11 מפתחות להרגעת ילדכם במהלך הזרקה

כדי להרגיע את ילדך במהלך ההזרקה שלך
כדי להרגיע את ילדך במהלך ההזרקה שלך, חשוב שתנסה להישאר רגוע כדי לשדר את התחושה הזו לילדך.
כדי להרגיע את ילדך במהלך ההזרקה שלך, חשוב שתנסה להישאר רגוע כדי לשדר את התחושה הזו לילדך.

בין חדשות על מגיפה, חיסוני Covid-19 וזריקות אחרות, ילדים היום מודעים לבעיות בריאותיות מסוימות הרבה יותר מאי פעם. אבל אמנם יש לכך יתרונות, אבל זה מביא איתו גם ניהול של רגשות מורכבים, כמו פחד, חרדה וחוסר ודאות.

אחת הדאגות שעומדות בראשם של ילדים קשורה לזריקות: איך תהיה הזריקה? האם ארגיש כאב? מה אם זה כואב לכמה ימים? חששות אלו ואחרים יכולים להופיע לעתים קרובות וזו הסיבה שהיום, אנו הולכים לתת לך כמה טיפים להרגיע את ילדך במהלך הזרקה.

איך להרגיע את ילדך בזמן זריקה?

איך להרגיע את ילדך בזמן זריקה
איך להרגיע את ילדך בזמן זריקה?

מטרת המלצות אלו היא לספק לכם את הכלים הדרושים להרגיע את ילדיכם, להעניק להם ביטחון רגשי ולהשאיר להם מסר חשוב נוסף: החשיבות של טיפול עצמי ואחריות לבריאותם שלהם ושל אחרים.

עם זאת, שים לב למפתחות הבאים כדי להרגיע את ילדך במהלך הזרקה:

 1. הפגינו רוגע, שלווה וביטחון עצמי. רגשות מדבקים ומועברים מההורים לילדיהם. אם אתה נראה חרד וחסר סבלנות, ילדך יקלוט את זה ואולי יתחיל להרגיש אותו הדבר.
 2. הסבר מה הולך לקרות ולמה חשוב לקבל את הזריקה הזו. אסטרטגיה חשובה מאוד היא ציפייה, ולשם כך כדאי להפוך את התרחיש למציאותי ככל האפשר כדי למנוע הפתעות. בשום פנים ואופן אסור לשקר לילדך או להמעיט בחשיבות האירוע.
 3. נצלו את ההזדמנות לעבוד על הרגשות שלהם ושאלו אותם ממה הם מפחדים, איך הם מרגישים, ואם יש משהו שמדאיג אותם. כך תוכלו להבין טוב יותר את הפחדים של ילדכם ולעזור לו טוב יותר. פעמים רבות, ילדים משחזרים תמונות בראשם ממה שהם רואים בטלוויזיה או מחוויה של חבר לכיתה.
 4. אתה יכול גם לשאול אותם אילו דברים הם חושבים שיעזרו להם להרגיש טוב יותר. לפעמים מספיק להחזיק את היד של ילדך או עידוד מגע עור לעור. תן לילד שלך להגיד לך מה הוא צריך.
 5. הימנע מהערות שליליות כגון "זה לא יזיק" או "אתה מבוגר מדי בשביל לבכות". זה מבטל את הדרך שלהם להרגיש ולחוות את מה שקורה להם. בנוסף, סביר להניח שזה יוביל אותם לשמור על רגשותיהם בבקבוקים ולא לתת לך מקום לעזור להם. כדאי לדעת שבהתאם לגילם יש פחדים מסוימים שניתן לצפות להם וכדאי לגשת אליהם בסבלנות רבה.
 6. סקור את הדרך שבה אתה מציב גבולות בבית. פעמים רבות, הם משמשים תחת איומים כגון "אם אתה מתנהג בצורה לא נכונה, אני הולך לקחת אותך כדי לקבל זריקה". מצבים אלו יוצרים פחד ועצבנות אצל ילדים ורק מגבירים את הלחץ של המצב.
 7. במידת האפשר, דבר קודם עם הצוות הרפואי או הסיעודי. בקשו את שיתוף הפעולה שלהם והסבירו ממה ילדכם מפחד. היבטים רבים של הסביבה חיוניים לרוגע של ילדכם וכדאי לנסות להגביל אותם. במקביל, שאל על אסטרטגיות להפחתת כאב, כגון מתן אפשרות לתינוק או לפעוט שלך להניק בזמן מתן הזריקה.
 8. קדם משחקים שעוזרים לעבוד על פנטזיות ופחדים הקשורים לסיטואציה. לדוגמה, נסו שהילד הקטן שלכם ישחק רופא עם הבובות שלהם ואפשר להם לנהל את הרגשות והחוויות שלהם באמצעות פעילות זו.
 9. הביאו את הצעצוע או החפץ האהוב עליהם כדי לתת להם ביטחון או להסיח את דעתם. כמו כן, נסה שיר או כל גירוי אחר המאפשר להם להעביר את מוקד תשומת הלב באותו רגע מציק.
 10. שאל את ילדך איך הוא מרגיש לאחר קבלת הזריקה. אם הם בסדר, אפשר להוציא אותם לגלידה או לטיול. כך הם לא יישארו עם הניסיון המר של מה שהם עברו עכשיו וירגישו מעודדים יותר.
 11. לחזק את ההתנהגות החיובית שלהם. תן להם לדעת שהם מאוד אמיצים לקבל זריקה וברך אותם על ההתנהגות הטובה ושיתוף הפעולה שלהם.

לקדם ניהול רגשי מילדות

ליווי ילדים בניהול רגשותיהם הוא המפתח לרווחתם בהווה ובעתיד. זה מלמד אותם שזה בסדר להרגיש ככה או ככה ושהם יכולים לעשות משהו כדי לשפר את אי הנוחות. זה נותן להם את המשאבים להתמודד עם הפחדים שלהם ולא להישאר פסיביים או משותקים מולם.
בשלבים הראשונים של החיים, פחדים נובעים מבעיות שעשויות להיראות חסרות משמעות למבוגרים רבים. עם זאת, חשוב לא להכפיש או להתעלם מהקול שלהם ולתמוך בהם תמיד להשמיע את עצמם.

פופולריים