טיפים לגידול ילדים דו לשוניים

היתרונות של גידול ילדים דו לשוניים
היתרונות של גידול ילדים דו לשוניים.
ללימוד יותר משפה אחת יש יתרונות גדולים ברמה הלשונית, החברתית והקוגניטיבית. היום נשתף כמה טיפים לגידול ילדים דו לשוניים.

כיום אנו חיים בעולם גלובלי ביותר. לכן, היכולת לדבר יותר משפה אחת היא יותר ויותר חשובה. במאמר של היום, נשתף מספר טיפים מועילים לגידול ילדים דו-לשוניים.

היתרונות של גידול ילדים דו לשוניים

קודם כל, היותו דו לשוני מציעה לאנשים את האפשרות לתקשר עם יותר אנשים ממקומות נוספים בעולם. אבל מעבר ליתרון הברור הזה, יש גם יתרונות קוגניטיביים, אקדמיים וחברתיים רבים לדיבור ביותר משפה אחת.

למידה או חשיפה ליותר משפה אחת מעוררת התפתחות שפה אצל ילדים. יתרה מכך, ילדים אלו נוטים לקבל ציונים טובים יותר ומסוגלים למצוא אלטרנטיבות יצירתיות יותר בכל הנוגע לפתרון בעיות.

וכמובן, אנחנו לא יכולים לשכוח שהמגוון הרחב של הזדמנויות עבודה מצוינות הזמינות למי דו-לשוני.

ילדות כשלב מכריע ללימוד שפה

חשיפת ילדים לשפה שנייה מוקדם ככל האפשר היא גורם רלוונטי במיוחד. ככל שילד צעיר יותר, כך קל יותר להגות את הצלילים של שפות שונות .

היכולת להבחין ולהפיק את ההבדלים העדינים הללו בהגייה היא אופטימלית במהלך 6 השנים הראשונות לחיים. לכן, לימוד תנוחות חדשות לשפתיים וללשון הופך מסובך יותר ברגע שהאוזניים שלנו מתרגלות לצלילי שפה ספציפית אחת.

הפלסטיות המוחית בשיאה בשלב הגן. עם זאת, לילדים עד גיל 10 עדיין יש יכולת למידה רבה.

מפתחות לגידול ילדים דו לשוניים

החליטו שאתם רוצים לגדל ילדים דו-לשוניים וכיצד אתם רוצים להשיג זאת

נשתף מספר טיפים מועילים לגידול ילדים דו-לשוניים
במאמר של היום, נשתף מספר טיפים מועילים לגידול ילדים דו-לשוניים.

הוראת שפה שנייה לילדים היא אתגר שדורש מאמץ מתמיד משני ההורים. פשוט לחשוף ילדים לשפה מדי פעם לא יספיק.

בחר את השיטה שלך

הנסיבות של כל משפחה שונות. לכן, בידי כל משפחה להחליט על שיטה לגידול ילדים דו-לשוניים המתאימה ביותר למצבה.

  • הורה אחד, שפה אחת. שיטה זו מתאימה למשפחות שלכל אחד להוריהן שפת אם שונה. במקרה זה, כל הורה פונה לילדיו בשפת האם שלו. במקביל, ילדיהם לומדים לתקשר עם כל הורה בשפה אחרת.
  • הקשר אחד, שפה אחת. אפשרות זו שימושית כאשר שני ההורים שולטים בשתי השפות שהם רוצים שילדיהם ילמדו. ההורים פשוט קובעים מצבים שונים, או הקשרים, לכל שפה. לדוגמה, הם יכולים להשתמש בשפת המיעוטים (זו שפחות נפוצה בארצם) כשהם בבית. אז כל המשפחה תשתמש בשפה הזו כדי לתקשר כשהם בבית. עם זאת, כשהם בחוץ בפומבי, בבית הספר או מבקרים חברים, הם ישתמשו בשפה האחרת.
  • שיעורים, קורסים ותוכניות. כמובן שיש משפחות שבהן אף אחד מההורים לא שולט בשפת היעד בצורה שוטפת. אם משפחות אלו רוצות לגדל ילדים דו-לשוניים, אז עדיף לפנות לבתי ספר או מוסדות המלמדים ילדים שפה שנייה. בדיקה של תוכניות חוץ-לימודיות או תוכניות חילופין במדינות זרות שווה את הזמן שלך. וכמובן, אתה יכול לשקול את האופציה של העסקת מטפלת הדוברת שפה אחרת.

השתמש במשאבים משלימים

נצל את היתרון של קריקטורות, סרטונים מהאינטרנט, אפליקציות, ספרים ושירים בשפת היעד. כך הילדים שלכם יתחילו לשלב צלילים ומשמעויות בהקשר מהנה ורגוע.

יחד עם זאת, קהילה שתומכת במאמצים שלך יכולה להיות מועילה ביותר. צור קשר עם הורים אחרים המתמודדים עם אותו אתגר, או משפחות הדוברות את שפת היעד. כך תוכלו להחליף שאלות, חששות ועצות.

אתה יכול ליצור קשר זה באמצעות קבוצות אינטרנט או, רצוי, באופן אישי. כך, לילדיכם תהיה קבוצת חברים איתם יוכלו לתקשר בשפה השנייה שלהם.

מסדר את הדברים

ללמד שפה שנייה לילדינו זו משימה לא פשוטה. יתעוררו קשיים, ולעתים ילדים דוחים את ההוראה הזו. לכן, אתה צריך להיות סבלני ולהישאר חיובי.

אל תכריחו את ילדיכם להשתמש בשפה אחרת, אבל כן נסו ללמד אותם את היתרונות שדו-לשוני מציע. צרו מצבים שבהם ילדיכם זקוקים לשפה השנייה שלהם כדי לתקשר עם אחרים.

ומעל לכל, השתמש ביצירתיות שלך. לדוגמה, אתה יכול להשיג חיית מחמד משפחתית חדשה ולספר לילדים שלך שהיא מארץ אחרת. כך תוכלו לעודד אותם לדבר אל בעל החיים בשפה של אותה מדינה ובכך לעודד אותם ללמוד ולתרגל.