הילד שלי לא רוצה ללכת לקולג'

הילד שלי לא רוצה ללכת לקולג'
הילד שלי לא רוצה ללכת לקולג'.
בני הנוער נושאים איתם מספר ספקות וחוסר ביטחון. כתוצאה מכך, לעיתים קרובות הם מתקשים לקבל החלטות חשובות שיגדירו את עתידם – כולל האם ללכת לקולג' או לא.

כשסוף התיכון נראה באופק והגיע הזמן שהתלמידים יחליטו מה הם רוצים לעשות עם שארית חייהם... זהו אירוע מכריע בחייו של כל אחד. כהורים, הרצון שלנו הוא שילדינו יראו את עצמם בבירור עוסקים במקצוע בעתיד. וכמובן, אנחנו רוצים שהם יקבלו השכלה אקדמית טובה כדי להכין אותם. אבל, מה אם הילד שלך לא רוצה ללכת לקולג'?

הילד שלי לא רוצה ללכת לקולג'

יש ילדים שחושבים שהחיים הם נצחיים ושיש להם אינסוף זמן לעשות את הדברים שהוריהם אומרים להם. הם חושבים שיש להם חיים ארוכים לפניהם ושכל העולם זמין עבורם לחיות את גחמותיהם. תלמידי תיכון ובוגרים נמצאים בגיל שבו כיף וחברים הם בראש סדר העדיפויות שלהם. וכתוצאה מכך, הם עלולים להרגיש מתפתים לשים את לימודיהם על האש.

לאחר מאמץ עז להכין את ילדיהם מבחינה לימודית בצורה הטובה ביותר, הדבר עלול להוות מכה להורים. רבים מרגישים מתוסכלים כשהם מגלים שילדיהם אינם מעוניינים ללכת לקולג'... ושהם לא יודעים מה לעשות עם שארית חייהם.

התגובה הראשונה היא לכעוס ולהחליט שכל המאמצים שלהם לא יכולים לבזבז. אבל העמדת עצמנו מול ילדינו לא תעזור בכל הנוגע להחלטה המוקדמת שלהם.

הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות הוא להזמין את בני הנוער שלנו לדיאלוג שליו, לתת להם את החופש להבהיר את המניעים שלהם. המידע שהם מציעים יהיה נקודת המוצא שלנו בכל הנוגע להתמצאות בילדים שלנו.

היזהר מהמסרים שאתה נותן לילדים שלך

החיפוש המתמיד אחר נחמה יחד עם מרד הן התנהגויות נפוצות אצל רוב בני הנוער. רבים מפתחים את ההרגל להתעלם מהפקודות של הוריהם. זה נכון במיוחד כאשר ההורים גורמים להם להאמין שהלימודים הם באחריותם היחידה – אחריות שהם לא ששים לקחת.

כעת, כהורים, פעמים רבות אנו נוטים לטעות ולהרעיף על ילדינו סחורה ונוחות חומרית. עם זאת, אנו עושים זאת מבלי שהם עשו כל מאמץ להרוויח אותם.

זו פשוט דרך לספק בעצמנו את הדברים שהיו חסרים לנו בגילם. או אולי אנחנו עושים זאת כדי לפצות על איזושהי אשמה שאנו חשים לגבי ההורות שלנו. כך או כך, אנו מחזקים את היעדר תחושת אחריות והישג.

במקרים מסוימים, אנחנו יכולים אפילו לתת לילדים שלנו את הרעיון שאין טעם ללמוד או לעבוד. אחרי הכל, אמא ואבא תמיד יהיו בסביבה כדי לספק את כל מה שהם צריכים. נעליים, בגדים, רכב, דמי כיס, מקום מגורים וכו'.

אבל, מה אם הילד שלך לא רוצה ללכת לקולג'
אבל, מה אם הילד שלך לא רוצה ללכת לקולג'?

אנחנו לא רומזים שעליכם למנוע מילדיכם את ההטבות הללו. במקום זאת, עליך ללמד אותם שהדרך היחידה להשיג את הדברים האלה היא באמצעות עבודה קשה ומסירות .

עזרו לילדיכם לגלות את ייעודם

ילדים רבים אינם לוקחים בחשבון את תחומי העניין והכישרונות שלהם בבחירת תואר ראשון במכללה. במקום זאת, הם בוחנים לאילו משרות הכי ביקוש ולאילו קריירות יש את הרווחים הגבוהים ביותר. הם לא שואלים את עצמם אם זה באמת מה שהם רוצים לעשות בחייהם.

לפעמים, אנשים גם בוחרים את המגמה שלהם במכללה על סמך מסורת משפחתית. מגיל צעיר הם שמעו את בני משפחתם אומרים דברים כמו "סבא שלך היה רופא, אבא שלך הוא רופא, ויום אחד גם אתה תהיה כזה".

כאשר תלמידים לא מתחשבים בייעוד שלהם בבחירת קריירה עתידית, הסיכוי לנשור מבית הספר גבוה בהרבה. וגם אם הם אכן מסיימים את לימודיהם, הם צפויים לחוש תסכול בעיסוקם.

מהזמן שהילדים שלנו קטנים מאוד, הם מציגים את הכישורים, היכולות ותחומי העניין שלהם. וזה יכול לתת לנו אינדיקציה חזקה על הפרופיל המקצועי שלהם. זה לא בהכרח כלל אוניברסלי שחל על כל מקרה. עם זאת, הדברים שאנשים מתלהבים מהם כשהם קטנים קשורים לעתים קרובות למה שהם מחליטים לעשות בעתיד.

כמובן שלחלק מהילדים יש יכולות ותחומי עניין רבים. במקרה זה, מה שאנחנו יכולים לעשות זה לעשות רשימה של מקצועות קשורים. לאחר מכן, נוכל לעבור על המאפיינים שלהם, תחום העבודה, ההשלכות, האוניברסיטאות המציעות אותם ועוד. כך, נוכל לעזור לילדינו לגלות את הקריירה שהם הכי מזדהים איתה והמתאימה ביותר לאפשרויות שלהם.

הייעוד המקצועי של ילדכם עלול ללכת לאיבוד או להישכח ככל שהזמן עובר. זה נפוץ שבני נוער חווים רגשות של מרד. אבל שיחה טובה וארוכה עם אפשרויות רבות על השולחן תעזור לתעל את הרגשות הללו לרשימה קונקרטית של מטרות מקצועיות.

סיכום

לסיכום, אם ילדכם לא רוצה ללכת לקולג', הקפידו ליישם בפועל את העצות שקראתם כאן היום. ברגע שילדים יגלו את המגוון הרחב של אפשרויות תעסוקתיות ומקצועיות שיש להם, הפנורמה בוודאי תשתנה.

כמובן, ברצוננו להזכיר לך שקבלת השכלה אקדמית אינה חובה. במקום זאת, זו זכות וזכות שרבים חולמים ליהנות ממנה. ללא ספק, הוא מציע לבוגרים המון הזדמנויות. האם בני נוער הולכים לקולג' או לא היא החלטה אישית שתלויה בנסיבות והעדפות האישיות שלהם.

פופולריים