איך ללמד את הילדים שלך איך לחשוב?

אנחנו יודעים את החשיבות של ללמד את הילדים שלנו איך לחשוב
אז, אנחנו יודעים את החשיבות של ללמד את הילדים שלנו איך לחשוב, אבל איך אנחנו יכולים לעודד אותם לחשוב בעצמם?
הורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם ולעתים קרובות מקבלים עבורם החלטות בחיי היומיום שלהם. עם זאת, אם לא נציע להם את ההזדמנות לחשוב בעצמם, נבטל את יכולת ההשתקפות שלהם.

הרצון לפתור את הבעיות של ילדכם הוא די נורמלי ובאמת עוזר לילדכם להרגיש מוגן ואהוב. עם זאת, אם תנצל זאת לרעה, תיפול למלכודת של לא לתת לילדייך לקבל החלטות בעצמם. במאמר זה תגלו דרכים ללמד את ילדיכם איך לחשוב בעצמם.

הפסיכולוג סאל חמור מאמין שמטרת הורה צריכה להיות ללמד את ילדיו לחשוב לפני שהם פועלים. ילדים חייבים לדעת איך לפתור, או לפחות לדעת להתמודד, בעיות שבוודאי יגיעו כשיגיעו לגיל ההתבגרות. לכן, הורים, במקום רק לתת לילדיהם את כל הפתרונות, צריכים ללמד אותם לשקול את כל החלופות במטרה להחליט בעצמם.

החשיבות ללמד את ילדיכם כיצד לחשוב: יכולת חברתית

במערכת החינוך של היום אנו ממלאים את ילדינו לא פעם במידע, כאשר למעשה מהות החינוך היא ללמוד כיצד להתמודד עם מצבים ובעיות חדשות.

רבות מהבעיות שאנו נקלעים אליהן נובעות מהחלטות אימפולסיביות, עם מעט הנמקות. חלק מהבעיות, כמו שימוש בסמים, עשויות להתעורר בגלל שמתבגרים לא למדו לשקול את מעשיהם ולמדוד את ההשלכות שלהם.

העובדה היא שכאשר אנו מעודדים ילדים לחשוב נכון, אז אנו מפתחים את היכולת החברתית שלהם. במילים אחרות, ללמד את ילדיכם לחשוב יעזור להם לדעת איך לחיות ולהתמודד טוב יותר בנסיבות החיים. כתוצאה מכך, יהיה להם קל יותר ללמוד, ויהיו מוכשרים יותר מבחינה חברתית.

במאמר זה תגלו דרכים ללמד את ילדיכם איך לחשוב בעצמם
במאמר זה תגלו דרכים ללמד את ילדיכם איך לחשוב בעצמם.

אז, אנחנו יודעים את החשיבות של ללמד את הילדים שלנו איך לחשוב, אבל איך אנחנו יכולים לעודד אותם לחשוב בעצמם?

אסטרטגיות ללמד את ילדיכם איך לחשוב

יצירת אווירה רפלקטיבית

  • קחו את הילדים שלכם למוזיאון, קראו איתם או צפו יחד בטלוויזיה. לאחר מכן, הצע לך לדבר על מה שראית ושמעת. אל תסתפקו לקחת את ילדיכם למוזיאון כדי להתפעל מהתערוכות. שאל אותם שאלות ואתגר את הדמיון שלהם.
  • שלב את כל המשפחה בתרגיל הרפלקטיבי הזה. לדוגמה, ארוחת ערב היא זמן טוב לדבר על אירועי היום ולעזור לילדיכם להגיב בו זמנית.
  • שאל שאלות פתוחות. שאלות בעלות תשובה אחת אינן מעוררות את דמיונו של ילד. עם זאת, שאלות שיש להן תשובה סובייקטיבית ומעוררות את הסקרנות והעניין שלהן יעזרו לילדים שלכם לחשוב.

"הרווחה העתידית של העולם תדרוש חשיבה אפקטיבית (...) חשיבה אפקטיבית בחיים העסקיים והמקצועיים חיונית להישרדות, להצלחה וליכולת.

- אדוארד דה בונו -

שימוש בשיטות חשיבה ביקורתית

  • "Pci" היא טכניקה לבחינת כל ההיבטים המקיפים בעיה. הפסיכולוג אדוארד דה בונו, יוצר הטכניקה הזו, מסביר ש-PCI מורכב מחיפוש היתרונות, החסרונות ונקודות העניין הנוגעות לנושא.
  • בהתחשב בדעות שונות. הזמינו את ילדיכם לשקול דעה שנייה או שלישית. עודדו אותם להתעניין בנקודות מבט אחרות.
  • גלה דפוסים וקישורים. זיהוי וקשר של דפוסים הם הבסיס לחינוך. זה מקל על הלימוד ונמנע שינון חוזר ונשנה. שאל את ילדך שאלות כגון: "איך זה קשור למה שלמדת בכיתה?"
  • חפש תמיד חדשנות. ילדים ובני נוער מאופיינים בנכונותם לעשות דברים קצת אחרת. הורים צריכים לעודד אותם לא לאבד את ההרגל הזה.

תן לילדך לקבל החלטות, לפקפק בדברים ואפילו לעשות טעויות. ברור שזו אחריות של ההורים לעזור לילדיהם בחיי היום-יום, אך עלינו גם לתת להם את ההזדמנות לנמק בעצמם כיצד לפתור את הבעיות שלהם.

הורים חייבים להיות מעורבים בקבלת ההחלטות של ילדיהם, אבל תמיד מנקודת מבט של מדריך. Sal Severe מציין ששאלות הן הכלי היעיל ביותר לעזור לילד כאשר הוא שוקל החלטה שעליו לקבל.

סיכום

שאל את ילדך שאלות כמו, "מה עשית היום?" "מה יכולת לעשות?" או "מה אתה יכול לעשות בפעם הבאה?" שאלות מסוג זה יעזרו להם להרהר. אם הם ירגלו את זה אז זה יקל בהדרגה את החשיבה ובוודאי יקל גם על קבלת ההחלטות היומיומית שלהם.

אם נעודד חשיבה ביקורתית מילדות, אזי נקל על הילדים להיות מוכשרים יותר מבחינה חברתית בעולם תחרותי יותר ויותר.

פופולריים