כשילדים לא משחקים עם חבריהם לכיתה?

זה נפוץ מאוד שהורים מודאגים אם ילדיהם לא ישחקו עם חבריהם לכיתה כשהם מתחילים בית ספר
זה נפוץ מאוד שהורים מודאגים אם ילדיהם לא ישחקו עם חבריהם לכיתה כשהם מתחילים בית ספר.
למה הילד שלי לא משחק עם חבריו לכיתה? השאלה הזו עלולה לרדוף אותך כשהילד הקטן שלך רק מתחיל בית ספר והמורה שלך אומר לך שזה קורה. כדי לגלות אם אתה באמת צריך להיות מודאג, אתה צריך לזכור את גילו של ילדך, כמו גם את הרגע שבו אתה מודיע על המצב.

זה נפוץ מאוד שהורים מודאגים אם ילדיהם לא ישחקו עם חבריהם לכיתה כשהם מתחילים בית ספר. ילדים מתחילים להתייחס לילדים צעירים אחרים מלידה.

כמה שבועות לאחר לידתם, הם מתחילים לחייך, לחפש מבטים וליצור אינטראקציה עם האנשים סביבם, בדרך כלל עם הוריהם ואחיהם. מגיל שלוש הם מתחילים לשחק משחקים עם ילדים אחרים.

ילד בן שלוש יכול להיתקל בקשיים מסוימים בהתייחסות לאחרים כי הוא צריך להסתגל, והם ישיגו זאת בעזרת האפוטרופוס או הוריו - מבלי להכריח אותם.

אתה לא צריך להמחיז ולא להאמין שהדברים גרועים ממה שהם. לפעמים, תראה את ילדך משחק לצד ילדים אחרים, אך מבלי לבנות את קשרי החברות המיוחדים שאנשים בונים כמבוגרים. עבור ילדים, חבר הוא כל אדם שהם משחקים או מבלים איתו.

אם אתם רוצים לוודא שילדכם לא יישאר בצד, עליכם לעזור לו להבין עד כמה חשוב שיהיו חברים, איך עושים זאת ואיך שומרים עליהם. לעולם אל תכריח ילדים להיות חברים עם מישהו ואל תאסור עליהם לדבר עם מישהו; הם צריכים לבחור חברים משלהם.

כדי להבטיח שילדכם יוכל להתיידד, חשוב שתהיה לילדכם הזדמנות לתקשר עם ילדים אחרים בגילו ולא רק בבית הספר. אתה צריך לצאת עם הילד שלך, ללכת לפארק, לאפשר לו לעשות פעילויות מחוץ לבית עם ילדים אחרים...

למה הילדים שלי לא משחקים עם חבריהם לכיתה?

כהורה, עליך ללמד את ילדיך עד כמה חיוניים הערכים של חברות, ענווה, טוב לב ואמפתיה. זה חשוב, שכן זה יאפשר להם לדעת איך לבנות ולשמור על חברויות. לפיכך, תצטרכו ללמד אותם איך לנצח ואיך להפסיד, איך לשתף פעולה ולשתף פעולה, ולא להיות תחרותיים יתר על המידה.

אם ילדכם בן השלוש-ארבע לא משחק עם חבריו לכיתה, נסו לארגן פגישה עם הורים אחרים כדי ללכת יחד לפארק כדי שילדכם יהיה בטוח יותר כאשר בית הספר יתחיל.

למה הילדים שלי לא משחקים עם חבריהם לכיתה
למה הילדים שלי לא משחקים עם חבריהם לכיתה?

אל תשכחו ללכת למסיבות יום ההולדת שהם מארגנים. אבל אל תמהרו לדברים; תן לילדים שלך את הזמן שהם צריכים להסתגל ולהיפתח לעולם. אם ילדיכם גדולים יותר, לכו לדבר עם המורים שלהם וגלו מה עלול לקרות.

ביישנות יכולה להיות אחת הסיבות לכך שחלק מהילדים לא משחקים עם חבריהם לכיתה. אל תשכח שלהיות ביישן היא תכונת אישיות, דרך הוויה שילד מחצין באמצעות מבוכה ויכולה להגביל מבחינה חברתית.

אם ילדכם מרגיש נבוך, זה כנראה בגלל שהוא מפחד לעשות מעצמו צחוק או שילעגו לו. כולנו חווינו את ההרגשה הזו בחיינו.

איך לעודד ילדים לשחק עם חבריהם לכיתה?

בגיל שנתיים עד שלוש מתחילים להתבטא הסימנים הראשונים של ביישנות ומבוכה. עם זאת, כשהילדים גדלים, הם מתחילים להיעלם. ובכל זאת, עליכם לגרום לילדיכם להרגיש בטוחים ולהקשיב להם.

אל תתייג אותם ואל תגן עליהם יתר על המידה. במקום זאת, עזור להגביר את האינטראקציות החברתיות שלהם ולהגביר את ההערכה העצמית שלהם על ידי הראה להם שהם יכולים להשיג כל דבר שהם מתכוונים אליו.

חשוב מאוד להיות מודעים האם הם שינו את התנהגותם לאחרונה, אם הם לא רוצים ללכת לבית הספר או לא רוצים להיות עם החברים שלהם מסיבה כלשהי, או אם הם עצובים או עצבניים. עליך להיות מודע לשינויי התנהגות פתאומיים ללא סיבה נראית לעין.

במקרה של הטרדה ביתית, כדאי לבדוק אם הם נמנעים מלהיות עם מישהו מסוים, משנים את התנהגותם, מאבדים את התיאבון או עצובים או עצבניים. בנוסף, עליך גם להתבונן כיצד הם משחקים.

תסתכל על הציורים שהם עושים או אם יש להם סיוטים חוזרים. כל אלה הם סימנים מוכיחים שמשהו לא בסדר.

סיבות אחרות לכך שחלק מהילדים לא משחקים עם חבריהם לכיתה נובעות מפוביה חברתית, חרדת פרידה, הפרעה על הספקטרום האוטיסטי, יכולות גבוהות או בעיות בבית.

כאשר מדובר בילדים בגילאי שלוש עד ארבע, הם כנראה עוברים שלב של הסתגלות לשינוי. אחרת, רצוי לשים לב ולבקש עזרה מרופא מומחה.

פופולריים