מהי סביבת למידה אישית (PLE)?

כיצד ליצור כראוי סביבת למידה אישית (PLE)
כיצד ליצור כראוי סביבת למידה אישית (PLE).
סביבת למידה אישית כוללת פדגוגיה חדשה. במילים אחרות, הוא מציע גישה חדשה להבנת תהליכי למידה עם טכנולוגיית מידע וידע.

סביבת למידה אישית (PLE) מתייחסת לדרך חדשה להבנת תהליך ההוראה-למידה. הגישה הפדגוגית של PLEs מתייחסת לא רק לתוכן (מה שהתלמיד לומד), אלא גם לאיך, היכן ועם מי הם לומדים.

למה אנחנו מתכוונים ב-PLE?

עבור חובבי הנושא, סביבות למידה אישיות ממוסגרות בטכנולוגיה. עם זאת, בעקבות הדעות העדכניות ביותר, סביבת למידה אישית חורגת הרבה מעבר לעולם הטכנולוגי.

לפיכך, סביבות למידה אישיות נחשבות לרעיון פדגוגי, דרך ללמוד באמצעות טכנולוגיה. ג'ורדי אדל ולינדה קסטניידה הגדירו את המונח הזה. לדבריהם, PLE הוא אוסף של כלים, מקורות מידע, קשרים ופעילויות שאדם משתמש בהם באופן קבוע כדי ללמוד.

במילים אחרות, סביבת למידה אישית כוללת את כל מה שאדם מתייעץ אליו לצורך מידע. זה כולל גם את האנשים שפועלים כאסמכתאות ואת הקשרים בין האנשים האלה.

"PLEs חורגים הרבה מעבר לטכנולוגיה וכרוכים בשינויים עמוקים בפרקטיקות החינוכיות הרגילות, האישיות והקולקטיביות שלנו."

- אדל וקסטניידה -

כיצד ליצור כראוי סביבת למידה אישית (PLE)

בתור התחלה, עליכם להבין שלכל אדם יש סביבת למידה אישית משלו. במילים אחרות, PLE הוא לא כלי אלא הסביבה שמישהו לומד בה.

כעת, הדבר החשוב שאתה צריך להתמקד בו הוא כיצד לארגן את ה-PLE שלך כראוי. כדי לעשות זאת, כפי שמסבירה לינדה קסטנדה, עליך לדעת לנהל כלים אישיים ודיגיטליים שונים והזדמנויות הלמידה שלך.

"PLE הוא אוסף של כלים, מקורות נתונים, קשרים, וגם פעילויות (חוויות) שכל אדם משתמש בהן באופן רגיל כדי ללמוד."

- Castañeda and Adel (2010) -

בנוסף, סביבת למידה אישית טובה חייבת לכלול שלושה סוגים של אלמנטים חיוניים:

  1. ראשית, כלים ואסטרטגיות קריאה. מקורות מידע אליהם ניגש התלמיד והמספקים מידע כזה.
  2. כמו כן, כלים ואסטרטגיות רפלקציה. סביבות שבהן תלמידים יכולים לשנות מידע.
  3. לבסוף, כלים ואסטרטגיות למערכות יחסים. אלה ייכללו במה שמכונה רשת למידה אישית ומתייחסים לסביבות שבהן התלמיד מתייחס לאנשים שהם לומדים מהם או איתם.

מה אתה מקבל מסביבת למידה אישית

באופן עקרוני, תפקידה של סביבת למידה אישית אינו רק לארגן ולבנות ידע. PLEs, בתפקידם כמנחים של תהליך ההוראה והלמידה, לא רק גורמים לתלמידים ליהנות מידע קולקטיבי וציבורי, אלא גם מקדמים שיתוף אזרחים על ידי שיתוף ויצירת ידע חדש.

כמו כן, PLEs ללא ספק עוזרים לפתח מיומנויות דיגיטליות חדשות, כמו גם למצוא ולהתחבר לאנשים שונים כדי לגלות נקודות מבט ורעיונות חדשניים אחרים.

בקיצור, PLEs הם קבוצת מקורות המידע, הכלים, השירותים והקהילות של אנשים שעוזרים להוביל את הלמידה שלך. זה קורה בזמן שאתה מחליף ומשתף מידע וחוויות.

פופולריים