5 טכניקות לשינוי התנהגות לילדים

טכניקות אלו לשינוי התנהגות לילדים יכולות לשפר התנהגויות שליליות
טכניקות אלו לשינוי התנהגות לילדים יכולות לשפר התנהגויות שליליות.
טכניקות לשינוי התנהגות יכולות לעזור לשפר התנהגויות שליליות אצל ילדים. הנה כמה שתוכלו ליישם עם הקטנים שלכם.

טכניקות לשינוי התנהגות לילדים הן שיטות שמטרתן לשנות התנהגויות שליליות, כגון שקר, אי ציות, העלבת אחרים, אתגר לסמכות ותוקפנות. טכניקות אלו יכולות לעזור לנו לשפר את ההתנהגויות הללו.

בעת משמעת ילדים, חשוב מאוד לא להשתמש באלימות כי זו לא שיטה יעילה לשינוי התנהגויות לא הולמות. למעשה, זה בעצם פוגע בהתפתחות שלהם. שינוי התנהגות מושג באמצעות טכניקות שעוזרות לילדים להבין מה הם יכולים ומה לא יכולים לעשות.

האם אתה רוצה לדעת באילו טכניקות אתה יכול להשתמש כדי לשפר את ההתנהגות של ילדך? המשך לקרוא!

טכניקות לשינוי התנהגות לילדים

שימוש בפסק זמן

טכניקה זו קלה מאוד לשימוש כדי לסייע בשינוי התנהגויות שליליות. זה מורכב מהכנסת ילדים לאזור שאין לו אסוציאציות חיוביות. לדוגמה, זה צריך להיות מקום הרחק מצעצועים והסחות דעת. הרעיון שהאזור הזה הוא מקום משעמם עבורם לשבת בו.

משך הזמן שאתה עוזב את ילדך בפסק זמן צריך להיות פרופורציונלי לגילו. לדוגמה, אתה יכול להוסיף דקה בהתאם לגילם. אתה צריך לקחת זאת בחשבון כי אם אתה שומר אותם בזמן זמן ארוך מדי, הטכניקה הזו לא מועילה. חשוב ליישם טכניקה זו מיד לאחר כל התנהגות שלילית.

טכניקת "הכחדה".

זה מורכב ממניעת כל מה שיכול לחזק את ההתנהגויות הלא רצויות של הילד. ילד מצפה לקבל תשומת לב על התנהגותו, בין אם היא חיובית או שלילית. כאשר התנהגותו של ילד שלילית, ההורים נוטים לנזוף בו ולתת לו את תשומת הלב שהם מחפשים, למרות שזו תשומת לב שלילית.

כאשר אנו משתמשים בטכניקה זו, חשוב שתמיד תחליף תשומת לב שלילית בתשומת לב חיובית. אם אתה מתעלם לחלוטין מילדים, ילדים יכולים להרגיש עקורים. כמו כן, עלינו לשים לב שהטכניקות הללו אינן מומלצות להתנהגות מסוכנת.

לדוגמה, אם הילד שלך אומר "אתה אף פעם לא מקשיב לי!" או "אתה לא אוהב אותי יותר!" אז אתה צריך לשנות את הנושא ולשאול אותם על משהו אחר. במקום זאת, אתה יכול להשתמש בפרס כדי להימנע ממתן תגובה מבוססת תשומת לב.

"כלכלת אסימונים" - אחת מטכניקות שינוי ההתנהגות הנפוצות ביותר

טכניקת שינוי התנהגות זו עבור ילדים משמשת בדרך כלל
טכניקת שינוי התנהגות זו עבור ילדים משמשת בדרך כלל.

טכניקת שינוי התנהגות זו עבור ילדים משמשת בדרך כלל. בנוסף, זה מאוד כיף לילדים וגם להורים.

טכניקה זו מורכבת מהקמת מערכת תגמול. הילד מקבל פרס אם הוא מבצע את ההתנהגויות הרצויות, כמו עריכת השולחן, איסוף צעצועים, הכנת שיעורי בית או צחצוח שיניים. עליך לקבוע קודם לכן מהן המשימות הרצויות. התגמולים האלה גם לא צריכים להיות חומריים. לדוגמה, הפרסים יכולים להיות ללכת לפיקניק או ללכת לקולנוע.

כיצד להשתמש בטכניקה זו?

אחת הדרכים לעשות זאת היא להשתמש בחתיכת קרטון ולכתוב את כל ההתנהגויות הרצויות. לאחר מכן, אתה יכול להקים מערכת נקודות, שיכולה להיות מדבקות ירוקות לביצוע ההתנהגות ואדומות על אי ביצועה. ברגע שהילד מקבל את מספר הנקודות הנכון, הוא זוכה בפרס.

טכניקות הרפיה להפחתת חרדה

אם ילדכם נסער, עצבני או חרד, תוכלו להשתמש בטכניקות הרפיה. זה יכול לעזור להציע לילדכם את הגירוי ההפוך ממה שהוא מרגיש. טכניקת הרפיה אחת מורכבת מכיווץ והרפיית כל השרירים בגוף על מנת ליצור תחושת רגיעה.

בנוסף, ישנן מספר שיטות אחרות לעזור לילדים להירגע בצורה שובבה שהיא גם מהנה.

שימוש בחוזי התנהגות

טכניקה זו מורכבת מיצירת חוזה כתוב בין הצדדים המעורבים, כגון הורים-ילדים, מורה-תלמיד או פסיכולוג-מטופל. אתה יכול ליצור חוזה לאחר משא ומתן בין כולם. החוזה צריך לקבוע התנהגויות והשלכות עבור הילד.

בחוזה זה יש התנהגויות שהילד מסכים להן וההשלכות של אי ביצוע ההתנהגויות. ההשלכות הללו צריכות להיות מתונות כדי להימנע מהרתיעה מהילד, והן תמיד צריכות להיות עקביות.

טכניקות לשינוי התנהגות לילדים

טכניקות אלו לשינוי התנהגות לילדים יכולות לשפר התנהגויות שליליות. כתוצאה מכך, הם יכולים להעשיר את רווחתם והתפתחותם הרגשית. עם זאת, חשוב שאם הילד אינו משתפר או מגיב כראוי לטכניקות, תתייעץ עם מומחה לעזרה.

"לילדות יש דרכים לראות, לחשוב ולהרגיש מוזרות לעצמה; שום דבר לא יכול להיות טיפשי יותר מאשר להחליף את הדרכים שלנו בהן."

- ז'אן ז'אק רוסו -

פופולריים