של שיעור חינוך מיני בבית הספר. עם זאת, האגודה לרפואת ילדים ועזרה ראשונה של אקסטרמדורה, ספרד (SPAPEX) מספקת תמונה שונה.

לפי SPAPEX, ההורים צריכים להיות המחנכים העיקריים של ילדיהם בכל הקשור למיניות.

לדבר עם מתבגרים על סקס זו אחריות המשפחה
לדבר עם מתבגרים על סקס זו אחריות המשפחה.

במילים אחרות, זה לא רק באחריות בית הספר ללמד חינוך מיני. במקום זאת, זו גם אחריות המשפחה - ואף יותר מכך. בקיצור, חינוך מיני צריך להתמקד בלימוד לבטא את המיניות שלהם בצורה בריאה.

אבל כדי שזה יקרה, רופאת הילדים מרסדס ריימונדו ורופאת המשפחה מריה תרזה פיינדו מתעקשות על דיאלוג. הורים לא צריכים לנסות להימנע מהשאלות שילדיהם שואלים אותם לגבי מין.

"אם אנחנו נמנעים משאלות ולא מגיבים או מגיבים בשקרים, אז אל לנו להתלונן כשילדים מפסיקים לבטוח בהוריהם ולא רוצים להקשיב לנו במהלך גיל ההתבגרות".

- מריה תרזה פיינדו ומרסדס ריימונדו -

טיפים כיצד לדבר עם מתבגרים על סקס בצורה בריאה

  • התחל את השיחות שלך איתם בצורה טבעית וכנה. דיבור על מין מגיל צעיר יסלול את הדרך לשיחות עתידיות כאשר ילדים נמצאים באמצע גיל ההתבגרות. וחשוב מכך, זה גם עוזר להם לרכוש חזון חיובי ובריא של מיניות.
  • אל תדבר איתם על דברים שהם לא צריכים לדעת עדיין. משמעות הדבר היא להקשיב לילדיכם תחילה כדי לדעת בדיוק מה הם צריכים לדעת. זה גם עוזר לך להעריך כמה מידע כבר יש להם, והאם מידע זה מדויק או לא.
  • למד אותם שמיניות היא משהו טבעי. למשל, התייחסו לנושא האוננות בצורה טבעית, ללמד אותם שזה לא משהו שהם צריכים להתבייש בו. הסבירו שזו פעילות פרטית שאנשים רבים בוחרים בה ומחליטים להשתתף בה ברצון. כמו כן, תסביר מה זה.

טיפים נוספים כיצד לדבר עם מתבגרים על סקס

  • שוחח עם מתבגרים על סקס בצורה מכבדת. ילדים צריכים ללמוד לבטא את המיניות שלהם באופן שיעשה אותם מאושרים אך בו זמנית מפגין כבוד לזולת. למד אותם שמין הוא פעילות אינטימית אך מהווה חלק מחייו הפרטיים של האדם.
  • ילדים צריכים להרגיש בנוח ובטוחים לדבר איתך על מיניות. כך, הם יודעים שהם יכולים לבוא אליך כשיש להם ספקות והם לא יצטרכו להתבייש.
  • שני ההורים צריכים להיות מעורבים בחינוך המיני של ילדיהם. כולם צריכים לקחת חלק בשיחות על מיניות. יחד עם זאת, ילדים בגיל ההתבגרות צריכים להבין שלדבר על הנושא הזה זה דבר טוב.

לסיכום, חשוב ביותר לדבר עם מתבגרים על מין ומיניות לפני גיל ההתבגרות. כך הם ילמדו על בריאות וכבוד לא רק בבית הספר, אלא גם בבתיהם. לכן, יצירת אקלים של אמון שבו ילדיכם מרגישים חופשיים להביע את עצמם בגלוי מגיל צעיר היא בסיסית.

"אקלים של אמון מאפשר לילדים לומר לנו מה הם צריכים לספר לנו ללא חשש".

- גרסיאלה הרננדס וקונספסיון ג'רמילו -

פופולריים