גידול ילדים דו לשוניים: גישת OPOL

כדי ליישם נכון את גישת OPOL להורות דו-לשונית
כדי ליישם נכון את גישת OPOL להורות דו-לשונית, על ההורים לחשוף את ילדיהם לשתי השפות באופן שווה.
גישת OPOL היא שיטה של הורות דו לשונית שבה כל הורה מתקשר עם ילדו בשפה אחרת. למד עוד על שיטה זו במאמר של היום.

OPOL, המייצג הורה אחד, שפה אחת, היא גישה שבה כל הורה מקיים אינטראקציה עם ילדיו בשפה אחרת. שיטה זו מאפשרת לילדים לתרגל את שתי השפות באופן תדיר וטבעי. כתוצאה מכך, ילדים לומדים שתי שפות במקביל, מהר מאוד.

מאפיינים של ילדים דו לשוניים

לימוד שפה שנייה אולי נראה מורכב, אבל זה לא בהכרח המקרה. אם משתמשים בטכניקות הנכונות בזמן שילדים נמצאים בעיצומה של התפתחותם, הוראת שפה שנייה יכולה להיות פשוטה למדי.

בראיון שפורסם ב- El Mundo, ג'יל סטריבלינג, המנהלת והמייסדת של English for fun, התייחסה לנושא. היא הצהירה שלמרות שלימוד שתי שפות בו זמנית הוא אידיאלי, אפשר גם ללמוד שפה שנייה מאוחר יותר.

לדברי סטריבלינג, במדינות כמו הולנד ובלגיה, התושבים מנהלים שתי שפות בו זמנית. מה שכן, בדרך כלל הם מתחילים מגיל צעיר מאוד. היא גם הוסיפה, " ילדים דו -לשוניים נוטים להיות יצירתיים יותר, המוח שלהם מתפתח בצורה שונה ויש להם הערכה עצמית גבוהה יותר".

לדברי ג'יל סטריבלינג, אילוץ ילדים להגיב בשפה מסוימת יכול לחסום את הלמידה שלהם. היא ממליצה להורים להיות סבלניים ולתת לילדים את הזמן שהם צריכים כדי ללמוד.

כיצד ליישם את גישת OPOL עם ילדים

מעונות יום וגני ילדים הם מקומות אידיאליים לילדים ללמוד שפה שנייה. לכן, יישום גישת OPOL יכול להיות יעיל כאן. אתה יכול גם להחיל אותו על האחראי על הטיפול בילד שלך.

כיצד ליישם את גישת OPOL עם ילדים
כיצד ליישם את גישת OPOL עם ילדים.

להלן, נשתף כמה קווים מנחים שכדאי לזכור כאשר מתחילים עם גישה זו:

השתמש בסרטונים ושירים

כדי להתחיל ליישם את גישת OPOL, עליך להשתמש בסרטונים, שירים ואפילו תוכניות ילדים בשפת היעד. כך ילדים יכולים לזהות את השפה מגיל צעיר. זה גם עוזר להם לזהות מבטאים שונים.

השתמש בשתי השפות במהלך היום

כדי ליישם נכון את גישת OPOL להורות דו-לשונית, על ההורים לחשוף את ילדיהם לשתי השפות באופן שווה. כמובן, ביצוע חישוב מדויק של השימוש בכל שפה הוא מורכב. אבל ההורים צריכים לשאוף להשתמש בשפה השנייה לפחות 30% מהזמן, או לפחות 5 שעות ביום.

חשיבות ההקשר

חשוב שילדים ילמדו לקשר בין סביבה או אדם ספציפי לאחת השפות. כך, המוח שלהם יכול לזהות מתי להתמקד בכל אחת מהשפות שלהם.

החל את השגרה בצורה נכונה

שגרות נחוצות באופן נרחב ללימוד שפה חדשה. הורים צריכים לנסות לוודא שילדיהם לא יבלו יותר מיומיים בלי לתרגל את השפה השנייה שלהם.

זכרו שילדים לומדים כל יום. לכן חשוב לחזק את הלמידה שלהם במשימות יומיומיות ופעילויות שונות.

פעילויות לחיזוק השפה

העיתון El Mundo ממליץ על כמה טכניקות שהורים יכולים להשתמש בהן כדי להפוך את לימוד השפה למהיר יותר ואפקטיבי יותר. אלו חלק מההמלצות שלהם:

  • עם האפשרויות המודרניות של שינוי שפה, הרבה יותר קל לילדים לראות תוכניות בשפות שונות. זה מאוד מועיל בשלב זה.
  • צפו בסרטים בשפת היעד. זה יחזק את השפה ויעזור לילדים לזהות אותה מהר יותר.
  • קרא ספרים בשפת היעד. הורים יכולים להשתמש בספרים שונים בהתאם לגיל ילדיהם. ספרי שמע הם גם מאוד יעילים.
  • בצעו פעילויות מהנות ופשוטות. ביחס למה שילדים לומדים בבית הספר, ההורים יכולים ליישם פעילויות גם בבית. לדוגמה, אם ילד לומד צבעים בבית הספר, ההורים יכולים לחזק את הלמידה בבית באמצעות משחקים.
  • אם כל הורה מדבר אל ילדו אך ורק בשפה אחת, הילד יתרגל לשתי השפות הרבה יותר מהר.
  • הורד אפליקציות בשפת היעד לשימוש ילדים. מכיוון שהטכנולוגיה היא חלק כה חשוב מהחיים כיום, להורים יש מגוון אינסופי של פעילויות ומשחקים לילדים בהישג ידם.

בהתחלה, זה נורמלי שילדים שלומדים שתי שפות בו זמנית מערבבים מילים לפעמים. סבלנות ותרגול יהיו חיוניים ביישום שיטת OPOL בצורה יעילה .

פופולריים