5 טיפים שימנעו מילדיכם לצייר על הקירות

טיפ זה לא מונע מילדים לצייר על הקירות
טיפ זה לא מונע מילדים לצייר על הקירות, אולם הוא פותר את הבעיה של צורך לצבוע מחדש את הקירות כל הזמן.

ההרגל לצייר על הקירות נגרם מהקואורדינציה המוטורית הלא מפותחת של ילדכם. זה גורם לילד לאי נוחות כשזה מגיע לציור על פיסת נייר בישיבה על שולחן.

אין כללים סטנדרטיים למנוע מילדים לצייר על הקירות. הכל עניין של להיות יצירתי ולהשתמש בשכל הישר.

כהורים עלינו להתמקד במציאת פתרונות במקום לנזוף בילדינו על הספונטניות שלהם. אם נתמקד בפתרונות, הם יבינו אותנו טוב יותר. נמנע גם מלהפוך ל"נבלים" המגבילים את האינטרסים שלהם.

שלב גדילה תקין

ילדים מתחילים לצאת לשלב אמנותי בסביבות גיל שנתיים המתאפיין בציור על הקירות.

בשלב זה, הקירות הופכים לקנבס האידיאלי מכיוון שילדים יכולים לתמוך בקלות בידיהם ובקצה העפרון או הטוש, על מנת ליצור תמונה.

כמובן, כהורים אנו מתרגשים מהפעולות הללו, במיוחד כאשר נראה שילדינו מתאמצים כמו אמנים מתקשים.

עם זאת, לא נעים צורך לצבוע מחדש את קירות הבית באופן קבוע בגלל ההיפראקטיביות האמנותית של ילדינו.

5 טיפים שימנעו מילדיכם לצייר על הקירות

1. יריעות קיר דמויות לוח

ניתן למצוא יריעות קיר אלה בגדלים שונים בחנויות לציוד לבית הספר. ניתן למצוא אותם גם באינטרנט.

הם מורכבים ממשטח חלק שיוצר אפקט לוח פונקציונלי לחלוטין. טושים צבעוניים עובדים טוב מאוד על הסדינים האלה.

יריעות קיר אלו ניתנות ליישום על כל משטח שטוח. הם אידיאליים כשמדובר במניעת ציור של ילדים על הקיר.

באשר למיקומו, זה אידיאלי להדביק אותם בחדר של הילד, שכן שם הם נוטים למקד את ההשראה האמנותית שלהם.

2. לוח

לוחות שחורים משמשים די נפוץ במצבים אלה. עם זאת, אם ילדכם אלרגי או סובל מאסטמה, עדיף להימנע מהם. האבק שנוצר מהגיר עלול להזיק לבריאותם.

אם ילדכם אינו סובל מהתנאים שהוזכרו לעיל, לוחות שחורים הם אידיאליים. ניתן לעשות בהם שימוש חוזר ללא הרף ללא יותר מדי תחזוקה.

אם ילדכם בין הגילאים 3 עד 4, ניתן לספק לו את הלוח כאזור לבטא את עצמו. בגיל זה, הם מסוגלים להבין שהם יכולים להשתמש בלוח ככלי ליצור כל מה שהם רוצים.

3. צבע או עפרונות קלים לניקוי

ישנם צבעים אנטי הדבקה זמינים אשר ניתן לנקות בקלות מבלי ליצור כתמים. ניתן לנקות טושים או צבעים אלה בקלות כמו כתמי אבק על הקירות.

טיפים כדי למנוע מילדיכם לצייר על הקירות
טיפים כדי למנוע מילדיכם לצייר על הקירות.

ניתן למצוא גם עפרונות מיוחדים שניתן לנקות בקלות עם מטלית יבשה או רטובה למחצה. טיפ זה לא מונע מילדים לצייר על הקירות, אולם הוא פותר את הבעיה של צורך לצבוע מחדש את הקירות כל הזמן.

4. יצירתיות ואחריות

למרות שלילד שלך יש כבר אזור ציור או לוח, לחלק מהילדים יש את הדחף להפוך כל קיר בצבע רגיל לקנבס האישי שלהם.

דרך טובה למנוע מילדים לצייר מחוץ לחללים המיועדים להם היא לשלב אותם בניקיון היצירות שלהם לאחר מכן. יש לתת להם אחריות זו באופן טבעי, לא כעונש על התנהגותם.

הרעיון של השתתפות הילד בניקוי יצירותיו הוא פעילות חינוכית ודידקטית. זה לא עונש. חשוב לגרום לילד להיות מודע להשלכות של מעשיו. זה גם ילמד את הילד על חשיבות האחריות.

ילדים צריכים ללמוד את הכללים הבסיסיים המאפשרים להם להתקיים בהרמוניה בבית. זה כולל ניקוי הבלגנים שלהם.

5. ניירות גדולים

בטח, ישנם ניירות קיר בעלי אפקט לוח שניתן להשאיר עליהם לפרקי זמן ארוכים. עם זאת, אם אתה לא אוהב את האפשרות הזו או אם אתה פשוט לא יכול לקנות את החומר המתואר בטיפ 1, אתה יכול להשתמש בגליונות נייר גדולים.

ניתן להדביק את גיליונות הנייר הגדולים הללו לקיר באמצעות סרט שקוף. זה יעניק לילדכם מקום ייעודי לצייר עליו, וימנע ממנו לצייר על קירות אחרים בבית.

לכן, ילדכם יוכל להביע את ההשראה האמנותית שלו מבלי ליצור בלגן.

החיסרון היחיד של גיליונות נייר גדולים אלה הוא שיש להחליף אותם באופן קבוע ואי אפשר לעשות בהם שימוש חוזר. עם זאת, כמה אמהות המציאו טכניקה מיוחדת לשימוש חוזר בניירות אלה.

לאחר שילדיהם השתמשו בשני הצדדים של הסדינים, הם מסמנים את האמנות שלהם בהדפסי היד שלהם באמצעות הצבע האמור. כך הילד יכול להשתמש באותו גיליון נייר 3 פעמים. זה גם נותן לילד דרך אחרת להביע את רוחו האמנותית.

עצות נוספות

  • כפי שציינו בעבר, ילדים לא מציירים על הקיר פשוט כי זה משעשע, הם גם עושים את זה כי הם מוצאים שיותר נוח לבצע משיכות בעמידה על משטח אנכי חלק. עם הזמן, ילדכם יפתח את המיומנויות המוטוריות שלו. חשוב לכם ליצור חלל ייעודי בו יוכלו להביע את רוחם האמנותית.
  • גיר צבעוני ועפרונות הם האפשרויות הטובות ביותר לציורים של ילדכם. הימנע מהבאת טושים או צבע. זכרו שהם לא מציירים רק על הקירות, הם גם מציירים על רהיטים. במובן זה, קצת יותר קל להסיר גיר ועפרון ממשטחים שונים.

פופולריים